Skocz do zawartości

mój wiatrołap


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

To kolejny wątek z serii "moja...". Komu się nie podoba, to nie czytać. Następna będzie łazienka.

To tak dla odmiany - od wyburzania (moja specjalność) i narzekania (na ekipy) - teraz narzekać mogę co najwyżej na siebie.

Na początku wymurowalem ściankę tworząc wnękę na szafę.

20140203_202543.jpg

20140203_202531.jpg

potem ją otynkowałem 20140207_182013.jpg

20140207_204038.jpg

jutro będę szlifował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To kolejny wątek z serii "moja...". Komu się nie podoba, to nie czytać. Następna będzie łazienka.

> To tak dla odmiany - od wyburzania (moja specjalność) i narzekania (na ekipy) - teraz narzekać mogę

> co najwyżej na siebie.

> Na początku wymurowalem ściankę tworząc wnękę na szafę.

> potem ją otynkowałem

> jutro będę szlifował

Zastanawiam się tylko, czy przy drzwiach nie jest zbyt płytko na szafę?

A tak przy okazji, to ta ściana w ogóle nie jest potrzebna - budując szafę wystarczyło wstawić bok z płyty smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam się tylko, czy przy drzwiach nie jest zbyt płytko na szafę?

Cala wneka ma 64,5cm glebokosci - drzwi beda cofniete o powiedzmy 2-3 cm, grubosc dwoch skrzydel ok. 4.5cm = 57cm glebokosci na ubrania. Glebszej sie nie da zrobic. W tej chwili mam 52cm i jest prawie ok.

> A tak przy okazji, to ta ściana w ogóle nie jest potrzebna - budując szafę wystarczyło wstawić bok

> z płyty

Taka moja koncepcja - ta scianka ma byc w przyszlosci czescia sciany wiatrolapu - ten kawalek to sciana, po drugiej stronie pomieszczenia scianka z tafli szkla oraz dwa rozsuwane szklane skrzydla.

Wymiary:

93XVW.jpg

i wstepny projekt (zona zapowiedziala, ze i tak po swojemu zaprojektuje) grinser006.gif

lXdEV.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cala wneka ma 64,5cm glebokosci - drzwi beda cofniete o powiedzmy 2-3 cm, grubosc dwoch skrzydel

> ok. 4.5cm = 57cm glebokosci na ubrania. Glebszej sie nie da zrobic. W tej chwili mam 52cm i

> jest prawie ok.

> Taka moja koncepcja - ta scianka ma byc w przyszlosci czescia sciany wiatrolapu - ten kawalek to

> sciana, po drugiej stronie pomieszczenia scianka z tafli szkla oraz dwa rozsuwane szklane

> skrzydla.

> Wymiary:

> i wstepny projekt (zona zapowiedziala, ze i tak po swojemu zaprojektuje)

57 to IMHO trochę mało. dodatkowo jak drzwi mają być przesuwane to chyba najmniejsze drzwi z prowadnicą zabierają 7 cm grubości a z domykaniem to chyba 11 zależnie od systemu. trzeba popatrzeć. czyli sama wnęka powinna być ciut większa chyba że nie masz miejsca. Jakbyś szukał to Sevroll robi sprytne i dość wąskie prowadnice z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To kolejny wątek z serii "moja...". Komu się nie podoba, to nie czytać. Następna będzie łazienka.

> To tak dla odmiany - od wyburzania (moja specjalność) i narzekania (na ekipy) - teraz narzekać mogę

> co najwyżej na siebie.

> Na początku wymurowalem ściankę tworząc wnękę na szafę.

> potem ją otynkowałem

> jutro będę szlifował

z pły GK nie lubisz robić ? Bo wydaje mi się, że trochę pieprzenia więcej z tymi bloczkami wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 57 to IMHO trochę mało. dodatkowo jak drzwi mają być przesuwane to chyba najmniejsze drzwi z

> prowadnicą zabierają 7 cm grubości a z domykaniem to chyba 11 zależnie od systemu. trzeba

> popatrzeć. czyli sama wnęka powinna być ciut większa chyba że nie masz miejsca. Jakbyś szukał

> to Sevroll robi sprytne i dość wąskie prowadnice z tego co pamiętam.

57 to juz po odjeciu drzwi - z tego, co znalazlem, to 2x plyta 18 bez profili aluminiowych na prowadnicach, to ok. 4.5cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaką pianką to kleisz ? Drogie to to ?

solbet smart, pianka do BK, koszt ok. 30zl za puszkę.

Moje uwagi - trzyma jak diabli i wiaze blyskawicznie, ale sporo rzezbienia, by bloczki idealnie byly spasowane - nie to co z klejem mineralnym, spoina musi miec maks milimetr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.