Skocz do zawartości

wynajem auto z OC - odmowa


Jerzyk_

Rekomendowane odpowiedzi

samochód zastępczy wynajęty z OC sprawcy (Interrisk).

Ubezpieczalnia odmawia zapłaty, jako uzasadnienie podając, że kwota za wynajem przekracza wartość pojazdu (przed szkodą).

Co prawda uszkodzony samochód był może wart ze dwa tysiące (przed szkodą), ale cięzko znaleźć na zastępcze coś tej klasy.

Jak się odwołać ? na jakie paragrafy się powołać?

może ktoś miał taki problem i jakoś wybrnął ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> samochód zastępczy wynajęty z OC sprawcy (Interrisk).

> Ubezpieczalnia odmawia zapłaty, jako uzasadnienie podając, że kwota za wynajem przekracza wartość

> pojazdu (przed szkodą).

> Co prawda uszkodzony samochód był może wart ze dwa tysiące (przed szkodą), ale cięzko znaleźć na

> zastępcze coś tej klasy.

> Jak się odwołać ? na jakie paragrafy się powołać?

> może ktoś miał taki problem i jakoś wybrnął ?

Wartość samochodu nie ma nic do rzeczy. Auto należy Ci się na czas naprawy, albo do uznania całki. Tak jak piszesz... gdzie miałeś wynająć auto za 50zł? A oni podali w piśmie jakiś paragraf? Jeżeli nie to nie to znaczy że łżą jak psy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś Ty to wynajął, że masz temat zapłaty na tapecie? Auta zastępcze w serwisach, czy też w firmach specjalizujących się w tym temacie są rozliczane bezgotówkowo z Tobą a resztą zajmuje się firma której jest auto.

A co do tematu to niech wskażą paragrafy do jakiej kwoty miało być wynajęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> samochód zastępczy wynajęty z OC sprawcy (Interrisk).

> Ubezpieczalnia odmawia zapłaty, jako uzasadnienie podając, że kwota za wynajem przekracza wartość

> pojazdu (przed szkodą).

> Co prawda uszkodzony samochód był może wart ze dwa tysiące (przed szkodą), ale cięzko znaleźć na

> zastępcze coś tej klasy.

> Jak się odwołać ? na jakie paragrafy się powołać?

> może ktoś miał taki problem i jakoś wybrnął ?

Interrisk angryfire.gif

W ubiegłym roku straciłem w firmie przez tych oszustów jakies 2 tyś . Tydzien temu pewien starszy pan wjechał mi w samochód i jak zobaczyłem że ma OC w Interrisku to odrazu wezwałem policje. Wycenili mi naprawe błotnika w rocznym BMW 7 na 240 zł hehe.gif W ASO jak się dowiedzieli że Interrisk to pierwsze pytanie czy była policja? NAszczęście była i będe naprawiał bezgotówkowo w ASO.

Co do auta zastępczego to podobna historia w wypożyczalni jak się dowiedzieli że interrisk to albo ja płace i sie u nich domagam zwrotu albo najpierw oni dostają z Interriska dokument potwierdzający zapłate za wypożyczenie auta. i dopiero moga wypożyczyc auto na czas naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest taka, że należy minimalizować rozmiar szkody, czyli w przypadku wynajmu auta zastępczego - wynajmować auto standardem, klasą najbardziej zbliżony to Twojego.

Mogą zweryfikować stawki za dobę jeżeli rzeczywiście zaszalałeś i wynająłeś coś dużo lepszego, ale jeżeli standard jest podobny to jest ok.

Jeżeli chodzi o nawiązanie do wartości pojazdu - generalnie nie ma to nic do rzeczy. Poszkodowany nie może się wzbogacić na szkodzie - ale jeżeli stawki były ok. i przede wszystkim terminy (bo to jest największy problem zazwyczaj- przy całkowitej:

- od zdarzenia do zgłoszenia szkody (max 3 dni)

- od zgłoszenia do oględzin/informacji o szkodzie całkowitej (max 7 dni)

- od zgłoszenia ew. dodatkowych oględzin do ich przeprowadzenia (max 7 dni)

- czas na sprzedaż starego auta i nabycie nowego (max 7 dni)

) były ok. to powinieneś otrzymać wypłatę.

Ale rzeczywiście lepiej korzystać z aut proponowanych przez warsztaty.

_______________________________________________________

kody zniżkowe You Can Drive -5%

B92E43CDCB

B2A982A7E3

E1EF529C68

9E83EC8B87

23AB7BDCDC

> samochód zastępczy wynajęty z OC sprawcy (Interrisk).

> Ubezpieczalnia odmawia zapłaty, jako uzasadnienie podając, że kwota za wynajem przekracza wartość

> pojazdu (przed szkodą).

> Co prawda uszkodzony samochód był może wart ze dwa tysiące (przed szkodą), ale cięzko znaleźć na

> zastępcze coś tej klasy.

> Jak się odwołać ? na jakie paragrafy się powołać?

> może ktoś miał taki problem i jakoś wybrnął ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Interrisk

> W ubiegłym roku straciłem w firmie przez tych oszustów jakies 2 tyś . Tydzien temu pewien starszy

> pan wjechał mi w samochód i jak zobaczyłem że ma OC w Interrisku to odrazu wezwałem policje.

> Wycenili mi naprawe błotnika w rocznym BMW 7 na 240 zł W ASO jak się dowiedzieli że

> Interrisk to pierwsze pytanie czy była policja? NAszczęście była i będe naprawiał bezgotówkowo

> w ASO.

> Co do auta zastępczego to podobna historia w wypożyczalni jak się dowiedzieli że interrisk to albo

> ja płace i sie u nich domagam zwrotu albo najpierw oni dostają z Interriska dokument

> potwierdzający zapłate za wypożyczenie auta. i dopiero moga wypożyczyc auto na czas naprawy.

Żadnego ubezpieczenia nie mają ok, może nie w temacie ale oferują też ubezpieczenia szkolne dla dzieciaków. I za wybity palec wypłacili raz, za drugim razem już odmowa...

Na szczęście nie trafiło na mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.