Skocz do zawartości

Cruze - demontaż klocków


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

> Zacznę od tylnych.

> Ale chciałbym i przednie ruszyć.

> Klocki są mocno twarde i błyskawicznie zżerają tarcze.

> A do tego piszczą w czasie jazdy.

Z przodu to chyba 13 oczko wystarczy, do odkręcenia śrub z śrub pływających, na tyle masz pewnie tez tłumik drgań, wiec na gorze 13 oczko i plaski. Czyli standardowe wyposażenie warsztatu wystarczy żeby klocki wyjąć.

Nie zapomnij smaru miedziowego na prowadnice w jarzmie nałozyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z przodu to chyba 13 oczko wystarczy, do odkręcenia śrub z śrub pływających, na tyle masz pewnie

> tez tłumik drgań, wiec na gorze 13 oczko i plaski. Czyli standardowe wyposażenie warsztatu

> wystarczy żeby klocki wyjąć.

> Nie zapomnij smaru miedziowego na prowadnice w jarzmie nałozyc.

waytogo.gif

Dzięki smile.gif

Ostatni raz ruszałem klocki w Astrze II jakieś 10 lat temu panic.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak malowałem zaciski, to trzeba było zdemontować zaciski, wiec stad cos tam pamiętam

Z tego co czytam, to z przodu w miarę łatwo zdemontować klocki - jedna śruba.

Ale tył jest bardziej skomplikowany, a to tył właśnie mi piszczy w czasie jazdy.

Chyba jednak podjadę do mechanika smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co czytam, to z przodu w miarę łatwo zdemontować klocki - jedna śruba.

> Ale tył jest bardziej skomplikowany, a to tył właśnie mi piszczy w czasie jazdy.

> Chyba jednak podjadę do mechanika

Jak pierwszy raz to chyba lepiej podjechać i bacznie obserwować. Nie wszystkie patenty producenta są łatwe do rozgryzienia. Następny raz sam sobie wyczyścisz lub zmienisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co czytam, to z przodu w miarę łatwo zdemontować klocki - jedna śruba.

> Ale tył jest bardziej skomplikowany, a to tył właśnie mi piszczy w czasie jazdy.

> Chyba jednak podjadę do mechanika

No to wezme cie pod wlos: Inzynier nie da rady zrobić tak prostej sprawy? devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to wezme cie pod wlos: Inzynier nie da rady zrobić tak prostej sprawy?

Dałby radę, gdyby się zmobilizował.

Ale ja ostatnio nie mam czasu trawy skosić, ciągle w rozjazdach, to służbowych, to prywatnych.

Dywaniki dopiero co zmieniłem na letnie smile.gif

Będę teraz w ASO - wymieniają mi chromy na grillu, to może uda się przy okazji te zaciski oczyścić i przesmarować....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dałby radę, gdyby się zmobilizował.

> Ale ja ostatnio nie mam czasu trawy skosić, ciągle w rozjazdach, to służbowych, to prywatnych.

> Dywaniki dopiero co zmieniłem na letnie

> Będę teraz w ASO - wymieniają mi chromy na grillu, to może uda się przy okazji te zaciski oczyścić

> i przesmarować....

Mam ten sam problem, a lista problemow zamiast spadac tylko rosnie jak trawa w ogródku cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam ten sam problem, a lista problemow zamiast spadac tylko rosnie jak trawa w ogródku

No i dzisiaj poczułem podejrzaną woń - obszedłem auto w koło - lewa tylna felga gorąca - a więc zacisk stoi no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> No i dzisiaj poczułem podejrzaną woń - obszedłem auto w koło - lewa tylna felga gorąca - a więc

> zacisk stoi

Mechanik w ASO oczyścił zaciski i "gra muzyka" smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... Klocki piszczą w czasie jazdy. ...

Miałem piszczenie wiele lat temu w Felicii.

Tyle, że piszczały w czasie hamowania. ASO powiedziało, że jest patent na to piszczenie, ale trochę wydłużający drogę hamowania, więc zrezygnowałem.

Piszczenie przeszło po wymianie klocków z powodu zużycia - podobno na ten sam typ.

Czyli nie wiem dlaczego piszczały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.