Skocz do zawartości

Roleta


tomcat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Popsułem swoją roletę bagażnika. Złożyłem ją już, ale nie mogę napiąć sprężyny, która jest w środku. Nie mam pomysłu jak to zrobić.

Może ktoś kiedyś miał do czynienia z podobnym problemem - nie koniecznie w Cromie - pewnie budowa jest wszędzie podobna.

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

JK

P.S. Temat już wrzucałem na kącik Fiatowski, ale nikt się nie odezwał a rolety są podobne też w innych samochodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Popsułem swoją roletę bagażnika. Złożyłem ją już, ale nie mogę napiąć sprężyny, która jest w

> środku. Nie mam pomysłu jak to zrobić.

> Może ktoś kiedyś miał do czynienia z podobnym problemem - nie koniecznie w Cromie - pewnie budowa

> jest wszędzie podobna.

> Będę wdzięczny za pomoc.

> Pozdrawiam

> JK

> P.S. Temat już wrzucałem na kącik Fiatowski, ale nikt się nie odezwał a rolety są podobne też w

> innych samochodach.

Każda roleta włącznie z okiennymi, z mechanizmem sprężynowym działa na tej samej zasadzie. Musisz wstępnie naciągnąć sprężynę przez złożeniem rolety w całość. Odkręć bok rolety od strony sprężyny, nakręć ją wstępnie i skręć wszystko w całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Popsułem swoją roletę bagażnika. Złożyłem ją już, ale nie mogę napiąć sprężyny, która jest w

> środku. Nie mam pomysłu jak to zrobić.

> Może ktoś kiedyś miał do czynienia z podobnym problemem - nie koniecznie w Cromie - pewnie budowa

> jest wszędzie podobna.

> Będę wdzięczny za pomoc.

> Pozdrawiam

> JK

> P.S. Temat już wrzucałem na kącik Fiatowski, ale nikt się nie odezwał a rolety są podobne też w

> innych samochodach.

A nie ma tam takiego mechanizmu, że jeśli jest poza samochodem to nie działą samozwijanie?

za to jak już się zainstaluje na miejscu to działa jak powinna confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Każda roleta włącznie z okiennymi, z mechanizmem sprężynowym działa na tej samej zasadzie. Musisz

> wstępnie naciągnąć sprężynę przez złożeniem rolety w całość. Odkręć bok rolety od strony

> sprężyny, nakręć ją wstępnie i skręć wszystko w całość.

To ja wiem.

Sprężynę nakręca się za pomocą tulejki, którą umieszcza się w drugiej tulejce i dopiero wtedy można zamknąć bok rolety... Tylko jak utrzymać nakręconą sprężynę, żeby się nie odkręciła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie ma tam takiego mechanizmu, że jeśli jest poza samochodem to nie działą samozwijanie?

> za to jak już się zainstaluje na miejscu to działa jak powinna

Hmmm... confused.gif

Nie ma, bo zwijanie działało mi też poza samochodem... Na bank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja wiem.

> Sprężynę nakręca się za pomocą tulejki, którą umieszcza się w drugiej tulejce i dopiero wtedy można

> zamknąć bok rolety... Tylko jak utrzymać nakręconą sprężynę, żeby się nie odkręciła?

Przytrzymać można ręką. Możesz wkleić jakieś foto mechanizmu? Najlepiej obu stron rolety bez obudowy. Nie widziałem, więc nic więcej nie mogę poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Przytrzymać można ręką. Możesz wkleić jakieś foto mechanizmu? Najlepiej obu stron rolety bez

> obudowy. Nie widziałem, więc nic więcej nie mogę poradzić.

Jak ją znów wezmę na warsztat, to cyknę jakąś fotkę... Może pod koniec tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.