Skocz do zawartości

Zakup SUV-a


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuję zakup Tucsona lub Sportage z silnikiem 2.0 benzyna z rocznika 2007-2009. Czy mógłby ktoś podzielić się uwagami na temat tych aut? Jakie są koszty części i ich dostępność? Czy warto coś takiego kupić?

Moi znajomi odradzają mi taki zakup ze względu na koszty części, serwisu i dużą utratą wartości no i że za kilka lat będzie problem ze sprzedażą. No ale oni jeżdżą VAG-ami smile.gif

Ja wychodzę z założenia że lepiej kupić 6-7 letnie takie auto niż 9-10 letnią Toyotę czy innego japońca.

Bać się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Planuję zakup Tucsona lub Sportage z silnikiem 2.0 benzyna z rocznika 2007-2009. Czy mógłby ktoś

> podzielić się uwagami na temat tych aut? Jakie są koszty części i ich dostępność? Czy warto

> coś takiego kupić?

> Moi znajomi odradzają mi taki zakup ze względu na koszty części, serwisu i dużą utratą wartości no

> i że za kilka lat będzie problem ze sprzedażą. No ale oni jeżdżą VAG-ami

> Ja wychodzę z założenia że lepiej kupić 6-7 letnie takie auto niż 9-10 letnią Toyotę czy innego

> japońca.

> Bać się?

Nie ma co się bać wink.gif

Konstrukcja obydwu jest taka sama, różnią się tylko karoserią i wyglądem wnętrza. Jeśli chodzi o awaryjność, to jest znikoma. Przy regularnym serwisie nic się nie powinno dziać.

Koszt części niczym się nie różni od VAG. Oczywiście, jeśli chodzi o klasę.

Ja polecam te auta.

Tata miał Sportage z 2005 2,0 CRDI 112KM. Przez 100 kkm z mechaniki nic się nie zepsuło. Jedyne awarie to 2 razy czujnik poduszek powietrznych, ale to jednostkowy przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Planuję zakup Tucsona lub Sportage z silnikiem 2.0 benzyna z rocznika 2007-2009.

Mam Tucsona już prawie pół roku. Auto z 2009 roku, benzyna 2.0.

Zacznę od wad, bo zwykle o zaletach to można znaleźć sporo informacji.

1. Surowo i plastikowo w środku - jak przesiadłem się z Lanosa z 2000 roku to plastiki i wskaźniki są podobnej jakości grinser006.gif

2. Fatalne nagłośnienie - głośniki w nogach grają tylko średnicą, samo radio z cd sprawia pozytywne wrażenie ale jak zagra z lepszym nagłośnieniem to jeszcze nie wiem.

3. Od początku puka mi trochę zawieszenie - ale to już przy zakupie na SKP diagnosta zwrócił mi uwagę na jakieś gumy, ale jakoś nie miałem kiedy pojechać tego zrobić - przyzwyczaiłem się.

4. Dziwnie działa napęd 4WD - po włączeniu z przycisku ciężko ruszyć ze skręconymi kołami - na jakimś forum stwierdzono, że TTTM.

5. Silnik niby ma 140KM ale jest mułem, do tego pali dużo. U mnie po zagazowaniu komputer pokazuje 12-14 litrów LPG, jak przeliczałem to rzeczywiste jest nawet większe. Przed zagazowaniem ciężko było osiągnąć <10 litrów. Jednak duża część to jazda po mieście.

6. Bardzo brakuje 6 biegu. Tylko do diesli dawali taką skrzynię.

7. Stosunkowo mały bagażnik - roleta jest poprowadzona do wysokości oparć tylnich siedzeń. Oczywiście można ją wyjąć i jest sporo miejsca.

edit 8. Brak hydraulicznej regulacji zaworów - co jakiś czas, szczególnie na LPG, trzeba jechać na sprawdzenie luzu zaworowego i ewentualną regulację.

Z zalet:

1. IMHO - Duużo miejsca środku. Szczególnie po przesiadce z Lanosa. Ale i porównując do Nissana Quashqaia.

2. IMHO - całkiem fajny wygląd, nawet bardziej mi się podoba niż iX35, czy nowy Sportage.

3. Wersję benzynową da się zagazować i podobno można sporo na tym przejechać. Wchodzi duuuża butla zamiast koła zapasowego - 73 litry nominalne. Problematyczne są podobno instalacje BRC (główna wina to nasi partacze), ja mam STAG - zero problemów na razie.

4. Z rynku niemieckiego można wyrwać nieźle wypasione wersje - np. z jasną skórą w środku. Mój niestety - standardowe ciemne welury.

5. Podobno bezawaryjne - szczególnie benzynowce - popatrz na statystyki.

6. Podobno nie kradną - jak to z koreańskimi "padlinami" grinser006.gif

7. Aha - mam podgrzewane wycieraczki i podgrzewane fotele - świetna sprawa ok.gif

8. Kanapa tylnia ma kilka położeń oparcia - kosztem komfortu można powiększyć bagażnik. Po złożeniu podłoga jest płaska. Po przesunięciu przedniego fotela i złożeniu kanapy wchodzą przedmioty o długości 1.8m.

9. Fajny bajer z otwieraniem samej szyby w klapie bagażnika ok.gif

Aha, dobrego, nie tłuczonego i odpicowywanego Tucsona trudniej kupić niż bliźniaczą Kię Sportage - jest ich po prostu większy wybór. Jednak ta druga mi się mniej podoba.

Więcej poczytasz na forum Hyndaia - klik.

Jak coś konkretnego chcesz wiedzieć - pytaj ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Surowo i plastikowo w środku

To mnie za bardzo nie przeraża bo kilka lat jeździłem Nubirą II zlosnik.gif

> 5. Silnik niby ma 140KM ale jest mułem, do tego pali dużo. U mnie po zagazowaniu komputer pokazuje

> 12-14 litrów LPG, jak przeliczałem to rzeczywiste jest nawet większe.

Moja Vectra 1.8 ma w mieście podobne spalanie gazu. Na trasie za to poniżej 9 l pali.

> 8. Brak hydraulicznej regulacji zaworów

Jaki jest koszt takiej regulacji?

Dzięki za cenne uwagi 20.GIF

Czy patrząc z perspektywy czasu kupiłbyś ponownie Tucsona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki jest koszt takiej regulacji?

Jeszcze nie robiłem. Z tego co google mówią to koszt 150-250 zł. Fabryczna instrukcja mówi o kontroli co 90kkm, na gazie na pewno trzeba częściej. Jak będę na przeglądzie gazowym to zapytam, czy i za ile to zrobią.

> Czy patrząc z perspektywy czasu kupiłbyś ponownie Tucsona?

Na razie jestem bardzo zadowolony cool.gif

Moja Pani uparła się na SUVa, w dodatku Toyotę RAV4 ale mój rozsądek wziął górę - wytłumaczyłem, że koszt zakupu i późniejszego utrzymania będzie dla nas za wysoki.

RAV4 podobno nie lubią się z LPG.

Tak, kupiłbym ponownie. A jeśli miałbym większy garaż to zastanowiłbym się nad SantaFe ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.