Skocz do zawartości

nadmuch na szybkę


Morgan

Rekomendowane odpowiedzi

dziwna przypadłość dopadła mojego stilona. Ostatnio miałem szybki u siebie zaparowane więc załączyłem odpowiednia opcję by szybko przednia szybka się odparowała i żebym mógł w sposób bezpieczny jechać samochodem. I tu nagle się zdziwiłem. Mianowicie wentylator nadmuchujący na szybę powietrze o odpowiedniej temperaturze zachowywał się tak jakby chciał, a nie mógł. Dochodził do maks i zwalniał, i tak cały czas. Dodatkowo ekran od klimy w momencie kiedy wiatrak miał maks i spadał znów z obrotów przygasał i znów normalnie świecił.

Miał ktoś taką przypadłość? Co jest padnięte, albo co pada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz po prostu grzałkę PTC która ma moc 700W i stąd te wahania , sieć can zarządza prądem

tylko że Łukasz pisze że wentylator mu wchodzi na obroty i zwalnia - to że przygasa leciutko podświetlenie wyświetlacza klimy i cyka przekaźnik to jest normalne ale nie to żeby mu zwalniał wentylator.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowa grzałka w układzie wentylacji - można zaraz po odpaleniu "cieszyć się" ciepłym powietrzem z kratek co pomaga w takie jak teraz dni odmrozić lub pozbyć się wilgoci na przedniej szybie a i wewnątrz auta robi się przyjemniej niż na zewnątrz

odnośnie nierównej pracy wentylatora to tak jak pisałem komp zarządza na które odbiorniki ma" iść " najwięcej prądu - grzałka ma moc 700W - trzeba jeszcze zasilić pompę ABS/ESP, wspomaganie, przy odmrażaniu przedniej szyby włącza się ogrzewanie lusterek i tylnej szyby a to też sporo potrzebuje busted.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dodatkowa grzałka w układzie wentylacji - można zaraz po odpaleniu "cieszyć się" ciepłym powietrzem

> z kratek co pomaga w takie jak teraz dni odmrozić lub pozbyć się wilgoci na przedniej szybie a

> i wewnątrz auta robi się przyjemniej niż na zewnątrz

> odnośnie nierównej pracy wentylatora to tak jak pisałem komp zarządza na które odbiorniki ma" iść "

> najwięcej prądu - grzałka ma moc 700W - trzeba jeszcze zasilić pompę ABS/ESP, wspomaganie,

> przy odmrażaniu przedniej szyby włącza się ogrzewanie lusterek i tylnej szyby a to też sporo

> potrzebuje

mam tak samo,przy włączonej dmuchawie na MAX ewidentnie jak mam obroty na biegu jałowym pracuje ciut wolniej niż gdy mam powyżej 1000obr/min

Ładowanie alternatora według FES-A 13,8 13,9 V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki tylko z tego co piszesz to u mnie nie ma takich objawów, ciepło nie pojawia się zaraz po zapaleniu silnika, a dopiero po jego zagrzaniu. Lusterka nie są podgrzewane albo po prostu coś padło.

Powiedz mi gdzie dokładnie jest ta grzałka i jak się do niej dostać, bo chętnie sprawdzę czy rzeczywiście jest.

PS. wrzuć foto tej grzałki jeśli możesz żebym wiedział czego szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lusterka nie są podgrzewane albo po prostu coś padło.

Z tego co mi wiadomo to wszystkie stilo miały (oryginalnie) podgrzewane lusterka. Najprościej zdjąć szkło i sprawdzić czy pojawia sie +12V na przewodach (o ile pamietam to brazowy i czarny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to trzeba będzie poszukać info jak się zabrać do tych lusterek , a przy okazji wymienić szkła,

> bo obecne nie najlepiej wyglądają i znów będzie co robić w ciepłe dni

szkła kupisz za niecałe 30 zł/szt na allegro, niestety minusem ich w stosunku do oryginałów, jest mniejsza powierzchnia grzania, bo maty sa std i na rogach nie grzeje, co w sumie za bardzo nie przeszkadza.

Maual wyjmowania lustra jest gdzieś w manualach zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.