Skocz do zawartości

Punto II FL 2005r 1.2


steyr

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam,

> jaka instalacje panowie proponujecie? na jakich podzespołach? jak te silniki chodza pod lpg?

Robiłem taki silnik tylko że w starszym PII na Hanach czarnych, Alasce i Techu 224 i jeździ do dzisiaj bezawaryjnie. Właściciel chwalił się że jadąc na mega kapelusza nad morze udało mu się zejść poniżej 6l LPG aczkolwiek nie wyobrażam tego sobie hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmm ciekawe, chodzi mi o 1.2 60KM, to jest mpi czy spi bo szczerze nawet nie sprawdzałem. czyli II

> generacja raczej nie podejdzie?

to juz mpi na nowej głowicy ? masz bardziej kwadratoową czy zaokragloną??

bierz staga 4 lub nowego qboxa , tomasseto alaska + OMVL reg fast.

jak chcesz wydać wiecej to bieraj wtryskiwacze hana.

ja natomiast bym wział 2 gen. dlatego ze jest prosta, łatwa w obsłudze i bezawaryjna, tania - jesli jezdzisz na krótkich dystansach . zaraz mnie tutaj zlinczują za polecanie 2 gen do wielopunktu hehe.gif270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmm ciekawe, chodzi mi o 1.2 60KM, to jest mpi czy spi bo szczerze nawet nie sprawdzałem. czyli II

> generacja raczej nie podejdzie?

To jest mpi. Na upartego to prawie wszędzie podejdzie II generacja. Pandy 1,1 MPI połowa PHowców ujeżdżała na II generacji i śmigało latami. Sam miałem taką kiedyś służbową i 4 lata śmigało bez dotykania. Potem nie wiem bo zmieniłem robotę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jeśli chodzi o zuzycie lpg i itp? zapewne na korzysc IV generacji? na II generacji bedzie spadek

> mocy?

ziom

zeby jezdzic na 4 gen to najpier zapalasz na Pb i silnik tak pracuje az osiagnie temperature 25-30stopni C. Na taka głównie ustawiaja instalatorzy. pozniej sie przełacza na lpg .

dobre jak raz odpalisz rano i jedziesz w trasę.

jesli robisz krótkie odcinki to wiecej bedzie palic benzyny. W zimie bedzie jeszcze gorzej.

2 gen spali może 1 l lpg wiecej ale za to spali mniej paliwa (bo sie przełacza wczesniej na lpg). zaleta taka ze mozesz palic od razu na lpg. bardzo dobre rozwiazanie na krótkie dystanse.

jedynie siada szybciej membrana w parowniku - zestaw naprawczy do lovato to jakies 40zł. wytrzymuje jakies 25000-30000km.

ja bym brał 2 gen. tansza i lepsza/ kme bingo s4 lub stag do tego rewduktor lovato rge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ziom

> zeby jezdzic na 4 gen to najpier zapalasz na Pb i silnik tak pracuje az osiagnie temperature

> 25-30stopni C. Na taka głównie ustawiaja instalatorzy. pozniej sie przełacza na lpg .

> dobre jak raz odpalisz rano i jedziesz w trasę.

> jesli robisz krótkie odcinki to wiecej bedzie palic benzyny. W zimie bedzie jeszcze gorzej.

> 2 gen spali może 1 l lpg wiecej ale za to spali mniej paliwa (bo sie przełacza wczesniej na lpg).

> zaleta taka ze mozesz palic od razu na lpg. bardzo dobre rozwiazanie na krótkie dystanse.

> jedynie siada szybciej membrana w parowniku - zestaw naprawczy do lovato to jakies 40zł. wytrzymuje

> jakies 25000-30000km.

> ja bym brał 2 gen. tansza i lepsza/ kme bingo s4 lub stag do tego rewduktor lovato rge

bez przesady, ile tem 1.2 sie grzeje?

u mnie teraz jak cieplo przelancza sie zanim z parkingu wyjedzie a w zimie pewnie z 1km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeden serwis z Krk zaproponował mi kompletny zestaw z BRC SQ24.11 sekwencja za 2600zl. jak te

> instalki sie sprawuja? cenowo jak to wyglada drogo, tanio?

se daruj, bo jak widziałem montaze BRC to som wrzucone pod maskę...

za 2300 bedziesz miał na astagu , którego wiekszosc warsztatów zna bo jest popularny.

ale nie moje auto. ja bym w brc nie szedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a taki zestaw za 2400zl brutto?

> - sterownik STAG 4 Q-BOX Basic (5 lat gwarancji),

> - reduktor AC R01 do 150 kM,

> - wtryskiwacze AC W01 do 150 kM,

> - zbiornik prawdopodobnie 580/200 pojemności około 41L.

Prawda jest taka że zmiany w podzespołach to przeważnie kosmetyka. Najważniejsza jest jakość i poprawność montażu dlatego obczaiłbym poprzednie prace danego warsztatu i na tej podstawie wybrał montażystę. Lepiej nawet zapłacić 300zł więcej i mieć schludnie zamontowaną instalkę niż "makarony" wrzucone na szybko pod maskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a taki zestaw za 2400zl brutto?

> - sterownik STAG 4 Q-BOX Basic (5 lat gwarancji),

ok

> - reduktor AC R01 do 150 kM,

ok, ale zapytaj ile bedzie z tomasetto alaska.

bo wyglada na kit fabryczny, czasem mogą mieć ceny wyzsze niz z alaską.

> - wtryskiwacze AC W01 do 150 kM,

mi za 2300 oferowali omvl reg fast, za 2500 z haną

tutaj tez o to zapytaj.

> - zbiornik prawdopodobnie 580/200 pojemności około 41L.

nie ma znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmm, instalka ma dopiero 3 miesiace i gwarancji 3 lata wiec pogrzebac nie pogrzebie w razie czego

> chodzi mi o to czy silnik bedzie na nich dobrze pracował?

srednio po 10 -15 tys kim nietrzymaja parametrów.

jeden moze obrabiac 10 km, drugi 20 a 3- 27

szkoda kasy, czasu i nerwów na valteki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ogladnąłem to auto dzis, wydaje sie ok. w wypadku jakbym kupił to co proponujsze wymiane listwy na

> gwarancji z moja dopłata?

no.

omvl reg fast. lepsze bo trzymaja parametry. nawet bierz listwę ac zamiast tych valtekow.

problem w tym ze valtek nie trzyma parametrów i bedziesz jezdził z uboga mieszanką na jednym cylindrze? sonda lambda zbiera sygnał z kolektora wspolnego a nie z poszczegolnego cylindra. szkoda zachodu moim zdaniem,

ale to Twoja decyzja, kasa i auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.