Skocz do zawartości

Zafira A 2003/04 tylko Pb - jaki silnik polecacie ?


Abarth

Rekomendowane odpowiedzi

Noszę się z zamiarem zakupu Zafiry A po lifcie. Głownie zależy mi na stanie samochodu więc rocznik to rzecz umowna ale celowałbym w roczniki 2003/04.

Jaki silnik polecacie do tego autka? W grę wchodziłaby tylko benzyna lub Pb+Lpg.

1.6 odrzucam bo wydaje się za słabym do tego auta. 1.8 podobno "lubią" olej niewiem.gif Zastanawiałem się nad 2.0T OPC ale z racji tego, że normalne i realne przebiegi takich aut to 200kkm + (patrząc ogólnie na auta ponad dziesięcioletnie) znalazłem inf., że mogę liczyć się z remontem silnika (pierścienie) przy takim przebiegu i czar prysł zlosnik.gif

Jest jeszcze 2.2 ale poza tym, że jest na łańcuchu nie wiem nic spineyes.gif

Coś możecie Szanowni Koledzy doradzić smile.gif ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozważałbym między 1.8 (Z18XE), 2.0T (Z20LET), 2.2 (Z22SE).

Najwięcej z podanych wyżej będzie 1.8, potem 2.2, a 2.0T to pewnie zaledwie kilka, bo były tylko w wersji OPC. Jeśli, któryś będzie miał problem ze zużyciem oleju to raczej na 90% będzie to Z18XE. Co do Z22SE to rocznik 03'-04' już powinien mieć poprawiony rozrząd (szukaj niebieskich kropek na obudowie rozrządu, jeśli są to dobrze). 2.2 też dużo nie ma, z uwagi na większe opłaty, ale uważam że to dobry silnik i do minivana pasuje jak ulał, bo i moc jest spora i moment obrotowy też.

Z20LET to już trochę inna historia, wg mnie jeśli ktoś dba to silnik spisuje się bardzo dobrze, musisz mieć też na uwadze, że Zafira w tej wersji będzie dużo droższa od pozostałych i nieco mniej komfortowa, ale bez przesady wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety w ZA trudno o fajne benzyniaki

Właśnie zauważyłem i wpadłem się tutaj poradzić, aby wybrać "mniejsze zło" smile.gif

> w sumie najlepszy to właśnie ten 1.8 16v

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja rozważałbym między 1.8 (Z18XE), 2.0T (Z20LET), 2.2 (Z22SE).

> Najwięcej z podanych wyżej będzie 1.8, potem 2.2, a 2.0T to pewnie zaledwie kilka, > bo były tylko w wersji OPC. Jeśli, któryś będzie miał problem ze zużyciem oleju to > raczej na 90% będzie to Z18XE. Co do Z22SE to rocznik 03'-04' już powinien mieć > poprawiony rozrząd (szukaj niebieskich kropek na obudowie rozrządu, jeśli są to

> dobrze).

Dzięki - cenna uwaga b o o tym nie wiedziałem smile.gifok.gif

> 2.2 też dużo nie ma, z uwagi na większe opłaty, ale uważam że to dobry silnik i do > minivana pasuje jak ulał, bo i moc jest spora i moment obrotowy też.

> Z20LET to już trochę inna historia, wg mnie jeśli ktoś dba to silnik spisuje się

Tu pojawia się tylko taki problem - abym to mógł wiedzieć musiałbym je mieć od nowości zlosnik.gif

> bardzo dobrze, musisz mieć też na uwadze, że Zafira w tej wersji będzie dużo

> droższa od pozostałych i nieco mniej komfortowa, ale bez przesady

Różnicy w cenie o dobrych parę tysięcy 2.0T względem 1.8 jestem świadom zlosnik.gif

Czyli wg Ciebie nie ma tak źle z tymi Z20LET, że w okolicach 200kkm wymagają już remontu ? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli wg Ciebie nie ma tak źle z tymi Z20LET, że w okolicach 200kkm wymagają już remontu ?

Każdy silnik może już wymagać remontu, jeśli właściciel nie będzie o niego dbał, wg mnie Z20LET to wytrzymałe jednostki i jakoś nie spotkałem się z tym, żeby brały olej, albo żeby korba wyszła bokiem w silniku nie poddanym modyfikacjom.

Sam motor to nie jest jakaś kosmiczna technologia, po prostu dołożone turbo, rzecz jedna więcej do sprawdzenia przy kupnie samochodu, więc tym bardziej nie rozumiem kto Cię tak nastraszył smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Każdy silnik może już wymagać remontu, jeśli właściciel nie będzie o niego dbał, wg mnie Z20LET to

> wytrzymałe jednostki i jakoś nie spotkałem się z tym, żeby brały olej, albo żeby korba wyszła

> bokiem w silniku nie poddanym modyfikacjom.

> Sam motor to nie jest jakaś kosmiczna technologia, po prostu dołożone turbo, rzecz jedna więcej do

> sprawdzenia przy kupnie samochodu, więc tym bardziej nie rozumiem kto Cię tak nastraszył

Bo ja już w sumie byłem nastawiony na Zośkę OPC a tu na forum Opel24 przeczytałem:

Quote:

po 200 tys silnik z20let wymaga w 99% wymiany pierścieni, chyba że juz miał to robione, bo rzadko do 200 dochodzą, chyba ze ktoś jeździ delikatnie. co do turbo to praktycznie nie ma szans na przejechanie 200 na jednej, srednio wytrzymuje ok 80-140 tys ok, generalnie jest to duży przebieg jak na z20let, a ewentualne koszty części do z20let sa dużo wyższe niż do zwykłych silników a co do sprawdzenia v-max to akurat raz na jakis czas temu silnikowi nie szkodzi,


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale Z22SE jest raczej słabiutki do LPG, a o tym autor też wspominał

Zgadza się ale nic na siłę smile.gifok.gif Jeżeli Z22SE by był najlepszym silnikiem i inne nie mogły z nim konkurować to LPG bym odpuścił.

> A co do komfortu to powiedziałbym, mocne słowo - raczej bardziej pasowaloby

> określenie wóz drabiniasty

To akurat lubię zlosnik.gif - miękkie zawieszenia nie są dla mnie więc + dla OPC. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bardzo ciężko będzie ci znalezć niezajechane OPC, jak już to szukaj 1.8

O mało co nie kupiłbym w Holandii OPC ale trudno było ugadać się z właścicielem na oględziny - mieliśmy rozbieżne godziny pracy.

Teraz mam trochę czasu (ochłonąłem wink.gif ) i mogę wybrać tą właściwą wersję silnikową dlatego wpadłem tutaj podpytać bardziej doświadczonych w temacie Kolegów. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kopalnia wiedzy to Zafira Klub

> Polecają tam dwóch sprowadzaczy Andrzej i Tradelux

Dzięki za namiary ok.gif

Na forum zarejestrowałem się parę dni temu.

Znajomy mojego Przyjaciela też sprowadza auta i za Jego pośrednictwem miał czegoś poszukać ale na razie cisza.

W poniedziałek wracam do kraju więc może się czegoś więcej dowiem - jak temat ucichnie to napiszę do osób, które poleciłeś ok.gif

Na A.K też kiedyś był temat i polecali komis, w którym sprowadzali zafiry ale nie mogę tego odgrzebać frown.gif

Co do OPC do masa tego w Radomiu ale opinie o tamtejszych komisach nie nastawiają optymistyczne, aby jechać taki kawał drogi pooglądać szroty oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam ZA z silnikiem Z22SE

szukałem zafki z silnikiem 1.8, ale trafiła się ta i wziąłem z uwagi na wyposażenie

Założyłem instalację LPG na sterowniku Solaris.

Auto pali średnio 11l/100km, przy czym 50% tras to niemiecka autostrada 140/150km/h z 5-osobową obsadą. Landówkami wychodzi czasem poniżej 10l/100km.

Silnik mocowo (147KM) w sam raz do tej masy.

Bierze olej - u mnie 1l/2000km.

Silnik na łańcuchu rozrządu. Musiałem wymienić bo czarny ślizg poszedł w kawałki i łańcuch ślizgał się po samych śrubach (chcecie foto? grinser006.gif).

Wymiana obu rozrządów (zaworowy i balansowy)+pompa wody+rolka napinacza+pasek wielokilin. + dorobienie zniszczonych śrub wyniosła 1900pln.

Eksploatacja dość droga, ale u mnie to auto robi od 4 do 5 tys. km miesięcznie, więc do zniesienia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> się po samych śrubach (chcecie foto? ).

Jak masz to daj smile.gif

> Wymiana obu rozrządów (zaworowy i balansowy)+pompa wody+rolka napinacza+pasek wielokilin. +

> dorobienie zniszczonych śrub wyniosła 1900pln.

> Eksploatacja dość droga, ale u mnie to auto robi od 4 do 5 tys. km miesięcznie, więc do zniesienia.

> Pozdrawiam

Dzięki za informacje smile.gif

We wtorek przyjeżdżam z delegacji z Holandii to muszę obmówić temat jeszcze z żoną. Zajrzałem na stronę jednego z "Komisów", które polecił Kolega 51cent i wpadł mi w oko Saab 9-3, na którego chorowałem wcześniej zanim pomyślałem o Zośce.

Teraz mam dopiero dylemat hehe.gif Żona pewnie i tak sprowadzi mnie na ziemię 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.