Skocz do zawartości

A się zapytam palić czy nie ?


balu

Rekomendowane odpowiedzi

> Tak przepalić sprzęty czy nie ?

wg mnie : NIE

dlaczego ? rowniez wg mnie :

powietrze jest wilgotne ... po odpaleniu tlumik i inne czesci sie rozgrzeja ... przy schladzaniu zaczna lapac wilgoc .. metal + wilgoc = nic dobrego (np dla tlumikow).

Jedyne co robie na zime..to stawiajac na centralce podpieram glowke ramy aby podniesc przednia opone do gory.

Wtedy obie opony sa odciazone.

Zostawic, czekac na wiosne ... jezeli to mozliwe wymienic rzeczy eksploatacyjne ... i czekac na wiosne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przepalać. Ja swojego moplika uruchamiam raz na tydzień, popracuje sobie kilka minut, temperatury

> nabierze i wraca do garażu

Kordek, to, ze Ty przepalasz nie znaczy to, ze tak trzeba robic.

Motocykl aby nie bylo skutkow ubocznych musi byc rozgrzany do temperatury robodzej, przy kilkuminutowej prycy, tej temp. nie osiagniesz.

Skutkiem ubocznym jest wytworzenie sie siarczau a ten nie jest raczej korzystny dla silnika i jego podzespolow / czesci / uszczelek.

Do tego dochodzi wytwarzanie sie wody poprzez skraplanie / roznice Temperatur.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moje stoją w garażu gdzie jest 17 stopni to raczej się woda w nich nie skropli Co do jazdy hmm

> drogi są maziste i mokre

To jest połowa zmartwienia, bo to widzisz.

Natomiast to, czego nie widać (albo widać jadąc pod słońce) - to pył, kurz syf, piasek.

Za z przejażdżką czekam aż porządna wiosenna ulewa spłucze asfalt ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kordek, to, ze Ty przepalasz nie znaczy to, ze tak trzeba robic.

> Motocykl aby nie bylo skutkow ubocznych musi byc rozgrzany do temperatury robodzej, przy

> kilkuminutowej prycy, tej temp. nie osiagniesz.

Zawsze mi mowiono, że jak sprzęt ma stać, to trzeba go raz na tydzien przepalić. podprowadzam sprzęta wydechem do drzwi garażowych, odpalam silnik i idę sobie kawę zrobić. 5 minut póxniej wyłączam silnik i wstawiam z powrotem w głąb garażu. Poza tym u mnie w garażu jest 10*C więc osiadanie wilgoci mi grozić nie powinno ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poza tym u mnie w garażu jest 10*C więc osiadanie wilgoci mi grozić nie powinno

A co temperatura ma do wilgoci ?

W Azji maja temperature 40+ ... i wilgotnosc > 90%.

Wilgoci z pewnoscia nie masz gdy temperatura jest znacznie ponizej 0oC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.