Skocz do zawartości

Wydech przelot


uxon

Rekomendowane odpowiedzi

W moim cienkim (sporting 1.1 na ostrym walku, przypuszczalnie tez na duzej przepustnicy, do tego krotki dolot ze stozkiem, kolektor 4-2-1) mam zamontowany wydech przelotowy. W miejscu kata jest strumienica (tak to okreslil tlumikarz, chociaz w takiej obudowie skladaja tez przeciez tlumiki) a zamiast koncowego tlumika jest katalizator. Calosc spawana jest z kilku kawalkow rury, ktorej srednica waha sie miedzy 40 a 50mm. Rura rozchodzi sie na spawach wiec w najblizszym czasie mam zamiar wymienic ja na nowa, gieta z jednego kawalka (miedzy strumienica a koncowym). W tym momencie wydech jest bardzo glosny. Wiem, ze po zalataniu dziur bedzie troche lepiej, ale zastanawiam sie nad dodatkowym wyciszeniem. Samochod to rajdowka, wiec ma byc jak najkorzystniej dla osiagow oraz glosno, ale bez przesady (zeby nie bylo problemu z dopuszczeniem do zawodow, czy zeby mnie ludzie z widlami nie ganiali, jak gdzies sobie trenuje).

Jakie macie pomysly zeby delikatnie wyciszyc wydech jak najmniejszym kosztem? Lepiej dac rure 45 czy 50 mm? Ja myslalem o wstawieniu przelotowego tlumika w miejsce tej strumienicy, np. takiego: http://allegro.pl/tlumik-uniwersalny-przelotowy-i3891127415.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mialem srodkowy - koncowy przelot - kat na fi50 i bylo dosc glosno. Bez koncowego tlumika byla

> masakra.

> Rob fi43 na 2 tlumikach i kat na koncu. Ten koncowy to przelot ale najwiekszy jaki da rade zmiescic

> z katem na koncu

Nie do konca rozumiem. Piszesz o tlumiku koncowym i o kacie na koncu. Jakie dokladnie mialby byc rozmieszczenie kolejnych elementow ukladu wydechowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja miałem przelot i końcowy DF bez kata i była katastrofa, szczególnie przy ostrej i szybkiej

> jeździe.

> Teraz mam bez kata cały wydech z spi ( środkowy przelot + końcowy komorowy) i jest ok.

Te tłumiki z DFa to jeden drugiemu nierówny. Ja miałem caluśki przelot i tylko DFa na końcu i było mega cicho. Drugi układ u mojej mulher.gif też był tylko i wyłącznie na DFie i też było cicho. Teraz w 1.2 16v ma założony dopiero porządny wydech smile.gif

Może właściciel co mi go sprzedawał się przypomni i powie co to jest bo ja tyle klamotów nakupiłem, że nie pamiętam od kogo wydech brałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mialem srodkowy - koncowy przelot - kat na fi50 i bylo dosc glosno. Bez koncowego tlumika byla

> masakra.

> Rob fi43 na 2 tlumikach i kat na koncu. Ten koncowy to przelot ale najwiekszy jaki da rade zmiescic

> z katem na koncu

Jakie konkretnie tlumiki moga posluzyc za przelotowe (nie koncowe)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.