Skocz do zawartości

[Ciekawostka] Najdroższe meble mam w samochodzie :)


s_krzychu

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie poważne: Czy części typu fotele (nowe) można kupić poza ASO?

Ciekawostka:

Zapytałem z ciekawości w ASO, ile kosztuje siedzisko fotela do C8. Kto zgadnie ile? grinser006.gif

.

.

.

.

.

.

ponad 4,6tys. zł brutto. Po pozbieraniu szczęki z podłogi, zapytałem, czy aby na pewno nie ma omyłki (rozmawiamy o piance, alcantarze i scalonej z tym macie grzewczej) i ile zatem kosztuje cały fotel.

.

.

.

.

.

Nie - omyłki nie ma, a cały fotel kosztuje.... (tadam) 16605zł brutto. yikes.gifmlot.gifmlot.gifzlosnik2.gif

Muszę zacząć gości zapraszać do auta, co by poczuli tą nutkę luksusu. W aucie mam 6 foteli to razem daje meble za 100tys.zł W domu meble mam za mikroułamek tego, to nie będę sadzał gości na byle czym hehe.gif

Wiem że samochód składany z części jest droższy niż jako całość, ale tu cena mnie zabiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie poważne: Czy części typu fotele (nowe) można kupić poza ASO?

> Ciekawostka:

> Zapytałem z ciekawości w ASO, ile kosztuje siedzisko fotela do C8. Kto zgadnie ile?

> .

> .

> .

> .

> .

> .

> ponad 4,6tys. zł brutto. Po pozbieraniu szczęki z podłogi, zapytałem, czy aby na pewno nie ma

> omyłki (rozmawiamy o piance, alcantarze i scalonej z tym macie grzewczej) i ile zatem kosztuje

> cały fotel.

> .

> .

> .

> .

> .

> Nie - omyłki nie ma, a cały fotel kosztuje.... (tadam) 16605zł brutto.

> Muszę zacząć gości zapraszać do auta, co by poczuli tą nutkę luksusu. W aucie mam 6 foteli to razem

> daje meble za 100tys.zł W domu meble mam za mikroułamek tego, to nie będę sadzał gości na byle

> czym

> Wiem że samochód składany z części jest droższy niż jako całość, ale tu cena mnie zabiła.

A co zrobiłeś przez 1 rok z tymi fotelami ? smile.gif były w stanie fabryka smile.gif

Jakbyś potrzebował oparcie kierowcy w stanie idealnym to jeszcze mam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co zrobiłeś przez 1 rok z tymi fotelami ? były w stanie fabryka

> Jakbyś potrzebował oparcie kierowcy w stanie idealnym to jeszcze mam

Nie żartuj. Lewy boczek fotela kierowcy był już wymęczony. Standardowe uszkodzenie w C8, bo wsadzając tyłek do auta praktycznie zawsze ten boczek jest zaginany.

Alcantara była odwarstwiona od pianki, sama pianka też była już zniekształcona. Sprawę domknęła w wakacje 18h jazda do Chorwacji i zrobiła się dziurka, która szybko się "rozlazła". Tapicer naprawił to w sposób dla mnie nie satysfakcjonujący, stąd zainteresowałem się wymianą na nowe, a tu taki zonk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> specjalnie taka cena zaporowa, aby zniechęcić do napraw. Za takie praktyki KE powinna się wziąć .

No tak, ale rozumiem, że ktoś ma w magazynie jakiś tego zapas. Nie lepiej sprzedać za rozsądną cenę? Nawet serwis z ubezpieczenia tego nie udźwignie. Toć teraz jak uszkodzę fotel, to mi całkę z tego zrobią grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie żartuj. Lewy boczek fotela kierowcy był już wymęczony. Standardowe uszkodzenie w C8, bo

> wsadzając tyłek do auta praktycznie zawsze ten boczek jest zaginany.

> Alcantara była odwarstwiona od pianki, sama pianka też była już zniekształcona. Sprawę domknęła w

> wakacje 18h jazda do Chorwacji i zrobiła się dziurka, która szybko się "rozlazła". Tapicer

> naprawił to w sposób dla mnie nie satysfakcjonujący, stąd zainteresowałem się wymianą na nowe,

> a tu taki zonk.

Pisząc "fabryka" miałem na myśli auto z realnym przebiegiem ćwierć miliona kilometrów smile.gif

Widziałem z >150000km smile.gif bez tego boczka, a z wielką dziurą smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie poważne: Czy części typu fotele (nowe) można kupić poza ASO?

> Ciekawostka:

> Zapytałem z ciekawości w ASO, ile kosztuje siedzisko fotela do C8. Kto zgadnie ile?

> .

> .

> .

> .

> .

> .

> ponad 4,6tys. zł brutto. Po pozbieraniu szczęki z podłogi, zapytałem, czy aby na pewno nie ma

> omyłki (rozmawiamy o piance, alcantarze i scalonej z tym macie grzewczej) i ile zatem kosztuje

> cały fotel.

> .

> .

> .

> .

> .

> Nie - omyłki nie ma, a cały fotel kosztuje.... (tadam) 16605zł brutto.

> Muszę zacząć gości zapraszać do auta, co by poczuli tą nutkę luksusu. W aucie mam 6 foteli to razem

> daje meble za 100tys.zł W domu meble mam za mikroułamek tego, to nie będę sadzał gości na byle

> czym

> Wiem że samochód składany z części jest droższy niż jako całość, ale tu cena mnie zabiła.

Znam temat. "Naprawiłem" siedzisko kierowcy zastępując je w miarę dobrym z anglika. Oczywiście podgrzewanie nadal nie działa bo to kolejna wada tych słabej jakości części. Napisz jaką masz tapicerkę, mam całego anglika na części to może coś pohandlujemy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znam temat. "Naprawiłem" siedzisko kierowcy zastępując je w miarę dobrym z anglika. Oczywiście

> podgrzewanie nadal nie działa bo to kolejna wada tych słabej jakości części. Napisz jaką masz

> tapicerkę, mam całego anglika na części to może coś pohandlujemy;)

Mam jasno szarą alcantarę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> beżową

Tu jest beżowy

Tapicerka zaś jest szara smile.gif

> PS. Na tej fotce widać, że fotel był "ideał" jeszcze rok temu

A na tej widać załamanie - to pęknięta/odkształcona pianka pod alcantarą, która tez już była wytarta (cieńsza) w tym miejscu. W tym miejscu materiał mocniej pracował, bo pianka nie miała już odpowiedniej sztywności. Dalsza eksploatacja jej nie pomogła i się niestety rozeszło pod moim spoconym tyłkiem po 18h jazdy.

DSCF0018.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> specjalnie taka cena zaporowa, aby zniechęcić do napraw.

chyba zachęcić do napraw

gdyby cena była przystępna, nikt by nie naprawiał,

a przez taką zaporową cenę każdy będzie kombinował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> beżową

> PS. Na tej fotce widać, że fotel był "ideał" jeszcze rok temu

Dyskutowaliśmy jakiś czas temu o nieuchronnym procesie zużywania się siedziska kierowcy i podtrzymuję swoje zdanie, że nie da się tego ominąć w tych samochodach. Bo jak rozumiem pytający zakupił samochód od Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba zachęcić do napraw

> gdyby cena była przystępna, nikt by nie naprawiał,

> a przez taką zaporową cenę każdy będzie kombinował

śmiem twierdzić, że to jest nienaprawialne, to jednorazówka. Tkaninę umieszcza się w formie, wkłada maty, wtryskuje piankę i przykrywa kolejną formą. Całość po zastygnięciu tworzy siedzisko bądź oparcie. Z czasem tkanina się rozciąga, odkleja od pianki, przeciera, maty grzewcze się uszkadzają, pianka zaczyna kruszyć. To nie Uno, gdzie zdejmowało się szmatę z gąbki, wrzucało do pralki i było nowe. Tutaj tego nie rozłączysz a jeśli nawet to skąd weźmiesz części na podmianę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dyskutowaliśmy jakiś czas temu o nieuchronnym procesie zużywania się siedziska kierowcy i

> podtrzymuję swoje zdanie, że nie da się tego ominąć w tych samochodach. Bo jak rozumiem

> pytający zakupił samochód od Ciebie?

Tak, ode mnie.

Co do nieuchronności tego procesu mam tego doskonała świadomość. Niemniej jak popatrzyć na to zdjęcie, auto miało wówczas 225kkm (nie wiem ile ma teraz) to wizualnie było idealne w porównaniu do ofert z podanym stanem licznika rzędu 120-150kkm smile.gif co świadczy tylko o prawdziwości tych wskazań smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu jest beżowy

> Tapicerka zaś jest szara

Szara jest tu szara

> A na tej widać załamanie - to pęknięta/odkształcona pianka pod alcantarą, która tez już była

> wytarta (cieńsza) w tym miejscu. W tym miejscu materiał mocniej pracował, bo pianka nie miała

> już odpowiedniej sztywności. Dalsza eksploatacja jej nie pomogła i się niestety rozeszło pod

> moim spoconym tyłkiem po 18h jazdy.

a jaki jest aktualny nalot ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba zachęcić do napraw

W ASO?

> gdyby cena była przystępna, nikt by nie naprawiał,

> a przez taką zaporową cenę każdy będzie kombinował

Kombinacja ma polegać na tym, że się zniechęcisz i pójdziesz do salonu po nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 256kkm.

No no, spodobało się podróżowanie VANem smile.gif

Czyli tak realnie auto tego typu przejeżdża, nie mniej niż 30 000 km rocznie smile.gif w Polsce, na zachodzie ~40 000 km.

To jakim cudem C8/P807/Phedra z 2003/4 roku może mieć 150 000 km smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No no, spodobało się podróżowanie VANem

> Czyli tak realnie auto tego typu przejeżdża, nie mniej niż 30 000 km rocznie w Polsce, na

> zachodzie ~40 000 km.

> To jakim cudem C8/P807/Phedra z 2003/4 roku może mieć 150 000 km

Samo auto bardzo polubiłem smile.gif Jazdę służbową octavią traktuję jako karę, szczególnie że ma silnik 1.6 i nie jedzie

W przebieg wpadła podróż do Chorwacji i ze 3 wyjazdy służbowe do Katowic. Normalnie robię ze 24kkm/rok. I to też tylko dlatego, że do samej pracy dojazd co codziennie 50km, czyli 1kkm miesięcznie to sam dojazd do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ponad 4,6tys. zł brutto. Po pozbieraniu szczęki z podłogi, zapytałem, czy aby na pewno nie ma

> omyłki (rozmawiamy o piance, alcantarze i scalonej z tym macie grzewczej) i ile zatem kosztuje

> cały fotel.

Espace, poszycie siedziska kierowcy, skóra licowana mieszana z alcantarą, cena 3600 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Espace, poszycie siedziska kierowcy, skóra licowana mieszana z alcantarą, cena 3600

Ale to nie jest Citroen ? Prawda smile.gif

Jak możesz porównywać "markę dla plebsu" - tak jest we Francji, z "marką Prezydentów Francji" ?? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.