Skocz do zawartości

W temacie oleju GM i promocji...


Ryb

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętacie promocyjną wymianę oleju w Chevym za 199zł? Cena była z olejem Dexos2. Skorzystałem i ja.

Nie wiem co mi tam wlali, co zrobili źle, ile ten olej jest wart ale zapaliła mi się kontrolka jakości oleju po zaledwie 8kkm od tej wymiany. To ja mam gdzieś taką promocję, na lanych przeze mnie do tej pory Mobilach i Castrolach nie było takich problemów - jeździł od wymiany do wymiany. Kontrolka jeśli się w ogóle zapalała to tuż przed normalnym terminem wymiany.

angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pamiętacie promocyjną wymianę oleju w Chevym za 199zł? Cena była z olejem Dexos2. Skorzystałem i

> ja.

> Nie wiem co mi tam wlali, co zrobili źle, ile ten olej jest wart ale zapaliła mi się kontrolka

> jakości oleju po zaledwie 8kkm od tej wymiany. To ja mam gdzieś taką promocję, na lanych

> przeze mnie do tej pory Mobilach i Castrolach nie było takich problemów - jeździł od wymiany

> do wymiany. Kontrolka jeśli się w ogóle zapalała to tuż przed normalnym terminem wymiany.

A miałeś wyzerowane zużycie oleju po przeglądzie?

Ja się zorientowałem, że nikt mi nie wyzerował i samemu musiałem. Chyba, że mówisz o jakimś innym czujniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A miałeś wyzerowane zużycie oleju po przeglądzie?

> Ja się zorientowałem, że nikt mi nie wyzerował i samemu musiałem. Chyba, że mówisz o jakimś innym

> czujniku.

Mówię o lampce "Change oil soon". Wskazań tego czujnika nie trzeba zerować jeśli zmienisz olej na nowy zanim się zapali, bo jest zależny od jakości oleju, nie od przebiegu.

Możliwe jest też, że nalali za mało oleju - przy niskim poziomie to też się zapala jako pierwsze. Jutro sprawdzę jak olej spłynie i ostygnie.

PS. Da się to jakoś samemu skasować? Nie chce mi się jechać do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mówię o lampce "Change oil soon". Wskazań tego czujnika nie trzeba zerować jeśli zmienisz olej na

> nowy zanim się zapali, bo jest zależny od jakości oleju, nie od przebiegu.

> Możliwe jest też, że nalali za mało oleju - przy niskim poziomie to też się zapala jako pierwsze.

> Jutro sprawdzę jak olej spłynie i ostygnie.

> PS. Da się to jakoś samemu skasować? Nie chce mi się jechać do ASO.

Niestety nie robis ie to samo. Po kazdej wymianie oleju nalzey zrestowac komputer.

Pewnie Panowie, nie dokonali tego skoro wykonales tylko sama wymiane oleju, uznali to za nie przegla I nikt nie wcisnal kombinacji rzyciskow w kompie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mówię o lampce "Change oil soon". Wskazań tego czujnika nie trzeba zerować jeśli zmienisz olej na

> nowy zanim się zapali, bo jest zależny od jakości oleju,

Uważasz, że masz w aucie analizator jakości oleju? cfaniaczek.gif

Tu masz podpowiedź:

jakiś tekst

Sprawdź poziom przede wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uważasz, że masz w aucie analizator jakości oleju?

> Tu masz podpowiedź:

> jakiś tekst

> Sprawdź poziom przede wszystkim.

W ASO twierdzą że tam jest jakiś czujnik co to sprawdza.

Poziom sprawdzę bo to najbardziej prawdopodobna przyczyna. Jednak niesmak pozostał.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W ASO twierdzą że tam jest jakiś czujnik co to sprawdza.

> Poziom sprawdzę bo to najbardziej prawdopodobna przyczyna. Jednak niesmak pozostał.

On nie sprawdza stanu oleju, on liczy ilosc startow, odleglosci itp

Na podstawie tego ustala czas zycia oleju, ale samego czujnika stanu rozrzedzenia oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> On nie sprawdza stanu oleju, on liczy ilosc startow, odleglosci itp

> Na podstawie tego ustala czas zycia oleju, ale samego czujnika stanu rozrzedzenia oleju.

I dokładnie masz rację. Główny wpływa ma ilość tzw. "zimnych startów".

A Genuine to nic innego jak Mobil1 - info ze sprawdzonego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I dokładnie masz rację. Główny wpływa ma ilość tzw. "zimnych startów".

> A Genuine to nic innego jak Mobil1 - info ze sprawdzonego źródła.

Dobra, wszystko jedno, skasowałem sobie lampkę zgodnie z instrukcją załączoną kilka postów wyżej (dzięki 20.GIF).

Na wszelki wypadek jednak następnym razem zmienię na olej, który sam przywiozę w bagażniku - jakoś tym z ASO nie ufam.

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra, wszystko jedno, skasowałem sobie lampkę zgodnie z instrukcją załączoną kilka postów wyżej

> (dzięki ).

> Na wszelki wypadek jednak następnym razem zmienię na olej, który sam przywiozę w bagażniku - jakoś

> tym z ASO nie ufam.

U mnie wczoraj tez nie skasowali inspekcji, wiec była duza szansa na pojawienie sie jej za 8-10 tysi, bo wskaźnik pokazywał 49% po 15 tysi jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie wczoraj tez nie skasowali inspekcji, wiec była duza szansa na pojawienie sie jej za 8-10

> tysi, bo wskaźnik pokazywał 49% po 15 tysi jazdy

Na szczęście mam zerowanie w manetce i nie musze "dusić pedała" żeby to zresetować hehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.