Skocz do zawartości

fabryczne audio w megane jak dobrać głośniki


jacob24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam fabryczny radioodtwarzacz Philips ze sterowaniem z kierownicy i zewnętrznym wyświetlaczem w tzw. budce. Nie mam zastrzeżeń - bdb ergonomia ale no właśnie - podobno słaba moc wzmacniacza chociaż nie powiem - potrafi zagrać dosyć głośno i dynamicznie. Jakość dźwięku wysokiego pasma - zaszeleszczone ogólnie, trochę za mocno uwypuklona średnica ale można podciąć basy i robi się już znośnie.

Problemem są fabryczne głośniki - konfiguracja 2*woofer 165mm plus 2*tweeter i 2*pełnozakresowe z tyłu 130mm. Niestety ale papierowe zawieszenie membran jest w wooferach i tylnych głośnikach podarte w efekcie czego można się domyślić jak to gra - przy lekkim dodaniu basu charczy. Zdemontowałem głośniki, zostawiłem tylko jeden, który jest dobry co by do zakupu nowych posłuchać chociaż wiadomości zlosnik.gif

Jakie głośniki do tego kupić jeżeli nie chcę zmieniać radia. Przeraża mnie trochę mała moc tego wzmacniacza w radiu, rozumiem, że papierowe zawieszenie membran po prostu przeżyło już swój okres żywota i się podarło? czy winny jest słaby wzmacniacz i będzie niszczył każde głośniki, chociaż wydaję mi się, że powinno być na odwrót - za duża moc wyjściowa może zniszczyć za słaby głośnik, dobrze gadam? zlosnik.gif Pomóżcie co można do tego dobrać - ma być tanio, tutaj ma tylko działać przynajmniej tak jak fabryczne. Aha fabryczne kostki będę musiał zdemontować i dopasować kable z końcówkami czy są jakieś przejściówki do renałtów zlosnik.gif? 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj dokładne dane auta albo wymiary jakimi trzeba się kierować przy doborze głośników oraz model/moc seryjnego radia.

Fajnie byłoby też otrzymać czy nowe czy stare i w jakiej kwocie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podaj dokładne dane auta albo wymiary jakimi trzeba się kierować przy doborze głośników oraz

> model/moc seryjnego radia.

> Fajnie byłoby też otrzymać czy nowe czy stare i w jakiej kwocie

przód 165mm - głębokość dowolna bo miejsca jest b.dużo, tył 130mm głębokość również dowolna, mogą być nowe, mogą być stare - ważne aby zawieszenie membrany nie było już papierowe i takie cienkie jak w tych, które obecnie zdemontowałem. Radio to Philips 22DC461, jego moc to podobno w zależności od źródła bagatela 4*7 lub 4*10W sick.gifzlosnik.gif chętnie bym je wyrzucił bo mam w domu fajnego, starego Pionka chyba DEH8600 czy 8800 ale ten fabryczny ma sterowanie z kierownicy i wyświetlacz w tzw. budce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podaj kwoty jakimi dysponujesz.

im niżej tym lepiej zlosnik.gif teraz mam tylko jeden głośnik z 4 a w zasadzie z 6 bo przód jest dwu-drożny

> Przewidujesz dołożenie wzmacniacza do tego systemu?

niet

> Jeśli nie to system na przód od Phonocaru można zamontować.

właśnie patrzę na Alledrogo, myślisz, że można zostawić fabryczne tweetery i do tego dodać tzw. woofery Phonocaru? Bo kupowanie głośników ze zintegrowanym głośniczkiem wysokotonowym raczej mija się z celem? Wtedy musiałbym odłączyć fabryczne tweetery, czy po prostu zwrotnica obetnie pasmo szerokopasmowych głośników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są i systemy odseparowane smile.gif

http://allegro.pl/phonocar-protech-165-jedwabne-tw-25mm-hifi-wrocl-i4266892443.html

Współosiowe to tylko aby coś brzdąkało.

Co do samych wooferów zależy od stanu seryjnych gwizdków...

Tak zwrotnica/filtr obetnie zakres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są i systemy odseparowane

> http://allegro.pl/phonocar-protech-165-jedwabne-tw-25mm-hifi-wrocl-i4266892443.html

> Współosiowe to tylko aby coś brzdąkało.

> Co do samych wooferów zależy od stanu seryjnych gwizdków...

> Tak zwrotnica/filtr obetnie zakres.

dzięki, podoba mi się to ok.gif tylko czy to moje radio to uciągnie? tzn. wiem, że będzie działać ale pewnie szybko będzie dochodziło do zniekształceń? kłania się zakup wzmacniacza zlosnik.gif na tył 13cm również polecasz głośniki tej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych jakie miałem w ręku najbardziej pasują pod takie moce piekielne smile.gif

Co do rozmiaru 13 to niestety mam mniejszą styczność, ale idąc tropem braku wzmacniacza także pozostałbym przy tej marce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przód 165mm - głębokość dowolna bo miejsca jest b.dużo, tył 130mm głębokość również dowolna, mogą

> być nowe, mogą być stare - ważne aby zawieszenie membrany nie było już papierowe i takie

> cienkie jak w tych, które obecnie zdemontowałem. Radio to Philips 22DC461, jego moc to podobno

> w zależności od źródła bagatela 4*7 lub 4*10W chętnie bym je wyrzucił bo mam w domu fajnego,

> starego Pionka chyba DEH8600 czy 8800 ale ten fabryczny ma sterowanie z kierownicy i

> wyświetlacz w tzw. budce.

nic nie poradzisz, budka bedzie wyswietlac godzine tylko ,a sterowania pod kiera raczej nie podepniesz frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Parę dni temu zmieniłem w lagunie fabryczne syfy (niestety, to coś nie zasługuje nawet na określenie "dziadostwo") na zestaw u dimension el comp 6. Niebo a ziemia. Polecam jako budżetowe rozwiązanie na zastąpienie "frąsuskiej" fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chętnie bym je wyrzucił bo mam w domu fajnego,

> starego Pionka chyba DEH8600 czy 8800 ale ten fabryczny ma sterowanie z kierownicy i

> wyświetlacz w tzw. budce.

no to go wywal - na coś trzeba się zdecydować - ma wyglądać i nie grać czy nie wyglądać ...ale porządnie zagrać. Wybór należy do Ciebie smile.gif

EDIT - escuze moi, ale ten philips to jeszcze kaseciak??

facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Parę dni temu zmieniłem w lagunie fabryczne syfy (niestety, to coś nie zasługuje nawet na

> określenie "dziadostwo") na zestaw u dimension el comp 6. Niebo a ziemia. Polecam jako

> budżetowe rozwiązanie na zastąpienie "frąsuskiej" fabryki.

jakie koszta takich głośników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to go wywal - na coś trzeba się zdecydować - ma wyglądać i nie grać czy nie wyglądać ...ale

> porządnie zagrać. Wybór należy do Ciebie

> EDIT - escuze moi, ale ten philips to jeszcze kaseciak??

Pioneer wygląda i gra ok.gif ale wygląd się dla mnie zupełnie nie liczy, tak Philips to jeszcze kaseciak zlosnik.gif - jak głośniki były jeszcze jako tako sprawne mniej więcej to działało

Przyzwyczaiłem się już do sterowania z kierownicy, w poprzednim aucie też miałem sterowanie z kiery więc szkoda byłoby się tego pozbywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.