Skocz do zawartości

Półautomat spawalniczy - MIGOMAT - co wybrać ?


Fenix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakiś czas temu dorobiłem się garażu, w którym można coś podłubać (robótki przydomowe). Czasami trzeba coś pospawać, typu ogrodzenie, jakieś profile zamknięte o grub 4mm, a czasami sąsiadowi coś pomóc. Do tej pory miałem spawarkę trnsformatorową taką z najtańszych do 400 zł polskiej produkcji. Ogólnie dramat, co miałem coś nią robić to byłem chory. Może to i nie do końca wina sprzętu, bo operator też do doopy, ale jakoś zawsze udawało mi się posmarkać.

Chciałem sprawić sobie coś lepszego, a że od zawsze dużo dobrego słyszałem o migomatach, to wybór padł na półautomat. Zakres pieniężny to ok 1,5 tys, no może do 2 jeśli byłoby warto. Jedyną znaną mi firmą jest Bester. Skłaniałem się ku modelowi 1801, ale ostatnim czasem poczytałem sporo negatywów na jego temat i sam juz nie wiem. Może niepotrzebny mi taki sprzęt i wystarczy coś tańszego ?? ale co kupic żeby dobrze funkcjonowało latami i był serwis pogwarancyjny ?

Z zasady nie lubię kupować bubli, które mają stać bezczynnie, bo ich zakup okazał się porażką, jestem skłonny wydać kasę, ale musi mnie to cieszyć i spełniać swoją rolę.

Ostatnio widziałem tę Besterkę "na żywo" i jest z tego niezłe pudło, cięzko jest z transportem takiego zestawu np do sąsiada, więc przez chwilę myślałem też o jakimś małym poręcznym inwertorze, ale podobno migomatem łatwiej się spawa amatorowi. Jak widzicie, nie zdecydowany jestem, ale wynika to z braku możliwości potestowania sobie czy to maga czy inwertora. Wszystko to moje suche i wyczytane gdzieś wywody. Doradzicie coś czy wyślecie na drzewo ? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Jakiś czas temu dorobiłem się garażu, w którym można coś podłubać (robótki przydomowe). Czasami

> trzeba coś pospawać, typu ogrodzenie, jakieś profile zamknięte o grub 4mm, a czasami sąsiadowi

> coś pomóc. Do tej pory miałem spawarkę trnsformatorową taką z najtańszych do 400 zł polskiej

> produkcji. Ogólnie dramat, co miałem coś nią robić to byłem chory. Może to i nie do końca wina

> sprzętu, bo operator też do doopy, ale jakoś zawsze udawało mi się posmarkać.

> Chciałem sprawić sobie coś lepszego, a że od zawsze dużo dobrego słyszałem o migomatach, to wybór

> padł na półautomat. Zakres pieniężny to ok 1,5 tys, no może do 2 jeśli byłoby warto. Jedyną

> znaną mi firmą jest Bester. Skłaniałem się ku modelowi 1801, ale ostatnim czasem poczytałem

> sporo negatywów na jego temat i sam juz nie wiem. Może niepotrzebny mi taki sprzęt i wystarczy

> coś tańszego ?? ale co kupic żeby dobrze funkcjonowało latami i był serwis pogwarancyjny ?

> Z zasady nie lubię kupować bubli, które mają stać bezczynnie, bo ich zakup okazał się porażką,

> jestem skłonny wydać kasę, ale musi mnie to cieszyć i spełniać swoją rolę.

> Ostatnio widziałem tę Besterkę "na żywo" i jest z tego niezłe pudło, cięzko jest z transportem

> takiego zestawu np do sąsiada, więc przez chwilę myślałem też o jakimś małym poręcznym

> inwertorze, ale podobno migomatem łatwiej się spawa amatorowi. Jak widzicie, nie zdecydowany

> jestem, ale wynika to z braku możliwości potestowania sobie czy to maga czy inwertora.

> Wszystko to moje suche i wyczytane gdzieś wywody. Doradzicie coś czy wyślecie na drzewo ?

h wy

miałem ten sam dylemat, tez poruszany w tym kąciku.

po wielu tygodniach wybrałem Tiger 2200 i jest rewelacyjny.

uzywany juz od prawie roku, bajka i nie to co marketówki. całosc tzn butla + przyłbica automatyczna z tigera + drut duża szpula + reduktor wyszła mnie z transportem 2800

kupowałem TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli do sporadycznych prac to kupić inwerter TIG. Elektrodą otuloną spawa pięknie grubsze rzeczy a

> do drobnicy tig jak znalazł

> Maga wymyślili jak mężczyźni poszli na wojnę a kobiety nie radziły sobie z elektrodą Taka

> spawarka dla blondynek

Ja tam lubię maga. foch.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> h wy

> miałem ten sam dylemat, tez poruszany w tym kąciku.

> po wielu tygodniach wybrałem Tiger 2200 i jest rewelacyjny.

> uzywany juz od prawie roku, bajka i nie to co marketówki. całosc tzn butla + przyłbica automatyczna

> z tigera + drut duża szpula + reduktor wyszła mnie z transportem 2800

> kupowałem TU

Tylko, że kolega ma budżet ok. 1000 pln mniejszy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli do sporadycznych prac to kupić inwerter TIG. Elektrodą otuloną spawa pięknie grubsze rzeczy a

> do drobnicy tig jak znalazł

> Maga wymyślili jak mężczyźni poszli na wojnę a kobiety nie radziły sobie z elektrodą Taka

> spawarka dla blondynek

Blachy samochodowe też się tym pospawa? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony: Ja używam Bestera 1801, do domowego użytku takiego typu jak ty opisujesz pluz blacharka w samochodzi spokojie wystarczy wink.gif według mojej skromnej osoby jest to najtańsze urządzenie spawalnicze metoda mig godne uwagi, za tanim chińskim półautomatem bym sie nie rozgladał... Ale jak każdy sprzet ma tam jakies woje wady, dla mnie zbyt mało pozycji pradu spawania oraz rególacja posówu drutu która jest żałosna wręcz hehe.gif no z plusów to podajnik drutu (w odniesieniu do chińskich) zwarta masywna obudowa wink.gif a no i uchwyt ale on akurat ma swoje plusy (do blacharki jest mały i poręczny) i minusy ( przy grubszym spawaniu mocno się nagrzewa) clown.gif

Jak dla mnie na chwile obecną robi sie już troche za mały oslabiony.gif na chwile obecną kupił bym coś większego ale ja troszeczke ostatnio spawam skromny.gif

Mialem doczynienia ze sprzętem Tiger 2200 polecanym przez kolege wyżej, za te pieniadze świetny wybór, w porównaniu do bestera 1801... nie ma porównania, ale fakt troche nie ta półka cenowa palacz.gif

Nie mam doświadczenia jak spawa się droższymi sprzętami typu Esab czy bester, miałem tylko doczynienia z Tigerem (nigdy nie moge zapamiętać tej czeskiej nazyw hehe.gif ) ale jak dla mnie spawa sie tym świetnie !!!

A czy tig czy mig ?? Jak dla mnie to tylko i wyłącznie Mig ze względu na spawanie grubszych elementów, elektroda też się da ale jakoś mi to za pięknie nie idzie w szczególności jak trzeba położyć spoinę w pionie lub gdy jest większa szczelina miedzy łączącymi elementami bokser.gif

Choć tig ac też jest w planach hehe.gif

Pozdrawiam 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dlaczego nie blacha jak blacha

Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się... grinser006.gif Generalnie ja ze spawaniem nie miałem nic wspólnego, dlatego się pytam, bo może sprzęt, który proponujesz kompletnie nie nadaje się do tego celu, albo trzeba być już naprawdę wprawionym żeby blachy samochodowe pospawać i żeby to się jeszcze kupy trzymało wink.gif Sam rozważałem taki zakup i szczerze powiedziawszy to ja bym głównie auto spawał smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tez na poczatku zakładałem budzet o ok 1000 pln mniejszy

Daj więcej kasy i kup porządny sprzęt z serwisem byś potem nie żałował tych paru stówek. Od kiedy zamieniłem spawarki no name na markowe jest em bardzo zadowolony. Nie wrócę do namiastek spawarek. Rozejrzyj się za shermanem, lincolnem rozsądne pieniądze i dobry sprzęt. Dla profesjonalistów za ekstra kasę esab.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Daj więcej kasy i kup porządny sprzęt z serwisem byś potem nie żałował tych paru stówek. Od kiedy

> zamieniłem spawarki no name na markowe jest em bardzo zadowolony. Nie wrócę do namiastek

> spawarek. Rozejrzyj się za shermanem, lincolnem rozsądne pieniądze i dobry sprzęt. Dla

> profesjonalistów za ekstra kasę esab.

ja mam shermana dual mig 200/2 i jak narazie jestem mega zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tez na poczatku zakładałem budzet o ok 1000 pln mniejszy

Budżet faktycznie mam sporo mniejszy, bo do 2000 pln, a o akcesoriah też trzeba pomyśleć. Zawsze mogę przełożyć zakup na wiosne i dozbierać. Ten Tiger to już taka linia lekko profi chyba, zastanawiam się czy jest mi potrzebny aż taki sprzęt do moich robótek. Napewno co mi sie w nim podoba a brakuje innym tej samej i niższej klasy, że ma sporo regulacji, tym samym można dobrać odpowiednie parametry spawania. We wspomnianym besterze 1801 jakoś tak ubogo. Chyba że nie jest to aż tak istotna kwestia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Daj więcej kasy i kup porządny sprzęt z serwisem byś potem nie żałował tych paru stówek. Od kiedy

> zamieniłem spawarki no name na markowe jest em bardzo zadowolony. Nie wrócę do namiastek

> spawarek. Rozejrzyj się za shermanem, lincolnem rozsądne pieniądze i dobry sprzęt. Dla

> profesjonalistów za ekstra kasę esab.

Też jestem tego zdania. W tym problem że nie znam się na spawarkach i nazwach markowych, wart polecenia producentów. Budżet mam jaki mam i myślę że jest w miarę adekwatny do potrzeb. Pozostaje decyzja, co kupić ? Jakby Tiger 2200 miał jakiegoś tańszego brata to bym sie skłaniał ku niemu. Ten Sherman to co to za produkcja ? Obrazowo, wspaniałe alledrogo wyszukuje Shermana 230/2 z kpl akcesoriów za 2000 pln i to by mi pasiło. Oczywiście kupowałbym w jakims pobliskim sklepie - ktoś poleci jakiś sprawdzony sklep w okolicach Bytomia, Rudy Śl ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.