Skocz do zawartości

sonda


PAWEL5G4C2JK1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedługo kończy mi się przegląd.Byłem dzisiaj na analizie spalin,i gość powiedział że jest zła emisja spalin i na pewno to sonda lambda.Czy po rozłączeniu sondy na ciepłym silniku powinien inaczej chodzić,bo ja rozłączyłem jak był ciepły i chodzi tak samo.Czy rozłączona czy nie silnik pracuje tak samo.Może ktoś ma jakąś porade.Punto 1 1.2 16v 86km.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Niedługo kończy mi się przegląd.Byłem dzisiaj na analizie spalin,i gość powiedział że jest zła

> emisja spalin i na pewno to sonda lambda.Czy po rozłączeniu sondy na ciepłym silniku powinien

> inaczej chodzić,bo ja rozłączyłem jak był ciepły i chodzi tak samo.Czy rozłączona czy nie

> silnik pracuje tak samo.Może ktoś ma jakąś porade.Punto 1 1.2 16v 86km.

> Pozdrawiam.

masz katalizator ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Niedługo kończy mi się przegląd.Byłem dzisiaj na analizie spalin,i gość powiedział że jest zła

> emisja spalin i na pewno to sonda lambda.Czy po rozłączeniu sondy na ciepłym silniku powinien

> inaczej chodzić,bo ja rozłączyłem jak był ciepły i chodzi tak samo.Czy rozłączona czy nie

> silnik pracuje tak samo.Może ktoś ma jakąś porade.Punto 1 1.2 16v 86km.

> Pozdrawiam.

Na ciepło powinien łapać się w normie. A jaki przebieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Niedługo kończy mi się przegląd.Byłem dzisiaj na analizie spalin,i gość powiedział że jest zła

> emisja spalin i na pewno to sonda lambda.Czy po rozłączeniu sondy na ciepłym silniku powinien

> inaczej chodzić,bo ja rozłączyłem jak był ciepły i chodzi tak samo.

Odpięcie sondy powinno skutkować większym spalaniem, ale o tym dowiesz się po pewnym czasie (tankowanie).

> Może ktoś ma jakąś porade.

Jaki konkretnie parametr masz przekroczony?

Na swoim przykładzie napiszę, że trafiłem na diagnostę "sprawnego inaczej" i również mi wmawiał, że - cytat: "mam przekroczoną normę, bo jest do zeropięć (0,5xx), a wynik jest zerodwieściesiedemdziesiątosiem (0,278)" icon_eek.gifhehe.gifscrewy.giffacepalm%5B1%5D.gifscrewy.gif Już więcej do tego (cenzura) nie pojadę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odpięcie sondy powinno skutkować większym spalaniem, ale o tym dowiesz się po pewnym czasie

> (tankowanie).

> Jaki konkretnie parametr masz przekroczony?

> Na swoim przykładzie napiszę, że trafiłem na diagnostę "sprawnego inaczej" i również mi wmawiał, że

> - cytat: "mam przekroczoną normę, bo jest do zeropięć (0,5xx), a wynik jest

> zerodwieściesiedemdziesiątosiem (0,278)" Już więcej do tego (cenzura) nie pojadę...

Witam.

Dzisiaj mierzyłem sonde na gorącym silniku i pomiar był cały czas stały bez rzadnych wahań.Co dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> A czy na razie mogę zamontować taką sonde NGK OZA532-A3.Też od fiata ale od innych modeli.Bo do

> mojego modelu ciężko dostać.Na różnych aukcjach są różne numery.

> Pozdrawiam.

Jezeli zakres dzialania i ilosc przewodow sie zgadza to bez problemu.

W seju mialem sonde boscha z 500tki 1.4 16v i wszystko bylo ok. Pamietaj tylko, że przewodow od sondy (sygnalowych) sie nie lutuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jezeli zakres dzialania i ilosc przewodow sie zgadza to bez problemu.

> W seju mialem sonde boscha z 500tki 1.4 16v i wszystko bylo ok. Pamietaj tylko, że przewodow od

> sondy (sygnalowych) sie nie lutuje.

Zamontowałem tą inną sonde i tak samo j...e z wydech jak przedtem.Nie wiem może potrzeba troche pojeżdzić żeby komputer się przyzwyczaił do innej sondy,ale mi już łapy opadły i sącze pilsa,może ktoś ma jakąś porade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.