Skocz do zawartości

Uszczelnienie elementu syfonu


Keryp_

Rekomendowane odpowiedzi

> Kupiłem nowy korek do umywalki (tzw. clic-clac), ale jego rura spustowa ma niestety ciut większą

> średnicę wewnętrzną i gumowa uszczelka nie trzyma. Co tam zapodać? Myślałem o plastykowej,

> stożkowej, centrującej - dobrze kombinuję?

powinno dac rade. tez ostatnio przerabialem syfon z opcji rura harmonijka na tradycyjny i wiem, ze te rozne zestawy nie sa jakos mega dokladne i bywaja minimalne roznice w skoku gwintu, grubosci uszczelki czy srednicy kolnierza.

tam mozesz miec problem, bo bedzie duzy "nacisk" wody, przez polaczenie zrobione "pod prad" ale sprobuj. dopasuj ciasna, elastyczna uszczelke i dobrze skrec.

p.s. zajrzalem i u siebie mam to slrecone do czola. rura ma taki kolnierz dostosowujacy srednice do srednicy odplywu i miedzy oba elementy plaska uszczelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem nowy korek do umywalki (tzw. clic-clac), ale jego rura spustowa ma niestety ciut większą

> średnicę wewnętrzną i gumowa uszczelka nie trzyma. Co tam zapodać? Myślałem o plastykowej,

> stożkowej, centrującej - dobrze kombinuję?

a z tego co pamietam są też takie stożkowe tylko gumowe smile.gif bedzie lepsza , lepiej sie wpasuje smile.gif , też miałem ten sam problem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem nowy korek do umywalki (tzw. clic-clac), ale jego rura spustowa ma niestety ciut większą

> średnicę wewnętrzną i gumowa uszczelka nie trzyma. Co tam zapodać? Myślałem o plastykowej,

> stożkowej, centrującej - dobrze kombinuję?

Zapodaj silikon i się uszczelni ok.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> p.s. zajrzalem i u siebie mam to slrecone do czola. rura ma taki kolnierz dostosowujacy srednice do

> srednicy odplywu i miedzy oba elementy plaska uszczelka.

Bo taki właśnie półsyfon jest najlepszy do takiego korka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Białe to komplet - srebrne to dokupiony korek.

Kup odpowiedni półsyfon tzn. z kołnierzem (groszowe sprawy) i masz pewność dobrego połączenia, inne rozwiązania to półśrodki. Przy uszczelce klinowej będzie połączenie "pod prąd" i będzie ciągle woda stała pomiędzy rurami (o ile uda się to uszczelnić). Nowy syfon to ok. 15 zł.

287470244-P1020485%28Small%29.JPG

post-31534-14352522955325_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kup odpowiedni półsyfon tzn. z kołnierzem (groszowe sprawy) i masz pewność dobrego połączenia,

> inne rozwiązania to półśrodki. Przy uszczelce klinowej będzie połączenie "pod prąd" i będzie

> ciągle woda stała pomiędzy rurami (o ile uda się to uszczelnić).

Przy kołnierzu też, a uszczelka kosztuje parę groszy, więc jak nie ma różnicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silikonem to sobie można chleb posmarować, a nie skręcać coś, co powinno być poskładane na

> uszczelkach.

Ja co jakiś syfon skręcę, to cieknie - więc zapodaję silikon i nie cieknie - może prymitywne rozwiązanie, ale skuteczne zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja co jakiś syfon skręcę, to cieknie - więc zapodaję silikon i nie cieknie - może prymitywne

> rozwiązanie, ale skuteczne

A co robisz jak go trzeba wyczyścić, udrożnić? Ja swoje skręcane rozkręcam, czyszczę, przetykam i skręcam ponownie, ewentualnie wkładam nową uszczelkę i są dalej szczelne. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co robisz jak go trzeba wyczyścić, udrożnić? Ja swoje skręcane rozkręcam, czyszczę, przetykam i

> skręcam ponownie, ewentualnie wkładam nową uszczelkę i są dalej szczelne.

Ja też.

Silikon nie skleja na stałe smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kup odpowiedni półsyfon tzn. z kołnierzem (groszowe sprawy) i masz pewność dobrego połączenia,

> inne rozwiązania to półśrodki. Przy uszczelce klinowej będzie połączenie "pod prąd" i będzie

> ciągle woda stała pomiędzy rurami (o ile uda się to uszczelnić). Nowy syfon to ok. 15 zł.

Dziś się spieszyłem i zapomniałem wziąć na przymiarkę - przymierzę i kupię. ok.gif

W sumie, to by wystarczyła tylko ta biała rurka - tyle, że z kołnierzem. Ale pewnie samych rurek nie sprzedają. spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.