Skocz do zawartości

Poduszka silnika problem


manic

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o poduszkę a w zasadzie te dwa cięgna/lizaki które są w JTD na dole silnika/skrzyni przykręcone do sanek. Jednej z poduszek nie idzie u mnie wykręcić - problem jest ze śrubą tą przechodzącą przez poduszkę i wkręcaną w sanki. I teraz dwa pytania:

1. Jakieś pomysły co z tym zrobić? (palnik? rozwiercać?)

2. Jaka tam jest śruba? M12x...? Jaka wytrzymałość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2. Jaka tam jest śruba? M12x...? Jaka wytrzymałość?

Nie wiem jaka, ale na pewno mocno spasowana i drobnozwojowa (chyba 1.25), problem z tymi śrubami jest taki że otwory są na wylot, przez co czubek śruby jest zalewany wodą, solą itp. rdzewieje i nie idzie wykręcić.

U mnie kręcili pneumatycznym aż do skutku, jak dostała przez 1-2min ciągłego drgania od klucza pneumatycznego to zaczęła się wykręcać. Z tego co pamiętam jeszcze to druga, albo końcówka pierwszej jak już puściła szła z klucza z 2-metrową rurą przedłużającą klucz i nie urwało jej więc są wyjątkowo wytrzymałe wink.gif

Teraz nie pamiętam dokładnie czy to te, czy te od sanek (bo te je wykręcałem), od góry albo wystaje czubek śruby, wtedy go dokładnie oczyść i popryskaj wd-40, albo od góry jest otwór z gwintem w środku, a w tym okolo 1cm głębiej jest czubek śruby, otwór jest pełny piachu itp. najlepiej to jakoś wydłubać, wydmuchać i zalać do pełna wd-40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie kręcili pneumatycznym aż do skutku, jak dostała przez 1-2min ciągłego drgania od klucza

> pneumatycznego to zaczęła się wykręcać. Z tego co pamiętam jeszcze to druga, albo końcówka

> pierwszej jak już puściła szła z klucza z 2-metrową rurą przedłużającą klucz i nie urwało jej

> więc są wyjątkowo wytrzymałe

Widzę, że sytuacja jak u mnie, niemal identycznie, bo jedną z poduszek udało się odkręcić, z resztą w warsztacie kolegi z AK, ale druga z chiny nie idzie a się oberwała i puka na wolnych obrotach w sanki wydając przy tym metaliczny odgłos dość mocno irytujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam u mnie śruba się zrywała-trzeba była rozwiercać w przypadku "lizaka" czyli poduszki od

> skrzyni

Sensownie nie doradzę, ale w moim też coś takiego było. Mechanik coś wiercił coś przerabiał ale nigdy tego nie widziałem w każdym razie stilo hula bez problemu.

A było to tak że coś dzwoniło przy ruszaniu i na postoju, a podczas odpalania była "akustyczna rzeź":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.