Skocz do zawartości

C3 opinie


zurekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Szukam C3 dla żony, do jazd dookoła komina. Jakie są opinie na temat tego auta? Budżet mały 10-12 tyś, czyli roczniki raczej 2002-2004. Czy 1.4HDI w tej cenie to będzie padło? Jaka jestdobra benzyna? Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> Szukam C3 dla żony, do jazd dookoła komina. Jakie są opinie na temat tego auta? Budżet mały 10-12

> tyś, czyli roczniki raczej 2002-2004. Czy 1.4HDI w tej cenie to będzie padło? Jaka jestdobra

> benzyna? Pozdr

Czemu dizel na takiego malucha? We wrześniu za 14k kupiłem rocznik 2005 z 1.4noPb. Jeździ bez zarzutu, pali od strzału w największe mrozy. Średnie spalanie w mieście 7,2.

Dolny rant drzwi kierowcy zaczyna wyglądać niepokojąco. Poza tym bardzo fajne autko. Żona bardzo zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czemu dizel na takiego malucha? We wrześniu za 14k kupiłem rocznik 2005 z 1.4noPb. Jeździ bez

> zarzutu, pali od strzału w największe mrozy. Średnie spalanie w mieście 7,2.

> Dolny rant drzwi kierowcy zaczyna wyglądać niepokojąco. Poza tym bardzo fajne autko. Żona bardzo

> zadowolona.

No właśnie dlatego Diesel że pali 5,5 a nie 7,2 smile.gif

Sąsiad żonie kupił 1.4HDi 92KM z 12/2002 i też zadowolona - własnie ten pali średnio 5,5 smile.gif

Moja żona tez zadowolona - ma 1.6HDi 110FAP 11/2007 smile.gif tu spalanie prawie dobija w mieście do spalanie tej słabiutkiej benzyny 6,8-7,2/100, ale to jest wyścigówka smile.gif a nie zawalidroga smile.gif na trasie przy dynamicznej i szybkiej jeździe spala 5-5,5/100

Żadnej rdzy, bo oba auta bezwypadkowe, z MAX wyposażeniem, wszystko w 100% sprawne. smile.gif

Ja polecam smile.gif notabene mój jest do wzięcia bo żona sobie C3 Picasso zażyczyła smile.gif ale niestety nie ten budżet smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale z tym silnikiem można świeższe auto dostać.

A świeżość coś zmienia w zakresie osiągi / spalanie ??

Czy wychodzisz z założenia że jeździ się "kalendarzem" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co sie wszyscy z tymi dieselami uparli. Ja jestem przeszczęsliwy, że mam drugie auto w domu z nieskomplikownym i mało awaryjnym silnikiem benzynowym. Auto kupione za 12 kPLN plus oplaty i jest w zaskakująco dobrym stanie. NIe obawiam się nim jechac do Chorwacji, i nawet jak przydarzy sie jakiś problem to będzie kosztowal grosze. Natomiast w moim drugim aucie dieselku, mam troche wiecej emocji i tylko czekam z czym i w jakiej cenie wyskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem co sie wszyscy z tymi dieselami uparli. Ja jestem przeszczęsliwy, że mam drugie auto w

> domu z nieskomplikownym i mało awaryjnym silnikiem benzynowym. Auto kupione za 12 kPLN plus

> oplaty i jest w zaskakująco dobrym stanie. NIe obawiam się nim jechac do Chorwacji, i nawet

> jak przydarzy sie jakiś problem to będzie kosztowal grosze. Natomiast w moim drugim aucie

> dieselku, mam troche wiecej emocji i tylko czekam z czym i w jakiej cenie wyskoczy.

Roznica w spalaniu to ok 1,5ltr czyli jakies 7PLN/100km.

W przypadku auta miejskiego to nie wiem ile trzeba robic kilometrow, zeby sie to w ogole kalkulowalo grinser006.gif

..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Roznica w spalaniu to ok 1,5ltr czyli jakies 7PLN/100km.

> W przypadku auta miejskiego to nie wiem ile trzeba robic kilometrow, zeby sie to w ogole

> kalkulowalo

Hmmm, 1,5-2/100 jest bardziej realne, to daje od 8,5-11/100 niech będzie 10PLN/100 różnicy noPb - ON

Przejeżdżając w roku 15000-20000 km (tyle przejechało moje C3 w ostatnim roku, 95% miasto, 5% jakiś wyjazd poza) = 1500-2000 zł rocznie czyli jest już na ogólnie rozumianą eksploatację - Ubezpieczenie Pełny Pakiet OC/AC, filtry, oleje.

Auto 6 letnie z przebiegiem 150 000km nie wygenerowało żadnego dodatkowego kosztu, ale nie było tanie w zakupie, czytaj jest w stanie bardzo dobrym.

Do tego mina niektórych w TDi czy nawet w TSi jak ich małe C3 miesza z błotem, BEZCENNE smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmmm, 1,5-2/100 jest bardziej realne, to daje od 8,5-11/100 niech będzie 10PLN/100 różnicy noPb -

> ON

> Przejeżdżając w roku 15000-20000 km (tyle przejechało moje C3 w ostatnim roku, 95% miasto, 5% jakiś

> wyjazd poza) = 1500-2000 zł rocznie czyli jest już na ogólnie rozumianą eksploatację -

> Ubezpieczenie Pełny Pakiet OC/AC, filtry, oleje.

> Auto 6 letnie z przebiegiem 150 000km nie wygenerowało żadnego dodatkowego kosztu, ale nie było

> tanie w zakupie, czytaj jest w stanie bardzo dobrym.

> Do tego mina niektórych w TDi czy nawet w TSi jak ich małe C3 miesza z błotem, BEZCENNE

Przy tak duzych przebiegach po miescie, mozna sie zaczac zastanawiac...

Ale i tak roznica to raptem ok 100PLN za miesiac grinser006.gif

Mnie po miescie wychodzi mniej niz 25% rocznego przebiegu, a uzywam samochodu praktycznie codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do tego mina niektórych w TDi czy nawet w TSi jak ich małe C3 miesza z błotem, BEZCENNE

rozumiem że masz 1,6HDI a nie 1,4HDI. Bo te mieszanie z z 70KM z 1,4 to chyba nie wiedzą ze się scigają 270751858-jezyk.gif

1,4 może jest oszczędny ale mistrz dynamiki i ekonomi to to nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozumiem że masz 1,6HDI a nie 1,4HDI. Bo te mieszanie z z 70KM z 1,4 to chyba nie wiedzą ze się

> scigają

> 1,4 może jest oszczędny ale mistrz dynamiki i ekonomi to to nie jest.

Tak, mam 1.6HDi 110FAP (115KM/265Nm z hamowni)

1.4HDi 92KM (kolegi) i też wymiata smile.gif

1.4HDi 68KM (w P207) nie jedzie i pali więcej od 1.6HDi 110 smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, mam 1.6HDi 110FAP (115KM/265Nm z hamowni)

> 1.4HDi 92KM (kolegi) i też wymiata

> 1.4HDi 68KM (w P207) nie jedzie i pali więcej od 1.6HDi 110

Nie przesadzasz troche z tym wymiataniem? wink.gif

Osiagi sa na poziomie 1,2TSI 105...

Jezdzi to naprawde sprawnie, ale mocy szybko zaczyna brakowac grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie przesadzasz troche z tym wymiataniem?

> Osiagi sa na poziomie 1,2TSI 105...

> Jezdzi to naprawde sprawnie, ale mocy szybko zaczyna brakowac

O którym Ty teraz piszesz ??? bo się zgubiłem .....

i do jakiego auta z 1.2TSi 105 porównujesz ..... bo sam silnik to raczej nie pojeździ smile.gif

w C5 III 1.6 110 to muł bagienny smile.gif ale 400kg robi mu różnicę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O którym Ty teraz piszesz ??? bo się zgubiłem .....

> i do jakiego auta z 1.2TSi 105 porównujesz ..... bo sam silnik to raczej nie pojeździ

C3 to mozna porownywac do Fabii...

1.6 92KM ma ok 11s do 100

1.6 110KM ma ok 9.5

Nie sa to osiagi wyrywajace z butow, szczegolnie w wersji 92KM wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> C3 to mozna porownywac do Fabii...

> 1.6 92KM ma ok 11s do 100

> 1.6 110KM ma ok 9.5

> Nie sa to osiagi wyrywajace z butow, szczegolnie w wersji 92KM

Papier tego nie oddaje, jazda natomiast i owszem. Fakt że po przesiadce z 110 na 92 czuje się róźnicę smile.gif

Po kupnie C3 1.4HDi 92 drugie auto Avensis 2.0i 145KM nie mogło dogonić tego małego do prędkości 180km/h

Potem wiadomo, bo Toyota poszła do 215, a C3 już więcej nie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> Szukam C3 dla żony, do jazd dookoła komina. Jakie są opinie na temat tego auta? Budżet mały 10-12

> tyś, czyli roczniki raczej 2002-2004. Czy 1.4HDI w tej cenie to będzie padło? Jaka jestdobra

> benzyna? Pozdr

Ogólnie fajny, mały samochodzik ale kiepsko się nim parkuje. Jeżdżę C8 i parkowanie to bajka, w C3 jest naprawdę trudno. Z resztą co będę opowiadał, masz film na potwierdzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogólnie fajny, mały samochodzik ale kiepsko się nim parkuje. Jeżdżę C8 i parkowanie to bajka, w C3

> jest naprawdę trudno. Z resztą co będę opowiadał, masz film na potwierdzenie

W w/w filmie chyba jest jednak inny czynnik decydujący... nawet dwa zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.