Skocz do zawartości

Rodzaje moskitier?


open

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

chciałem zamontować moskitiery w kilku oknach ale okazuje się, że dosyć ciężko dobrać kolor ich ramki do moich okien (ciemny dąb).

Czy istnieją jakieś inne sposoby montażu moskitier niż ramka, która zakładana jest na zewnętrzną część okna?

Początkowo próbowałem rzeźby z taśmą z rzepem i o ile jakoś udało mi się dociąć materiał to... taśma na słońcu się odklejała od ramy mimo wcześniejszego odtłuszczenia blush.gif

Ta opcja była niezła, bo nie było żadnej ramki, która kontrastowałaby z zewnętrznym kolorem okien.

edit: okna to plastiki

Widziałem też kiedyś w Lidlu moskitiery w cienkich ramkach, które chyba w całości wchodzą między ramę, a szybę. Tylko nie bardzo rozumiem jak ona się tam trzyma?

Ktoś coś poleci? Ma nie kosztować worka $

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć,

> chciałem zamontować moskitiery w kilku oknach ale okazuje się, że dosyć ciężko dobrać kolor ich

> ramki do moich okien (ciemny dąb).

> Czy istnieją jakieś inne sposoby montażu moskitier niż ramka, która zakładana jest na zewnętrzną

> część okna?

> Początkowo próbowałem rzeźby z taśmą z rzepem i o ile jakoś udało mi się dociąć materiał to...

> taśma na słońcu się odklejała od ramy mimo wcześniejszego odtłuszczenia

> Ta opcja była niezła, bo nie było żadnej ramki, która kontrastowałaby z zewnętrznym kolorem okien.

> edit: okna to plastiki

> Widziałem też kiedyś w Lidlu moskitiery w cienkich ramkach, które chyba w całości wchodzą między

> ramę, a szybę. Tylko nie bardzo rozumiem jak ona się tam trzyma?

> Ktoś coś poleci? Ma nie kosztować worka $

w punktach wykonujących moskitiery dobiorą Ci ramkę w kolorze Twoich okien. Moskitierę montuję się od zewnątrz i w środku blokuje metalowymi zaczepami. Ramka jest cienka i się nie rzuca w oczy. Siatkę najlepiej wybrać czarną - z mojej praktyki jest bardziej praktyczna niż biała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Początkowo próbowałem rzeźby z taśmą z rzepem i o ile jakoś udało mi się dociąć materiał to...

> taśma na słońcu się odklejała od ramy mimo wcześniejszego odtłuszczenia

> Ta opcja była niezła, bo nie było żadnej ramki, która kontrastowałaby z zewnętrznym kolorem okien.

sam u siebie zapodalem wlasnie opcje tasma rzep i na to moskitiera

tasma przyklejona juz trzeci sezon i trzyma sie swietnie

i prawde mowiac jedyne co to przed przyklejeniem wytarlem kurz i od niechcenia przeciagnalem szmatka z plynem do mycia szyb

rozwiazanie rewelacyjnie proste i skuteczne

a do tego chwila moment i zdjeta moskitiera i mozna wyprac czy wymienic na nowa

wiec moze trafiles na jakas trefna tasme?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w punktach wykonujących moskitiery dobiorą Ci ramkę w kolorze Twoich okien. Moskitierę montuję się

> od zewnątrz i w środku blokuje metalowymi zaczepami. Ramka jest cienka i się nie rzuca w oczy.

> Siatkę najlepiej wybrać czarną - z mojej praktyki jest bardziej praktyczna niż biała.

No właśnie nie jestem zadowolony z doboru koloru i wzoru przez producenta, są bodaj 4, czy 5 kolorów i IMHO żadne nie komponują się idealnie... Mogę dodatkowo wybrać z palety RAL ale wtedy nie będę miał faktury udającej drewno (a takie mam okna). Próbki ramek i kolorów widziałem.

Wiadomo, z pewnej odległości nie będzie się to rzucać w oczy, ale np. w oknie przy drzwiach wejściowych różnica raczej będzie widoczna.

Co do siatki - zgadzam się - czarna, lub ciemno szara jest zdecydowanie mniej widoczna niż biała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiec moze trafiles na jakas trefna tasme?

Dzięki za info. Może tak być.

Kupiłem drogą Tesę - tu taśma trzyma się dobrze, ale nie podoba mi się siatka - ma dosyć grube "nitki".

A w taniej, z ładną siatką - kupiona w Lidlu - odkleja się rzep od ramy.

Spróbuję zatem z innym rzepem.

Jakiego producenta kupowałeś, jeśli pamiętasz? hmm.gif

edit: Aha, i jak mocno masz naciągnięte siatki, bo w sumie to też może być problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie nie jestem zadowolony z doboru koloru i wzoru przez producenta, są bodaj 4, czy 5

> kolorów i IMHO żadne nie komponują się idealnie... Mogę dodatkowo wybrać z palety RAL ale

> wtedy nie będę miał faktury udającej drewno (a takie mam okna). Próbki ramek i kolorów

> widziałem.

> Wiadomo, z pewnej odległości nie będzie się to rzucać w oczy, ale np. w oknie przy drzwiach

> wejściowych różnica raczej będzie widoczna.

> Co do siatki - zgadzam się - czarna, lub ciemno szara jest zdecydowanie mniej widoczna niż biała.

Daj namiar kto robi według palety RAL bo szukam i nie mogę odszukać w necie !!! yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Daj namiar kto robi według palety RAL bo szukam i nie mogę odszukać w necie !!!

Oczywiście chodzi o pomalowanie ramek, mam nadzieję, że nie myślałeś o siatkach wink.gif

Nie wiem, czy Ci pomoże, bo to raczej firma z Warszawy - Unisystemy - klik - ale możesz zadzwonić i popytać. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że inni nie oferują takiej opcji. yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.