Skocz do zawartości

Problem z ubezpieczeniem OC


dobromir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje porady. Wykupiłem ubezpieczenie OC +minicasco w PZU, przy wyliczaniu składki poinformowałem agentkę, że miałem szkodę z mojej winy w 2012 r., nie zauważyłem, że ona jej nie wklepała i wyliczyła mi składkę za OC ok 500 zł. Po upływie 2 miesięcy dostałem pismo z Funduszu Gwarancyjnego nakazujące mi zapłacenie dodatkowo do OC 200 zł, po telefonie dowiedziałem się, że nie poinformowałem o szkodzie, dopiero wtedy dokładnie przeczytałem podpisana umowę i faktycznie nie ma w niej nic o szkodzie. Czy w tej sytuacji jest możliwość jakiś negocjacji czy muszę zapłacić (uprzedzę złośliwych umowę podpisałem a jej nie przeczytałem bo zaufałem agentce, nikogo nie chciałem oszukiwać i jak będzie trzeba to dopłacę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, potrzebuje porady. Wykupiłem ubezpieczenie OC +minicasco w PZU, przy wyliczaniu składki

> poinformowałem agentkę, że miałem szkodę z mojej winy w 2012 r., nie zauważyłem, że ona jej

> nie wklepała i wyliczyła mi składkę za OC ok 500 zł. Po upływie 2 miesięcy dostałem pismo z

> Funduszu Gwarancyjnego nakazujące mi zapłacenie dodatkowo do OC 200 zł, po telefonie

> dowiedziałem się, że nie poinformowałem o szkodzie, dopiero wtedy dokładnie przeczytałem

> podpisana umowę i faktycznie nie ma w niej nic o szkodzie. Czy w tej sytuacji jest możliwość

> jakiś negocjacji czy muszę zapłacić (uprzedzę złośliwych umowę podpisałem a jej nie

Negocjacji? A jak to sobie wyobrażasz? cfaniaczek.gif Usiądziemy i pogadamy i może uda się kwotę zmniejszyć? Zapomnij. Kwestie klasy BM nie podlegają negocjacji smile.gif Podobnie jak renegocjacja umowy, która trwa od pewnego czasu. Możesz iść do Kierownika Sprzedaży w oddziale ale on Ci powie to samo. Renegocjować albo raczej prosić możesz ale tylko o rozbicie składki na więcej niż 2 raty. A i to czasami nie przechodzi spineyes.gif

> przeczytałem bo zaufałem agentce, nikogo nie chciałem oszukiwać i jak będzie trzeba to

> dopłacę)

To idź do oddziału i uzupełnij składkę. Możesz na miejscu zgłosić skargę na agentkę, że błędne dane wzięła do wyliczenia składki. Oczywiście agentka będzie się upierała, że wyliczała składkę na podstawie tego, co jej powiedziałeś. Swoją drogą powinna sprawdzić na dzień dobry Twoją szkodowość w UFG. Czemu tego nie zrobiła? Nie wiem. Adresy placówek znajdziesz na www.pzu.pl. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, potrzebuje porady. Wykupiłem ubezpieczenie OC +minicasco w PZU, przy wyliczaniu składki

> poinformowałem agentkę, że miałem szkodę z mojej winy w 2012 r., nie zauważyłem, że ona jej

> nie wklepała i wyliczyła mi składkę za OC ok 500 zł. Po upływie 2 miesięcy dostałem pismo z

> Funduszu Gwarancyjnego nakazujące mi zapłacenie dodatkowo do OC 200 zł, po telefonie

> dowiedziałem się, że nie poinformowałem o szkodzie, dopiero wtedy dokładnie przeczytałem

> podpisana umowę i faktycznie nie ma w niej nic o szkodzie. Czy w tej sytuacji jest możliwość

> jakiś negocjacji czy muszę zapłacić (uprzedzę złośliwych umowę podpisałem a jej nie

> przeczytałem bo zaufałem agentce, nikogo nie chciałem oszukiwać i jak będzie trzeba to

> dopłacę)

dostałeś pismo z UFG? czy pismo z PZU informacją, że nie podano w polisie szkody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dostałeś pismo z UFG? czy pismo z PZU informacją, że nie podano w polisie szkody?

Z UFG, napisali, że mam za dużo zniżek i w związku z tym mam dopłacić 200 zł, po sprawdzeniu umowy polisy zobaczyłem, że babeczka nie wpisała mi szkody powstałej w ciągu 2 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.