Skocz do zawartości

klima mondeo mk2


62545tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

witam

podjechalem dzis nabic klime bo nie dziala;)

stwierdzono, ze nie ma co nabijac bo jest ok, trzyma cisnienie 10...

nie wiedza czemu nie dziala, mowia ze moze jakis elektromagnes, moze bezpieczniki, moze pokretlo, jak wlacze slysze ze obroty na jalowym sie podnosza, ale klima nie chlodzi, do mechanika jade dopiero w srode, moze ktos z Was mial podobna sytuacje?

jeszcze kilka tygodni temu dzialala;), pozniej oddalem auto na wymiane rozrzadu oraz czujnikow temp bo nie dzialal mi wyswietlacz w aucie, wskazowka stala pionowo, wymienili rozrzad, czujniki i wskazowka juz dziala;), a dzis chcialem odpalic klime i kupa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> podjechalem dzis nabic klime bo nie dziala;)

> stwierdzono, ze nie ma co nabijac bo jest ok, trzyma cisnienie 10...

> nie wiedza czemu nie dziala, mowia ze moze jakis elektromagnes, moze bezpieczniki, moze pokretlo,

> jak wlacze slysze ze obroty na jalowym sie podnosza, ale klima nie chlodzi, do mechanika jade

> dopiero w srode, moze ktos z Was mial podobna sytuacje?

> jeszcze kilka tygodni temu dzialala;), pozniej oddalem auto na wymiane rozrzadu oraz czujnikow temp

> bo nie dzialal mi wyswietlacz w aucie, wskazowka stala pionowo, wymienili rozrzad, czujniki i

> wskazowka juz dziala;), a dzis chcialem odpalic klime i kupa...

Sprawdź filtr przeciwpyłkowy, jeśli ok to nabij klimę i będzie chłodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli czynnik jest w układzie, to przyjrzał bym się cewce kompresora...

pierwsze co, to sprawdź, czy w momencie włączenia przycisku klimy na cewkę dochodzi napięcie - jeśli tak - to powodem jest spalona cewka.....

ale nie wiem, bo może wystarczy wymienić filtr kabiny hehe.gifhehe.gifhehe.gifhehe.gifhehe.gifhehe.gifhehe.gifhehe.gifhehe.gifhehe.gifhehe.gifhehe.gifhehe.gifhehe.gifhehe.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifzlosnik2.gifzlosnik2.gifzlosnik2.gifzlosnik2.gifzlosnik2.gifzlosnik2.gifbusted.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiej się, mnie chcieli namówić na szukanie usterki i sprawdzenia, zanim nabiją, bo koszty, bo będzie trzeba nabijać jeszcze raz ... powiedziałem ... nabić klimę tak czy siak ... i zaczęła chłodzić - właśnie w mondeo mk2.

Druga sprawa jest taka, że to może być wszystko, a pytanie na forum co może być nie tak, to jak pójście do wróżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem instrukcje z bezpiecznikami, w komorze silnika pisza, ze bezpiecznik nr 8 to bezpiecznik klimy, kurcze ja mam tam puste miejsce, nie ma zadnej wiazki, mam zamontowany tylko bezpiecznik nr 4 - uklad zaplonowy, a pozostalych tj 5,6,7,8 nie ma, nie ma nawet zadnej wiazki...

287731464-bezpiecznikiwkomorzesilnika.jpeg

post-25939-14352524236448_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> podjechalem dzis nabic klime bo nie dziala;)

> stwierdzono, ze nie ma co nabijac bo jest ok, trzyma cisnienie 10...

> nie wiedza czemu nie dziala, mowia ze moze jakis elektromagnes, moze bezpieczniki, moze pokretlo,

> jak wlacze slysze ze obroty na jalowym sie podnosza, ale klima nie chlodzi, do mechanika jade

> dopiero w srode, moze ktos z Was mial podobna sytuacje?

> jeszcze kilka tygodni temu dzialala;), pozniej oddalem auto na wymiane rozrzadu oraz czujnikow temp

> bo nie dzialal mi wyswietlacz w aucie, wskazowka stala pionowo, wymienili rozrzad, czujniki i

> wskazowka juz dziala;), a dzis chcialem odpalic klime i kupa...

po wciśnięciu przycisku klimy powinno być słychać "klik", to sprzęgło sprężarki klimy. powinny też włączyć się wentylatory chłodnicy. Jeśłi piszesz ,że robili rozrząd to może nie kontaktuje wtyczka przy sprężarce. sięgniesz do niej od góry. na prawym nadkolu , na metalowym przewodzie jest czujnik cisnienia w klimie - może on nie kontaktuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po wciśnięciu przycisku klimy powinno być słychać "klik", to sprzęgło sprężarki klimy. powinny też

> włączyć się wentylatory chłodnicy. Jeśłi piszesz ,że robili rozrząd to może nie kontaktuje

> wtyczka przy sprężarce. sięgniesz do niej od góry. na prawym nadkolu , na metalowym przewodzie

> jest czujnik cisnienia w klimie - może on nie kontaktuje.

wentylatory sie chyba wlaczaja...

zona teraz pojechala samochodem, wroci po 15 to zerkne na to o czym piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Śmiej się, mnie chcieli namówić na szukanie usterki i sprawdzenia, zanim nabiją, bo koszty, bo

> będzie trzeba nabijać jeszcze raz ... powiedziałem ... nabić klimę tak czy siak ... i zaczęła

> chłodzić - właśnie w mondeo mk2.

> Druga sprawa jest taka, że to może być wszystko, a pytanie na forum co może być nie tak, to jak

> pójście do wróżki.

no ale napisał przecież, że był u magików i powiedzieli, że ciśnienia są ok, więc nie tu jest pies pogrzebany zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> elektrykiem nie jestem i zielony;) w tych klimatach

> mozesz lopatologicznie powiedziec jak to sprawdzic;)?

jeśli cewka działa i sprzęgiełko jest ok to słychać wyraźnie "klik" . jeśłi przyjżysz się sprężarce klimy , to wyraźnie widać na kole pasowym jak się sprzęgiełko włącza. zobacz wtyczkę zasilającą sprężarkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bylem przed chwila w aucie

> podczas wlaczenia guzika klimatyzacji nie slychac zadnego klik, jedynie wlaczaja sie wentylatory,

> zadnego klik nie ma;)

wszystko wskazuje na przerwę w zasilaniu cewki sprężarki lub samą awarię cewki. znajdź kompresor i wtyczkę, poruszaj wtyczką , zdejmij ją i sprawdź czy dochodzi do niej prąd ( jeśłi umiesz i masz czym ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wszystko wskazuje na przerwę w zasilaniu cewki sprężarki lub samą awarię cewki. znajdź kompresor i

> wtyczkę, poruszaj wtyczką , zdejmij ją i sprawdź czy dochodzi do niej prąd ( jeśłi umiesz i

> masz czym ).

jutro podjade do jakiegos serwisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.