Skocz do zawartości

Spalanie silnika 2.0 115


lisik

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze szukajka szwankuje i g****o sie da nią znaleźć zmuszony jestem zapytac choc wiem ze temat wałkowany- ile pali silnik 2.0 115ps? Bylem zdecydowany na kupno audi A3 98-99 1.6 do zagazowania lub 1.9 tdi tudzież golfa IV tdi, bo 1.6 sie gazuje tylko sekwencja...

No ale po przejrzeniu paru testow zderzeniowych i przeanalizowaniu ktory samochod sie mniej optycznie zestarzeje wybor padl........ ekhm.... na garbusa biglaugh.gif Przypominam ze o gustach sie nie dyskutuje spineyes.gif

No wiec najtansze sa w wersji z silnikiem 2.0. Chcialbym spytac ile pali taki silnik czy jest on tak tragiczny jak 1.8... I jak sie go gazuje? Z tego co wyczytalem kiedys sa tu 2 sondy lambda i moga byc jakies klopoty- ae moze pokrecilem. Najbardziej interesuje mnie 2 generacja, gdyz jesli mialbym wywalac 4,5 tysia na 4 gen to wole dolozyc do diesla.... Tak czy inaczej- czy jest to silnik dosc elastyczny? Czy wyraznie slabnie powyzej 5 krpm jako ze to 8 zaworow? Czy moze ciagnie ladnie do konca? No i w ogole czy to trwala konstrukcja...

Dzieki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nowego" 2.0 115KM nie zrobisz na IIgr. wlasnie przez 2 sondy L i (prawdopodobnie - zalenie od modelu) palstikowe kolektora.

ogolnie ten silnik to nie wypal - zdazaly sie przypadki chlania oleju 1L/1000km i nic z tym nie zrobisz - TTTM

jezeli chodzi o dynamike to nie ma co mu zarzucic - czuc "jakby wiecej" niz "papierowe" 115KM

spalnie od 7 do 14L srednio trzeba liczyc 9L

IV gr gazu do R4 to teraz wydalek min 3000PLN a za 3500 masz juz naprawde przyzwoita instalke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moze to nie moja sprawa, ale gazowanie garbusa jak dla mnie to

> profanacja

> jakie przebiegi zamierzasz nim krecic? chyba zdajesz sobie sprawe, ze

> to nie jest auto "na trasy" ?

Zamierzam go kupic na jakies 4-5 latek i instalka to wg mnie dobry wybor dla takiego auta. Wiezm ze nie jest to auto do pracy i nie ma sluzyc do zarabiania na siebie, ale mysle ze na wakacje dla dwoch osob sie nadaje nawet gdy do zrobienia jest kilka kkm i wtedy milo jest jak n z funduszu wakacyjnego nie trzeba przeznaczac na wahe 1700 a np 900 zlotych i dlaetego chcialbym instalacje. Tygodniowo w miescie robie 200-300km. W trasy nie jezdze nie liczac wakacji i jakichs wypadow raz na 2 miesiace max 200 km w jedna strone.

Wolalbym diesla, ale nie wiem jak z tm bedzie bo boje sie diesla z przebiegiem okolo 10 tysiecy km. Poza tym wiem ze z tym sie wydatki nie skoncza- a to turbo padnie a to chipa mi sie zachce, cos sie z wtryskami stanie lub zachce mi sie wiekszych (w koncu w beetlu tylko 90km mocy) itd.... Wiec wolalbym benzyniaka, ale jak ma palic 16 gazu to tez kiszka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamierzam go kupic na jakies 4-5 latek i instalka to wg mnie dobry

> wybor dla takiego auta. Wiezm ze nie jest to auto do pracy i nie

> ma sluzyc do zarabiania na siebie, ale mysle ze na wakacje dla

> dwoch osob sie nadaje nawet gdy do zrobienia jest kilka kkm i

> wtedy milo jest jak n z funduszu wakacyjnego nie trzeba

> przeznaczac na wahe 1700 a np 900 zlotych i dlaetego chcialbym

> instalacje. Tygodniowo w miescie robie 200-300km. W trasy nie

> jezdze nie liczac wakacji i jakichs wypadow raz na 2 miesiace

> max 200 km w jedna strone.

> Wolalbym diesla, ale nie wiem jak z tm bedzie bo boje sie diesla z

> przebiegiem okolo 10 tysiecy km. Poza tym wiem ze z tym sie

> wydatki nie skoncza- a to turbo padnie a to chipa mi sie zachce,

> cos sie z wtryskami stanie lub zachce mi sie wiekszych (w koncu

> w beetlu tylko 90km mocy) itd.... Wiec wolalbym benzyniaka, ale

> jak ma palic 16 gazu to tez kiszka...

jak będziesz butował to nawet 1,2 16 litrów spali, tylko przyjemność z jazdy autem z silniekiem 2.0 jest o wiele większa zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Jako ze szukajka szwankuje i g****o sie da nią znaleźć zmuszony

> jestem zapytac choc wiem ze temat wałkowany- ile pali silnik 2.0

> 115ps? Bylem zdecydowany na kupno audi A3 98-99 1.6 do

> zagazowania lub 1.9 tdi tudzież golfa IV tdi, bo 1.6 sie gazuje

> tylko sekwencja...

> No ale po przejrzeniu paru testow zderzeniowych i przeanalizowaniu

> ktory samochod sie mniej optycznie zestarzeje wybor padl........

> ekhm.... na garbusa Przypominam ze o gustach sie nie

> dyskutuje

> No wiec najtansze sa w wersji z silnikiem 2.0. Chcialbym spytac ile

> pali taki silnik czy jest on tak tragiczny jak 1.8... I jak sie

> go gazuje? Z tego co wyczytalem kiedys sa tu 2 sondy lambda i

> moga byc jakies klopoty- ae moze pokrecilem. Najbardziej

> interesuje mnie 2 generacja, gdyz jesli mialbym wywalac 4,5

> tysia na 4 gen to wole dolozyc do diesla.... Tak czy inaczej-

> czy jest to silnik dosc elastyczny? Czy wyraznie slabnie powyzej

> 5 krpm jako ze to 8 zaworow? Czy moze ciagnie ladnie do konca?

> No i w ogole czy to trwala konstrukcja...

> Dzieki i pozdrawiam!

Jeżdżę Octavia 2.0 115km. Przebieg mojego auta to 240tys km w tym 40tys na lpg. Mam instalację IV generacji BRC SEQUENT i jestem zadowolony. Spalanie na poziomie 8,5-12 l lpg plus ok 0,5 l benzyny na rozruch w przeliczeniu na 100km.

Mój egzemplarz nie spala oleju. Zero dolewek miedzy przeglądami. Auto serwisowane od początku do dziś w ASO.

Generalnie polecam ten silnik zasilany lpg (odpowiednia instalacja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.