Skocz do zawartości

systemy zabudowy szaf i wnek


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie moge sobie prosto, latwo, przyjemnie i bez wychodzenia z domu poogladac owe systemy i poplanowac zabudowe wnek roznymi wysuwanymi polkami/koszami? Moze jutro zaczne stawiac scianki do wnek w lazienkach i chce wiedziec, jakie szerokosci sa do ogarniecia bez komplikacji. Chodzi oczywiscie o elementy latwe do zdobycia: w marketach, hurtowniach meblowych, ikei etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim interesuje mnie, czy da rade dobrac system prowadnic do wymiarow wnek:

1. 35x45cm (szerokosc x glebokosc)

2. 34x82cm

Najlepiej byloby miec gotowe kosze/polki, ale jesli nie da rady inaczej, to kompletne prowadnice, ktore przykrecilbym do plyt wiorowych laminowanych, czy czegos podobnego.

Przekroj wneki nr 2:

UwF0m.jpg

Widok na szafke nr 2:

T5xZe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba coś znalazłem, tylko skąd teraz wziąć szuflady i/lub kosze takiej długości?

Koszy nie znajdziesz tak głębokich, tylko szuflady na wymiar.

Prowadnice najgorsze z możliwych, ale za to bezobsługowe.

Znajdziesz prowadnice kulkowe z pełnym wysuwem 80 cm, ale pewnie tylko w hurtowni z okuciami na zamówienie. Chyba nawet taniej niż to barachło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koszy nie znajdziesz tak głębokich, tylko szuflady na wymiar.

> Prowadnice najgorsze z możliwych, ale za to bezobsługowe.

> Znajdziesz prowadnice kulkowe z pełnym wysuwem 80 cm, ale pewnie tylko w hurtowni z okuciami na

> zamówienie. Chyba nawet taniej niż to barachło.

jakiejś konkretnej firmy mam szukać?

Nie muszą być typowe kosze - ot coś, co się sprawdzi w szafce w łazience na różne kosmetyki, grzebienie, golarki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Quamiro lub GTV, ale tamte były jakieś no name "Strong" smile.gif, ale działają, robiłem do łóżek dziecięcych.

Zawsze uważałem, że lepsza jest szuflada od kosza.

Problemem jest znalezienie producenta koszy, który zrobi ci na wymiar, ale wątpię bo przestawienie maszyn, po prostu się nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja używam Quamiro lub GTV, ale tamte były jakieś no name "Strong" , ale działają, robiłem do łóżek

> dziecięcych.

> Zawsze uważałem, że lepsza jest szuflada od kosza.

> Problemem jest znalezienie producenta koszy, który zrobi ci na wymiar, ale wątpię bo przestawienie

> maszyn, po prostu się nie opłaca.

najlepiej byloby znalezc jakies szuflady do skladania na wlasny wymiar - np. boki standardowe, a dno oraz przednia i tylna scianka do dociecia. Od biedy moge kupic troche sklejki, albo plyty meblowej i samemu cos narzezbic, ale musze pomyslec, jak to zrobic, zeby dostep byl latwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najlepiej byloby znalezc jakies szuflady do skladania na wlasny wymiar - np. boki standardowe, a

> dno oraz przednia i tylna scianka do dociecia. Od biedy moge kupic troche sklejki, albo plyty

> meblowej i samemu cos narzezbic, ale musze pomyslec, jak to zrobic, zeby dostep byl latwy.

To o czym piszesz, to tandemboxy np. bluma. Mają standardową rozmiarówkę. Dodajesz front, tył i dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To o czym piszesz, to tandemboxy np. bluma. Mają standardową rozmiarówkę. Dodajesz front, tył i

> dno.

dzieki za wskazowke, musze sie rozejrzec, choc wstępnie widze, ze powariowali z cenami... 300-400zl za szuflade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzieki za wskazowke, musze sie rozejrzec, choc wstępnie widze, ze powariowali z cenami... 300-400zl

> za szuflade?

Fakt - jak Ci już doradzono - metaboxy są tańsze. Ja szuflady robię sam w całości z MDF. Ale to jednak jest trochę zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba coś znalazłem, tylko skąd teraz wziąć szuflady i/lub kosze takiej długości?

Popatrz sobie na produkty Elfa

Plusy:

- łatwa dostępność (m.in. Leroy Merlin), spory wybór elementów, solidne wykonanie

- budując szafę (300/250cm) wywierciłem 6 dziur, reszta to klocki. Czas operacji 15-20min.

Minusy

- myślałem, że w tysiaku zrobię podstawę; przy 3 600 przestałem liczyć.

Oczywiście piszę o samych półkach. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fakt - jak Ci już doradzono - metaboxy są tańsze. Ja szuflady robię sam w całości z MDF. Ale to

> jednak jest trochę zabawy.

dawaj dawaj - im więcej zabawy, tym lepiej grinser006.gif tylko zebym prowadnic sam wykuwac nie musial grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Popatrz sobie na produkty Elfa

> Plusy:

> - łatwa dostępność (m.in. Leroy Merlin), spory wybór elementów, solidne wykonanie

> - budując szafę (300/250cm) wywierciłem 6 dziur, reszta to klocki. Czas operacji 15-20min.

> Minusy

> - myślałem, że w tysiaku zrobię podstawę; przy 3 600 przestałem liczyć.

> Oczywiście piszę o samych półkach.

nie znalazlem prowadnic/polek na glebokosc wieksza, niz 535mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dawaj dawaj - im więcej zabawy, tym lepiej tylko zebym prowadnic sam wykuwac nie musial

Tu nie ma co dawać smile.gif Proste jak konstrukcja cepa.

Zamawiasz płyty okleinowane i docięte na wymiar. Do tego dno z HDF 4mm. Do rozstrzygnięcia tylko jak ma wyglądać front. Czy "dedykowany z wzorkami" czy też z płyty (np. przy szufladach zamykanych drzwiami zabudowy, robiłem ze zwykłej płyty, ładnie się komponuje z wnętrzem całej zabudowy). W takim wypadku ostatnio np. zdecydowałem się też na prowadnice "push to open", dzięki czemu zbędne są uchwyty.

Samą szufladę skręcasz na złącza mimośrodowe (tu trochę zabawy z wierceniem) oraz (dla leniwych można dać na tył) konfirmaty. Dno w wersji lajt przybijasz/przykręcasz. W wersji hard zamawiasz o 1cm na każdy wymiar większe niż wnętrze szuflady i frezujesz w ściankach wpusty górnowrzecionówką. Wtedy dno "wsuwa się" pomiędzy ścianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukaj pod hasłem METALBOX.

super cena, ale maks glebokosc, to 550mm. Bede chyba musial kupic prowadnice i wyrzezbic polki samodzielnie.

Jest jeszcze jedna kwestia - jak widzicie na przekroju wyzej, wneka ma po prawej wegarek. Albo bede musial na wysokosci kazdej polki wstawic taka mini polke w celu przewezenia, zeby bylo do czego przymocowac prowadnice, albo znajde zawiasy do drzwiczek, ktore nie wymagaja wegarka - standardowe meblowe otwieraja sie tak, ze drzwiczki licuja sie ze scianka boczna szafki, a tu musialyby byc wzgledem scianki przesuniete do wewnatrz o grubosc drzwiczek. Sek w tym, ze wowczas i tak musialbym zrobic jakies przewezenie w srodku, bo sie szuflady nie wysuna. Czy opis jest wystarczajaco zrozumialy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> super cena, ale maks glebokosc, to 550mm. Bede chyba musial kupic prowadnice i wyrzezbic polki

> samodzielnie.

> Jest jeszcze jedna kwestia - jak widzicie na przekroju wyzej, wneka ma po prawej wegarek. Albo bede

> musial na wysokosci kazdej polki wstawic taka mini polke w celu przewezenia, zeby bylo do

> czego przymocowac prowadnice, albo znajde zawiasy do drzwiczek, ktore nie wymagaja wegarka -

> standardowe meblowe otwieraja sie tak, ze drzwiczki licuja sie ze scianka boczna szafki, a tu

> musialyby byc wzgledem scianki przesuniete do wewnatrz o grubosc drzwiczek. Sek w tym, ze

> wowczas i tak musialbym zrobic jakies przewezenie w srodku, bo sie szuflady nie wysuna. Czy

> opis jest wystarczajaco zrozumialy?

Dla szuflad na bank biglaugh.gif musisz dostawić ściankę boczną z MDF. Natomiast co do drzwiczek to nie łapię - jaki masz dylemat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla szuflad na bank musisz dostawić ściankę boczną z MDF. Natomiast co do drzwiczek to nie łapię

> - jaki masz dylemat?

zobacz na rysunek - scianka lewa, to 6cm z bk plus plytka i klej co najmniej z zewnetrznej strony. Jesli dam zawiasy meblowe, to z prawej musze zrobic wegarek takiej samej szerokosci, zeby bylo symetrycznie. Nie da sie przesunac drzwiczek do samej sciany po prawej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zobacz na rysunek - scianka lewa, to 6cm z bk plus plytka i klej co najmniej z zewnetrznej strony.

> Jesli dam zawiasy meblowe, to z prawej musze zrobic wegarek takiej samej szerokosci, zeby bylo

> symetrycznie. Nie da sie przesunac drzwiczek do samej sciany po prawej.

A dlaczego nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.