Skocz do zawartości

[H] Sygnał czujnika prędkości


major_601

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów!

Potrzebuję informacji o podłączeniu do kostki radia pinu 37 czyli sygnału prędkości pojazdu.

Z wiedzy uzyskanej przez internet dowiedziałem się, że taki sygnał jest wysyłany z sterownika ABS.

Problem polega na tym że nigdzie nie pisze jaki pin itp, a może gdzieś wewnątrz auta idzie to podłączyć?

Będę wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaraz, a co nie ma tego kabla?

> Z tego co wiem zawsze były w wiązce.

> Jeżeli potrzeba do czegoś innego ten sygnał to albo w złączu w progu, albo wyjąc radio i na głównej

> kostce.

> Napisz coś więcej co chcesz zrobić.

chodzi o to że podmieniłem radio cd 30 na dvd 90 i teraz wyskakuje błąd radia w OP-COM: Nieprawidłowe działanie czujnika prędkości pojazdu.

Z tego co się dowiedziałem to należy poprowadzić ten przewód do kostki. Radio działa normalnie, ale błąd mnie niepokoi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A sprawdzałeś obecność kabla na pinie 37 w radiu?

> Jeżeli go nie ma to powinien być w kostce w progu lewym pod pinem 19, tak jak pisał Orichimaru

sprawdzę po pracy raz jeszcze, choć na 90% nie było tego przewodu gdy patrzyłem w ubiegłym tygodniu.

Co jeśli kabel będzie a wyskakuje nadal błąd? Czy wtedy jest do wymiany czujnik lewego koła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo możliwe. Ogólnie nie słyszałem aby tego kabla brakowało, ale mogą być rożne sytuacje.

sprawdzę popołudniu i dam znać.

Czy jest dużo pracy z ewentualną wymianą tego czujnika?

PS. Zauważyłem również że są przekłamania wielkości ok.5km/500km wg komputera pokładowego w stosunku do licznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekłamania to sprawa normalna jeżeli przebieg ogólny różni się od przebiegu licznikowego. Natomiast jeżeli takie różnice wychodzą na niewielkich testowych odległościach to co innego. U mnie różnica od tego co podaje licznik a to co wynika ze sterownika to ok 450km.

Czekaj, zaraz jaki błąd wyskakuje teraz, czy oby to nie sprawa ogólnie dobrze znana z 50074?

Jeżeli tak to wszystko jest dobrze. Ten błąd to normalka. Wykasuj, zakręć kołami (zrób tak zwanego zrywa) i jest już ten błąd TTTM (ten typ tak ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co jeśli kabel będzie a wyskakuje nadal błąd? Czy wtedy jest do wymiany czujnik lewego koła?

Skoro masz opcoma to podłącz się do radia i zobacz jaką prędkość samochodu widzi. Gdyby czujnik był uszkodzony to miałbyś też błąd w ABSie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem dziś kostkę ponownie i nie ma wyprowadzenia do pinu nr 37 w kostce, więc prędkość w wyświetlaczu zczytywana jest z CAN.

Muszę więc doprowadzić kabelek z kostki przy nadkolu tak? Gdzie dostać i jakiego typu to są piny?

Kod błędu jaki wyskakuje to: B0000-00 - Nieprawidłowe działanie czujnika prędkości pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, mam na myśli złącze w progu.

ćwiczebnie sprawdziłem z lewej strony zdejmując osłonę progu gdzie jest owe złącze. Znalazłem taką dużą kostkę mniej więcej powyżej progu na wysokości cięgna otwierania maski - czy to ta o której mówimy? Na samym progu tylko jest biała plastikowa nakłada nad przewodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Sygnał wychodzi z ABS-u, z pinu 17 i leci kablem niebiesko-brązowym przez złącze deski rozdzielczej

> (duże w lewym progu, pin 19) do radia na pin 37.

Chciałem odświeżyć temat.

Parę dni temu dorwałem się do kostki przy lewym progu ale niestety nie ma tam wspomnianego przewodu PIN 19 (zarówno po stronie męskiej jak i żeńskiej kostki). Czy w takim układzie aby uzyskać sygnał prędkości muszę dostać się do kostki z ABS? Z tego co patrzyłem to jest dość utrudniony dostęp. Będę wdzięczny za pomoc zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.