Skocz do zawartości

Zapinki osłony silnika - jak to zrobić inaczej


rozzobike

Rekomendowane odpowiedzi

Zamiast gumowych podpór wkręciłem szpilki M6, długość dobrałem doświadczalnie. Aby się nie wykręcały zakontrowałem nakrętką.

Następnie na szpilki założyłem odpowiedniej długości przewód gumowy, taki zwykły wężyk jak do paliwa- taki miałem pod ręką.

Osłona silnika spoczywa na tych "tulejkach" gumowych. Od góry podkładka poszerzana i wszystko zwieńczone nakrętką motylkową M6.

Ponad dwa lata spokój z osłona silnika.

Może troszkę więcej roboty przy odkręcaniu tych motylków, ale samo mocowanie perfekt.

Nie odkręca się nic od drgań i nie tłucze. Użyłem wężyka gumowego bo spełnia rolę tulejki dystansowej, amortyzatora drgań i zapobiega odkręcaniu się nakrętek( działa jak podkładka sprężynowa). Koszt - jakieś groszowe sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamiast gumowych podpór wkręciłem szpilki M6, długość dobrałem doświadczalnie. Aby się nie

> wykręcały zakontrowałem nakrętką.

> Następnie na szpilki założyłem odpowiedniej długości przewód gumowy, taki zwykły wężyk jak do

> paliwa- taki miałem pod ręką.

> Osłona silnika spoczywa na tych "tulejkach" gumowych. Od góry podkładka poszerzana i wszystko

> zwieńczone nakrętką motylkową M6.

> Ponad dwa lata spokój z osłona silnika.

> Może troszkę więcej roboty przy odkręcaniu tych motylków, ale samo mocowanie perfekt.

> Nie odkręca się nic od drgań i nie tłucze. Użyłem wężyka gumowego bo spełnia rolę tulejki

> dystansowej, amortyzatora drgań i zapobiega odkręcaniu się nakrętek( działa jak podkładka

> sprężynowa). Koszt - jakieś groszowe sprawy.

thx ok.gifok.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma ktoś patent jak zamocować osłone silnika w XP 2.0HDI ??

> cały czas urywają mi się te gumowe nóżki zaraz nad srubą mocującą....

kupujesz pręt nagwintowany m6 w markecie budowlanym docinasz na wymiar, wkręcasz w miejsca mocowania, kontrujesz nakrętką, docinasz pod wymiar kawałek węża gumowego, wkładasz w środek na to osłona, podkładka i nakrętka samokontrująca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.