Skocz do zawartości

Wpis VAT -- auta "cieżarowe"


Tomala

Rekomendowane odpowiedzi

Jak było to można wywalić, jak nie było to Ci którzy posiadają auta z wbitym VAT-4 muszą jechać na okręgową stację diagnostyczną gdzie po kolejnej opłacie dostaną świstek że teraz mają VAT-2 facepalm%5B1%5D.gif

A ci co mieli VAT-4 w aucie typu dubel kabina mogą nie jechać bo wpisu VAT-2 już nie dostaną facepalm%5B1%5D.gif

W jakim kraju My żyjemy niewiem.giffacepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak było to można wywalić, jak nie było to Ci którzy posiadają auta z wbitym VAT-4 muszą jechać na

> okręgową stację diagnostyczną gdzie po kolejnej opłacie dostaną świstek że teraz mają VAT-2

> A ci co mieli VAT-4 w aucie typu dubel kabina mogą nie jechać bo wpisu VAT-2 już nie dostaną

> W jakim kraju My żyjemy

sc van nadal ciezarowy drive.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak było to można wywalić, jak nie było to Ci którzy posiadają auta z wbitym VAT-4 muszą jechać na

> okręgową stację diagnostyczną gdzie po kolejnej opłacie dostaną świstek że teraz mają VAT-2

> A ci co mieli VAT-4 w aucie typu dubel kabina mogą nie jechać bo wpisu VAT-2 już nie dostaną

> W jakim kraju My żyjemy

Moj ojciec ma w firmie 2 mercedesy dubel kabina ktorymi jezdza pracownicy i można sobie teraz w dupe wsadzic faktury za czesci i paliwo sick.gif

Ja mam pickupa w uzywanego w działalnosci i to samo,wlasnie sprzedaje i szukam blaszaka

Poj..any kraj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moj ojciec ma w firmie 2 mercedesy dubel kabina ktorymi jezdza pracownicy i można sobie teraz w

> dupe wsadzic faktury za czesci i paliwo

> Ja mam pickupa w uzywanego w działalnosci i to samo,wlasnie sprzedaje i szukam blaszaka

> Poj..any kraj

jesteś częściowo w błędzie , prowadząc kilometrówkę dalej masz vat na części 100 % , a od paliwa masz 50 % vatu a drugie 50 % idzie w koszty więc nie jest tak źle , a paliwo to okres przejściowy za rok będzie 100 % od paliwa przy kilometrówce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> j za rok będzie 100 % od paliwa przy kilometrówce

zlosnik.gif

Własnie tusk mówi o obnizeniu podatków...

Wiec znaczy to zapomnij - zdążą zmienić przepisy, lub tak ograniczyć listę uprzywilejowanych, tak że tylko nieliczni będa korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesteś częściowo w błędzie , prowadząc kilometrówkę dalej masz vat na części 100 % , a od paliwa

> masz 50 % vatu a drugie 50 % idzie w koszty więc nie jest tak źle , a paliwo to okres

> przejściowy za rok będzie 100 % od paliwa przy kilometrówce

Zgadza sie ale jak mam 1 osob DG to juz teraz nie mam prawie czasu na nic a jeszcze wypisywac jakies bzdety gdzie i po co byłem oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadza sie ale jak mam 1 osob DG to juz teraz nie mam prawie czasu na nic a jeszcze wypisywac

> jakies bzdety gdzie i po co byłem

Skoro jesteś "badylarzem" to Cię stać na wszystko. Zasiłek dla bezrobotnych w tym pięknym kraju wynosi 823,60 zł brutto a miesięczna składka na ZUS już 1042,46. Dla porównania wczoraj słyszałem w radio że majątki kilku naszych europosłów w ciągu jednej ich kadencji wzrosły o ponad 1mln PLN. To jest właśnie ten kraj confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesteś częściowo w błędzie , prowadząc kilometrówkę dalej masz vat na części 100 % , a od paliwa

> masz 50 % vatu a drugie 50 % idzie w koszty więc nie jest tak źle , a paliwo to okres

> przejściowy za rok będzie 100 % od paliwa przy kilometrówce

Nie do końca.

Jak prowadzisz kilometrówkę to masz 100% Vat od eksploatacji i 100% Vat od paliwa.

Jak nie prowadzisz to masz 50% Vat od eksploatacji i 0% Vat od paliwa. 50% Vat od paliwa dopiero w przyszłym roku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie do końca.

> Jak prowadzisz kilometrówkę to masz 100% Vat od eksploatacji i 100% Vat od paliwa.

> Jak nie prowadzisz to masz 50% Vat od eksploatacji i 0% Vat od paliwa. 50% Vat od paliwa dopiero w

> przyszłym roku..

Tak, w przyszłym roku. Pewnie doczekamy tak samo, jak obniżenia VAT-u na 22% po "okresie przejściowym" ....

angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadza sie ale jak mam 1 osob DG to juz teraz nie mam prawie czasu na nic a jeszcze wypisywac

> jakies bzdety gdzie i po co byłem

Nie przesadzaj, zajmuje to doslownie chwile.

Co prawda na DG nie zdecydowalem sie, ale na etacie wypelniam tabelke i wcale takie straszne to nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie przesadzaj, zajmuje to doslownie chwile.

> Co prawda na DG nie zdecydowalem sie, ale na etacie wypelniam tabelke i wcale takie straszne to nie

> jest.

Opócz tabelki, w razie kontroli, będziesz musiał przed US uzasadnić konieczność i "faktyczność" przejazdu. Czyli skąd dokąd i po co.

To jak karta drogowa dla pojazdów służbowych za komuny.

A niech "przyjaciel" wykona fotę auta pod prywatnym adresem zamieszkania zlosnik.gif - docenisz "jakość" zapisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Opócz tabelki, w razie kontroli, będziesz musiał przed US uzasadnić konieczność i "faktyczność"

> przejazdu. Czyli skąd dokąd i po co.

> To jak karta drogowa dla pojazdów służbowych za komuny.

> A niech "przyjaciel" wykona fotę auta pod prywatnym adresem zamieszkania - docenisz "jakość"

> zapisu.

Po 1 na etacie kontrola to nie moj problem.

Po 2 to jest naprawde sluzbowe auto w 100% (kto by chcial Dacie do uzytku prywatnego grinser006.gif), na dodatek przechodnie, zaden przyjaciel nie bedzie mial okazji zrobienia foto pod domem, a jak w delegacji zatrzymam sie pod sklepem to szefostwo twierdzi, ze zjesc tez cos musze.

Poza tym, moja praca polega na odwiedzaniu ludzi i w wielu dziwnych miejscach juz sluzbowo bylem, np. dzis na ryneczku warzywnym, najwyzej bede sie tlumaczyl, ze klient jest wlascicielem warzywniaka i tam wyznaczyl miejsce spotkania.

Mam nadzieje ze pisemna zgoda tegoz czlowieka wyczerpie znamiona skutecznosci, a faktycznosc to juz GPS wykaze.

Co do samych papierow to popaprane to jest, bo faktycznie w robo mamy kilka dostawczakow 6 osobowych dla brygad i jedno SC Van i o ile wyobrazam sobie mozliwosc uzycia SC w celach prywatnych to juz mocno zmeczonych i ubabranych dostawczakow nie, a ewidencje dla nich wlasnie prowadzic trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Opócz tabelki, w razie kontroli, będziesz musiał przed US uzasadnić konieczność i "faktyczność"

> przejazdu. Czyli skąd dokąd i po co.

> To jak karta drogowa dla pojazdów służbowych za komuny.

> A niech "przyjaciel" wykona fotę auta pod prywatnym adresem zamieszkania - docenisz "jakość"

> zapisu.

W przypadku JDG może wykonać pod domem całą sesję zdjęciową... biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.