Skocz do zawartości

Który wynik na alkomacie jest wiążący?


Keryp_

Rekomendowane odpowiedzi

> Stoi sobie zaparkowane w miejscu zatrzymania lub niedaleko (żeby było bezpieczniej). Po badaniu

> krwi i wyniku 0.0 odwożą z powrotem (nie wiem czy muszą czy nie, mnie zawsze podwożą do auta).

większej bzdury nie słyszałem! człowieku skąd ty bierzesz takie brednie?

zabierają cię na badanie krwi i po otrzymaniu wyniku odwożą z powrotem?

sory ale powinieneś dostać bana za takie herezje!

Próbka krwi jest pobierana przez lekarza, plombowana i wysyłana LK KWP i po otrzymaniu wyników podejmowane są kolejne decyzje, a nadmienię, że w takim przypadku zatrzymane jest prawo jazdy!

edyta

badanie w LK KWP trwa od kilku dni do kilku tygodni, w zależności jak są robotą obłożeni

edyta 2

LK KWP Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Wojewódzkiej Policji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakaldajac, ze dmuchniesz np 0.23 to jest spora szansa, ze do czasu badania krwi jednak zejdziesz

> ponizej limitu.

> W takiej sytuacji, wcale bym nie byl pewny tego, ze wynik z badani krwi bedzie wiazacy

U mnie tak się śpieszyli na krew z kierowcą zatrzymanym po długim bezwypadkowym pościgu, "żeby mu nie spadło", że dachowali i poszkodowali i siebie i jego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> większej bzdury nie słyszałem! człowieku skąd ty bierzesz takie brednie?

> zabierają cię na badanie krwi i po otrzymaniu wyniku odwożą z powrotem?

> sory ale powinieneś dostać bana za takie herezje!

> Próbka krwi jest pobierana przez lekarza, plombowana i wysyłana LK KWP i po otrzymaniu wyników

> podejmowane są kolejne decyzje, a nadmienię, że w takim przypadku zatrzymane jest prawo jazdy!

> edyta

> badanie w LK KWP trwa od kilku dni do kilku tygodni, w zależności jak są robotą obłożeni

> edyta 2

> LK KWP Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Wojewódzkiej Policji

hehe.gif Skąd masz takie informacje? facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

> To po co jest drugi pomiar?

Oooo. Temat dla alkoholików, czyli coś dla mnie. Zresztą i tak sami fachowcy jak widzę. zlosnik.gifzlosnik.gif

Postaram się w prosty sposób wytłumaczyć po co jest drugi pomiar. Chodzi o to, że polskie prawo przewiduje karę pozbawienia wolności za jazdę w stanie nietrzeźwości. Za jazdę. A kierowca, zostaje zatrzymany na ulicy o konkretnej godzinie i to o tej godzinie kierowca popełnia przestępstwo lub nie. I jeżeli policja z jakichś powodów wykona tylko jedno badanie, na przykład 1 godzinę po zatrzymaniu do kontroli i wynik będzie pozytywny, to faktycznie kierowca był pijany, ale godzinę po zatrzymaniu, a trzeba ponad wszelką wątpliwość ustalić jaka była zawartość alkoholu w czasie, kiedy kierowca siedział za kółkiem i miał czelność kierować. Reszta, to czysta matematyka. Aaaaa. I nie mówię o takich, którzy jeszcze dwa dni później mają delirium. zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi pomiar ma za zadanie wykluczyć błędny odczyt pierwszego pomiaru w związku z żuciem gumy, jedzeniem batonika, płukaniem ust czy skorzystaniem ze spryskiwacza.

Kiedyś opisywałem tutaj swój przykład, jak dość mocno się śpieszyłem i jeszcze w drzwiach mieszkania płukałem otwór gębowy płynem. Dosłownie parę chwil później byłem kontrolowany i alkomat wskazał gigantyczny wynik.

Policjant był kumaty i stwierdził, że coś jest nie tak. Za duży wynik nie pasował do mojego wyglądu. Spytał czy przed chwilą nie płukałem ust, nie jadłem batonika etc. Kazał odczekać 15 minut. Przy drugim pomiarze wskazało zero i pojechałem.

PS. W Zabrzu są chyba kumaci policjanci. Ostatnio na masówce, żona podjechała do policjanta. Policjant pociągnął nosem, spojrzał na auto, zapytał czy przypadkiem przed chwilą żona nie spryskiwała szyby. Spryskiwała.

- To proszę na bok, wyjść z auta, zrobić kilka wdechów świeżego powietrza, żeby nie było problemów jak coś pani wydmucha.

Da się myśleć?? Da smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.