Skocz do zawartości

Różowy xenon


kubussss

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

dziś wieczorem, wracając sobie spokojnie z Bielska-Białej zatrzymała mnie policja. Powód - jedna lampa świeci mi na różowo. Byli strasznie napaleni, bo chcieli mi nawet zatrzymać dowód rejestracyjny sciana.gif ale... się udało smile.gif Uff smile.gif

Mam pytanko: czy różowe światło to skończony palnik?

Jeśli tak, to jakiego sprzedawcę polecacie? Bo pewnie będę musiał kupić żarówki i nie chciałbym kupić jakiejś chińszczyzny.

Miłego wieczoru smile.gif

kubussss smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontaktowałem się z xenon-serwis.pl i twierdzą, że mogą mi sprzedaż oryginalną żarówkę Osram za 200 złotych za sztukę. Co o tym sądzicie? Wymieniać samemu? Czy kupić żarówki i oddać auto do jakiegoś mechanika? A może kazać mechanikowi kupić żarówki? Tutaj obawiam się że może kupić chińszczyznę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zastanawiam się, czy uda mi się samemu ogarnąć temat wymiany żarówek. Jeśli już robiłbym to chciałbym zdemontować zderzak, wyciągnąć lampy i wymienić wszystkie żarówki. Ma ktoś z Was manual jak zdemontować zderzak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu demotnować zderzak? Od strony pasażera luzujesz zderzak do połowy i masz w maire fajny dostęp do lampy i możesz wyjąć. Przy kierowcy to demontaż aku i obudowy i masz jak znalażl miejsce cała głowa wejdzie sprawdząłem kiedyś. Co do żarników to od strony pasażera to ja w ori ksenonach bez demontażu wymieniam. Jest troche zabawy ale da się. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odezwij sie do Irona, on do Cromy kupowal xenon.

> A wymiana napewno nie bardziej skomplikowana niz w Cromie.

Zderzak nie!!! Śrub od lampy nie odkręcisz pewnie , pourywasz i kłopot. Od strony pasażera to można wyjąc z góry . Ja zawsze odkręcałem centralkę i trochę łatwiej. Od strony kierowcy to większy kłopot bo obudowa akumulatora przeszkadza. Wyciąłem w obudowie kawałek i mam dostęp tez od góry. Nie jest łatwo ,ale można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja urwałem jedna śrube od dołu zderzaka bo zamiast dać normalne śruby czy nkrętki to dali torxy takie jak na atrapie u góry. Luzujesz te połowe zderzaka i śruby masz na wyciągnięcie ręki plus podkładka pod lampą na dwie śruby która trzeba wykręcić do demontażu lampy. A i w nadkolu są dwie śruby co mocują zderzak jedna bodajże 8 a druga na torx tylko od wewnątrz nadkola trzeba podtrzymać też chyba 8 i odkręca. No oczywiście też trzeba nadkole poluzować przy zderzaku. Mi ostatnio demontaz lampy zajął 30 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolega z osramu gadał jaki kolor xenona co znaczy

Różowy - wypala się , zazwyczaj są też po drodze jeszcze inne kolory

Zielony - za dużo V ?

Przy odpalaniu xenona - migotanie = przetwornica się kończy ?

Ogólnie pierwsze ~50godzin się rozgrzewa żarnik , po tym czasie zaczyna spadać jego sprawność. Należy wymieniać w obu lampach z uwagi na to co wyżej pisałem no chyba ,że lubi się mieć dwukolorowe oczy grinser006.gif

Resztę zapomniałem 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie jest po prostu różowy

> Nic nie migota.

Żarówki xenon to loteria...chyba wydałem nie potrzebnie kilka stówek...w końcu kupiłem Philipsa , ale trzeba dobrego dostawce znaleźć , nie allegro i nie Xennon serwis....dorobić kartonik ,zrobić u Chińczyka podróbkę to nie problem...

Na stronie Philipsa śa wykazy sklepów ,przedstawicieli. Będzie drożnej ,ale gwarancja i możliwość reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.