Skocz do zawartości

Alternator


LiteThat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam seja 900 z 2000 roku i mam pewien problem. Pare lat temu (okolo 3) regenerowalem altrernator - pierscien szczotki i lozysko. Od kilku dni alternator podczas obciazenia ( wlaczenia swiateł lub przyspieszania buczy lub poprostu popiskuje - nie jest to pasek). Chcialbym sie dowiedziec jak samemu wymienic to co moze byc juz zurzyte. Prosilbym o podanie nastepujacych czesci jakie trzeba kupic i czy dam rade zrobic to sam. Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tak dużo wytrzymał - generalnie alternatory regenerowane do sc cc są na najtańszej chińszczyźnie

> w większości

> Co zmienić-dowiesz się jak rozbierzesz

ok a sa jakies nie wiem zestawy naprawcze do alternatorow? - jest to alternator magneti marelli . Na orginalnych czesciach wytrzymal 110 tys km - 11 lat. po wymianie 30 tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam mam seja 900 z 2000 roku i mam pewien problem. Pare lat temu (okolo 3) regenerowalem

> altrernator - pierscien szczotki i lozysko. Od kilku dni alternator podczas obciazenia (

> wlaczenia swiateł lub przyspieszania buczy lub poprostu popiskuje - nie jest to pasek).

> Chcialbym sie dowiedziec jak samemu wymienic to co moze byc juz zurzyte. Prosilbym o podanie

> nastepujacych czesci jakie trzeba kupic i czy dam rade zrobic to sam. Z gory dziekuje za

> pomoc.

Jak nie jest pęknięty nigdzie to wymień łożyska i tyle jeżeli chodzi o regenerację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od sklepu, ale jakoś nigdy z tym problemy nie miałem.

Łożyska, regulatory napięć na ogół dostępne od ręki, reszta może być na zamówienie.

O łożyska możesz spokojnie też pytać w sklepach i hurtowniach metalowych, czy sklepach z częściami do maszyn rolniczych. Ja będziesz znał oznaczenie łożyska to kupisz wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To zależy od sklepu, ale jakoś nigdy z tym problemy nie miałem.

> Łożyska, regulatory napięć na ogół dostępne od ręki, reszta może być na zamówienie.

> O łożyska możesz spokojnie też pytać w sklepach i hurtowniach metalowych, czy sklepach z częściami

> do maszyn rolniczych. Ja będziesz znał oznaczenie łożyska to kupisz wszędzie.

Podejrzewam ze bedzie calosc do wymiany czyli znow szczotki pierscien i lozyska. Pierscien i szczotki tez dostane jak cos w motoryzacyjnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.