Skocz do zawartości

Soczewki DEPO: zalety, wady, wskazówki montażowe (ciężkie)


map69

Rekomendowane odpowiedzi

274022659-P2171739b.JPG

274022676-P2171737b.JPG

Zalety:

- bardzo dobre oświetlenie drogi, bardzo wyraźna granica światło/cień, lepsza widoczność w nocy bez oślepiania jadących z przeciwka (lepsze zarówno mijania jak i drogowe, prawdopodobnie względu na gładkie szkło oraz to, ze szkła i odbłyśniki starych lamp były już nieco zakurzone)

- całkiem przystępna cena (płaciłem po 180 zł/szt. na Allegro)

- łatwy, szybki montaż, pasują idealnie w miejsce starych lamp (silniczki elektrycznej regulacji, wszystkie żarówki i wtyczki pasują z wyjątkiem świateł pozycyjnych, o czym napiszę niżej)

- ładny wygląd, trudno odróżnić z zewnątrz od oryginałów (VALEO)

Wady:

- ogólnie dość tandetny montaż

- szkło jednego z reflektorów było ubrudzone od wewnątrz jakimś klejem (dało się zeskrobać nożem po otwarciu dekla od świateł drogowych i wykręceniu oprawki żarówki)

- kuliste zakończenie śruby regulacji poziomej było w jednej z lamp zaczepione tylko za jeden plastikowy zaczep a drugi z zaczepów nie trzymał (trzeba było mocniej wcisnąć aby drugi zaczep wskoczył na swoje miejsce)

- regulacja pionowa działa nie do końca dobrze, im wyżej podnosimy tym ciężej idzie (coś w środku obciera), dodatkowo w lewej lampie chodzi to lżej a w prawej ciężej. Efekt jest taki że silniczek nie ma siły podnieść lampy do końca w górę (jak się mu pomoże ręką to idzie). To może być powód dla którego niektórym z Was lampy świeciły za nisko. U mnie akurat regulacja wystarcza więc nic z tym nie robiłem. Jeśli komuś świeci za nisko to proponuję zgodnie z referatem kolegi Gigosia zdjąć szkło, zobaczyć co obciera i to usunąć, podpiłować itp.

- jeśli chodzi o tylne dekle to za pierwszym razem dość trudno je założyć. Trzeba zaczynać pod odpowiednim kątem tak aby wskoczyły dolne ząbki a następnie zatrzasnąć górny zatrzask używając dość dużej siły. Zauważyłem, że po kilku razach jak uszczelka się już ułoży dekle zamykają się bez problemu. U mnie dekle od starych lamp (Carello) nie pasowały (inne rozwiązanie dolnych zaczepów)

Światła pozycyjne:

W nowych reflektorach niema oprawek do żarówek świateł pozycyjnych, trzeba coś dobrać.

274022686-P2191764a.JPG

Ja zastosowałem oprawki od bocznych kierunkowskazów Fiata Brava smile.gif (kupiłem na Allegro całe migacze za 10 zł) oraz wtyczki które otrzymałem wraz z halogenami przeciwmgłowymi i ich nie wykorzystałem bo miałem oryginalny kabel z wtyczkami. Wtyczki można bez problemu kupić w ASO: 12452587 - wtyczka, 12451754 - blaszka (potrzebne dwie), 12452181 - uszczelka (potrzebne dwie).

274022697-P2191762b.JPG

Oprawka z kierunkowskazu pasuje do pozycyjnych prawie idealnie, jedynie ze względu na mniejszą grubość plastiku obudowy soczewki należy wykonać dodatkowa uszczelkę aby oprawka się nie kiwała i aby połączenie było szczelne. Ja wykonałem uszczelkę ze starej dętki smile.gif.

274022722-P2191763b.JPG

274022733-P2191769b.JPG

Tak przygotowana oprawka pasuje idealnie.

274022745-P2191770b.JPG

Teraz należy przygotować instalację w samochodzie.

Do reflektora są podłączone 3 wtyczki:

- do kierunkowskazu (2 pin) nic z nią nie robimy - pasuje do nowej lampy

- do silniczka (3 pin) nic z nią nie robimy - pasuje do nowej lampy, przekładamy także silniczek.

- do świateł pozycyjnych / mijania / drogowych (4 pin) - samej wtyczki nie ruszamy bo jest hermetyczna. Należy odizolować (zdjąć czarną rurkę lub odkręcić czarną taśmę) wiązkę idącą do tej wtyczki. Gdy mamy już dostęp do przewodów należy odizolować na długości ok. 5 mm przewody Czarny oraz Żółty a następnie dolutować w tych miejscach kable od nowej wtyczki dla pozycyjnych. Następnie izolujemy miejsca lutowania oraz całe wiązki taśmą. Tak przygotowana instalacja będzie uniwersalna (dla lamp tradycyjnych i soczewek)

- Teraz wystarczy tylko wymienić lampy i gotowe

274022751-P2211843b.JPG

Podsumowanie:

Wszystkie prace zajęły mi ok. 4 godz. (2 razy po 2) były drobne trudności ale dla sprytnego majsterkowicza smile.gif to żaden problem. Koszt całej operacji 388 zł razem z przesyłkami i zostały mi jeszcze stare lampy.

Pozdrawiam i życzę wszystkim sukcesów w montażu soczewek

map69

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko prawda ..... a najwazniejsze ze jestes yay.gif

Bravo za wspaniały opis dla przyszłych amatorow soczewek .....

szczegolnie claps.gif za dobre wejscie na forum ....

pees teraz sie wyjasniło kto kupił te soczewki za 180PLN hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś ma już reflektory DJ Auto ? właśnie je oglądałem wyglądają całkiem całkiem Mają wszystkie oprawki !! do tego wtyczka nie wylata z nich jak w TYCach . Może jeszcze ktoś wypowie się na temat jakości TYC DEPO może DJAuto ????

Ja widziałem wszystkie ale chce to zweryfikować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a może ktoś ma już reflektory DJ Auto?

ja mam smile.gif

> wyglądają całkiem całkiem

to prawda

> wtyczka nie wylata z nich

nie miałem z nimi problemu jeśli chodzi o wtyczki, natomiast nie mogłem zamknąć jednej "szarej puszki" ze względu na za grubą uszczelkę - 30 min się męczyłem

> wypowie się na temat jakości TYC DEPO może DJAuto ????

nie mam z czym porównać ale lepsze oświetlenie drogi to na pewno, bardzo wyraźna granica światło/cień - tyż biglaugh.gif, lepsze mijania, drogowe podobne

poza tym jedna z szoczewek trochę słabo skupia - efekt - jak siedzę za kierownicą i trochę się wychylę do góry to przed sobą widzę ciemny placek, który w niczym nie przeszkadza w jeździe. Jeszcze lepiej widać to na ścianie, kiedy podjadę blisko niej. Prawy świeci bardziej punktowo, lewy jest rozmyty. Regulacja pozioma nic nie daje oslabiony.gif Pocieszam się, że jak zainstaluje (tj. w końcu znajdę czas i warunki oink.gif) swiatła postojowe

tu serdeczne podziekowania dla kolegi patre za wtyczki i oprawki 20.GIF to trochę się polepszy

poza tym w trakcie wymiany reflektorów padły mi VisioPlus50% i jeżdżę na zwykłych oslabiony.gif

Aha: i piwo.gif dla kucolka za cenne wskazówki

> Ja widziałem wszystkie ale chce to zweryfikować .

i co?

<EDIT> a de best jest pewnie VALEO 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam

> to prawda

> nie miałem z nimi problemu jeśli chodzi o wtyczki, natomiast nie

> mogłem zamknąć jednej "szarej puszki" ze względu na za grubą

> uszczelkę - 30 min się męczyłem

> nie mam z czym porównać ale lepsze oświetlenie drogi to na pewno,

> bardzo wyraźna granica światło/cień - tyż , lepsze mijania,

> drogowe podobne

> poza tym jedna z szoczewek trochę słabo skupia - efekt - jak

> siedzę za kierownicą i trochę się wychylę do góry to przed sobą

> widzę ciemny placek, który w niczym nie przeszkadza w jeździe.

> Jeszcze lepiej widać to na ścianie, kiedy podjadę blisko niej.

> Prawy świeci bardziej punktowo, lewy jest rozmyty. Regulacja

> pozioma nic nie daje Pocieszam się, że jak zainstaluje (tj. w

> końcu znajdę czas i warunki ) swiatła postojowe

> tu serdeczne podziekowania dla kolegi patre za wtyczki i oprawki to

> trochę się polepszy

> poza tym w trakcie wymiany reflektorów padły mi VisioPlus50% i jeżdżę

> na zwykłych

> Aha: i dla kucolka za cenne wskazówki

> i co?

> a de best jest pewnie VALEO

Zdecydowanie Valeo ale różnica nie jest "Dramatyczna"

Dzięki za info z soczewkami Bede musiał wybrać sobie takie same screwy.gif coś czuje że czeka mnie troche roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czuje że czeka mnie troche roboty

mi zeszło jakieś 1,5 h bez regulacji i montażu pozycyjnych w tym ponad pół godziny męczyłem się z zapięciem puszki angryfire.gif

jeśli masz taką możliwość sprawdź te soczewki na miejscu bo mogą słabo skupiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super opis, ja w najbliższym czasie też kupuje Depo (400zł. za 2 szt.)

tylko jedno mnie zastanawia, spotkałem sie z opinią że trwałość/efektywność soczewek po pewnym czasie jest do pupa.gif

hmm.gif

może ma ktoś foto jak świecą soczewy w nocy, jaki zasięg jest... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> super opis, ja w najbliższym czasie też kupuje Depo (400zł. za 2

> szt.)

> tylko jedno mnie zastanawia, spotkałem sie z opinią że

> trwałość/efektywność soczewek po pewnym czasie jest do

> może ma ktoś foto jak świecą soczewy w nocy, jaki zasięg jest... ?

własnie w nocy dopiero one swieca .....

a zasieg zalezy od Ciebie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w szczecinie przedstawiciel valeo jest "alex"

> adres jest w spisie... długo wisiały w tej cenie.. teraz już nie

> monitoruje ceny

ja moge mieć po 430pln za szt. nowe ale po co tyle płacić ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak...swiecą ciut za nisko...a regulacja silniczkiem nie daje

> praktycznie żadego efektu....

tez tak mialem w DEPO, jedna byla ok drugiej nie dalo rady podniesc na satysfakcjonujaca wysokosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak...swiecą ciut za nisko...a regulacja silniczkiem nie daje

> praktycznie żadego efektu....

a dobrze zamontowałeś silniczek?

u mnie było podobnie i wlasnie w tym był problem...

sanki wpadły do środka i się zablokowały, przez co wyskoczyło dolne mocowanie ramy... no.gif

sprzwdź to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a dobrze zamontowałeś silniczek?

> u mnie było podobnie i wlasnie w tym był problem...

> sanki wpadły do środka i się zablokowały, przez co wyskoczyło dolne

> mocowanie ramy...

> sprzwdź to

nie wykluczone...bo odbłyśniki dosyć swobodnie można ręką ruszać...ale to jak się zrobi cieplej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.