Skocz do zawartości

Wyrejestrowanie auta po wypadku


chris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam taki problem i nie jestem pewien co powinienem zrobić.

1. Auto miało szkodę , ubezpieczyciel orzekł szkodę całkowitą.

2. Dowód rejestracyjny zabrała Policja i jest w urzędzie komunikacji;

3. Auto nadaje się do naprawy

Czy mogę sprzedać wrak auto bez dowodu rejestracyjnego jedynie z zaświadczeniem z Policji o zatrzymaniu dowodu ?

Czy na podstawie umowy kupna / sprzedaży mogę wrak auta wyrejestrować ? a obowiązek wyremontowania auta , opłacenia OC i ponownej rejestracji będzie ciążył na nowym nabywcy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy mogę sprzedać wrak auto bez dowodu rejestracyjnego jedynie z zaświadczeniem z Policji o

> zatrzymaniu dowodu ?

Tak. Ja dokladnie tak zrobilem.

> Czy na podstawie umowy kupna / sprzedaży mogę wrak auta wyrejestrować ? a obowiązek wyremontowania

> auta , opłacenia OC i ponownej rejestracji będzie ciążył na nowym nabywcy ?

Wyrejestrowac nie mozesz bo i jak, skoro auto juz nie Twoje. Zglaszasz sprzedaz w UK i ubezpieczalni i po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy mogę sprzedać wrak auto bez dowodu rejestracyjnego jedynie z zaświadczeniem z Policji o

> zatrzymaniu dowodu ?

Możesz, bez obaw.

> Czy na podstawie umowy kupna / sprzedaży mogę wrak auta wyrejestrować ? a obowiązek wyremontowania

> auta , opłacenia OC i ponownej rejestracji będzie ciążył na nowym nabywcy ?

Wyrejestrować nie możesz, bo tylko kwit ze stacji demontazu do tego uprawnia, ale zgłosić sprzedaż do WK jak najbardziej,a wydaje mi sie, że o tym piszesz. Jakbyś wyrejestrował to nabywca nie mógłby zarejestrować.

Jeśli była szkoda całkowita to wrak możesz zostawić ubezpieczycielowi i on go sprzeda, bo zazwyczaj wyceniają np 3 tys wrak, 7 tys naprawa-i musisz się określić czy bierzesz wrak + kasa czy kasa za wrak i ubezpieczenie, czasami nie warto się bujać tylko wziąć kasę za wrak i ubezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak. Ja dokladnie tak zrobilem.

> Wyrejestrowac nie mozesz bo i jak, skoro auto juz nie Twoje. Zglaszasz sprzedaz w UK i

> ubezpieczalni i po temacie.

Może się źle wyraziłem ale jak sprzedawałem kiedyś auto to zgłaszałem ten fakt sprzedaży w Urzedzie Komunikacji i tam była taka formułka jak : proszę o dokonanie skreślenia z ewidencji pojazdu z powodu : sprzedaż / złomowanie ....

Czyli skreślenie z ewidencji nie jest wyrejestrowaniem auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może się źle wyraziłem ale jak sprzedawałem kiedyś auto to zgłaszałem ten fakt sprzedaży w Urzedzie

> Komunikacji i tam była taka formułka jak : proszę o dokonanie skreślenia z ewidencji pojazdu z

> powodu : sprzedaż / złomowanie ....

> Czyli skreślenie z ewidencji nie jest wyrejestrowaniem auta ?

Ono niejako tylko schodzi z Twojego stanu, czyli w ewidencji pod nazwiskiem Kowalski już tego samochodu nie będzie, pojawi się nowy właściciel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ono niejako tylko schodzi z Twojego stanu, czyli w ewidencji pod nazwiskiem Kowalski już tego

> samochodu nie będzie, pojawi się nowy właściciel.

OK dzięki za info - nigdy tego nie robiłem przy szkodzie całkowitej i się po prosto zastanawiam czy czymś nie ryzykuję sprzedając auto / wrak w ten sposób.

Ale z tego wynika że nie ma problemu i skreślę auto z ewidencji na podstawie tej umowy kupna sprzedaży. Kupującemu przekazuję oprócz wraku także kartę pojazdu, ważne OC plus zaświadczenie z Policji o zatrzymanym dowodzie rejestracyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK dzięki za info - nigdy tego nie robiłem przy szkodzie całkowitej i się po prosto zastanawiam czy

> czymś nie ryzykuję sprzedając auto / wrak w ten sposób.

Niczym nie ryzykujesz

> Ale z tego wynika że nie ma problemu i skreślę auto z ewidencji na podstawie tej umowy kupna

> sprzedaży.

dokładnie tak

Kupującemu przekazuję oprócz wraku także kartę pojazdu, ważne OC plus zaświadczenie

> z Policji o zatrzymanym dowodzie rejestracyjnym.

i uścisk dłoni. chętni na wrak się znajdą, kwestia ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niczym nie ryzykujesz

> dokładnie tak

> Kupującemu przekazuję oprócz wraku także kartę pojazdu, ważne OC plus zaświadczenie

> i uścisk dłoni. chętni na wrak się znajdą, kwestia ceny

Obowiązuje jakiś specjalny wzór umowy kupna-sprzedaży jeżeli jest to auto powypadkowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obowiązuje jakiś specjalny wzór umowy kupna-sprzedaży jeżeli jest to auto powypadkowe ?

umowa standardowa k-s, podpisujesz i tyle, sam jakieś 2 tyg. temu przerabiałem, z umową jedziesz do wydziału komunikacji + ubezpieczyciel, podbijają stempel i tyle,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pobieżne ?? skasowany cały przód...

Tak, żeby wiadomo było co uszkodzone, w Twoim przypadku wpiszcie:

Uszkodzony przód pojazdu (lampy,zderzak,maska,szyba,chłodnie itp). Silnik odpala/nie odpala-ciężko stwierdzić uszkodzenia mechaniczne.

Jest to stwierdzenie stanu w jakim sprzedawałeś, szczegóły przecież są u ubezpieczyciela i w raporcie rzeczoznawcy. Chodzi o to by było wiadomo że samochód sprzedany jako rozbity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.