Skocz do zawartości

POLERKA SAMOCHODOWA VANDER VPO709 :-(


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj miałem okazję wreszcie użyć polerki pierwszy raz - chyba cos z nia jest nie tak

Juz tłumaczę:

na pierwszym biegu pod wpływem własnego ciężaru praktycznie staje przy próbie pracy

na najwyższym biegu jak się ja połozy na ziemi (padem do góry) tylko pod ciężarem pada (lezy padem do góry) nie trzyma obrotów pracuje jakby na za niskich od czasu do czasu próbujac i chwilę chodząc na wyższych

Wygląda jakby jakis potencjometr/regulator odpowiedzialny za obroty był źle przeskalowany...

Niby 600W ale, żeby polerkę wosku Meguirsa musieć robić na 6 biegu i żeby sobie nie radziła to się nie spodziewałem... :-(

DeepCristala Meguirsa nie była w stanie rozpracować ani białym ani pomarańczowym padem...

Trafiłem jakiś felerny egzemplarz czy wszystkie tak mają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Wczoraj miałem okazję wreszcie użyć polerki pierwszy raz - chyba cos z nia jest nie tak

> Juz tłumaczę:

> na pierwszym biegu pod wpływem własnego ciężaru praktycznie staje przy próbie pracy

> na najwyższym biegu jak się ja połozy na ziemi (padem do góry) tylko pod ciężarem pada (lezy padem

> do góry) nie trzyma obrotów pracuje jakby na za niskich od czasu do czasu próbujac i chwilę

> chodząc na wyższych

> Wygląda jakby jakis potencjometr/regulator odpowiedzialny za obroty był źle przeskalowany...

> Niby 600W ale, żeby polerkę wosku Meguirsa musieć robić na 6 biegu i żeby sobie nie radziła to się

> nie spodziewałem... :-(

> DeepCristala Meguirsa nie była w stanie rozpracować ani białym ani pomarańczowym padem...

> Trafiłem jakiś felerny egzemplarz czy wszystkie tak mają?

jaka to polerka?

to, ze zwalnia to znaczy, ze nie ma stabilizacji obrotow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> jaka to polerka?

> to, ze zwalnia to znaczy, ze nie ma stabilizacji obrotow

Cytat z instrukcji:

Quote:

System "CONSTANT POWER";

System ten utrzymuje stałą prędkość obrotową niezależnie od obciążenia i gwarantuje utrzymującą się

na tym samym poziomie wydajność roboczą.


Z tego co wyczytałem na innych forach TTTM. Niemniej trzeba reklamować, moim zdaniem, na niezgodność.

BTW ciekaw jestem tego sprzętu: BASS 950W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wg. specyfikacji to ma zbyt wysokie obroty jak na polerowanie samochodu :/

> moja polerka samochodowa silverline ma obroty w zakresie 900-3000 i rzadko kiedy przekraczam 1500.

Ale to jest orbitalna (Dual Action) i tego typu maszyny mają przeważnie prędkości od 2500 - 6000 oscylacji na minutę.

Oscylacja sprawia, że nie przypalisz lakieru jak zwykłą obrotową polerą.

Uznawane za dobre sprzęty:

PORTER-CABLE 7424XP - 2500 - 6800 OPM

Ultimate Detailing Machine - 2500 - 6000 OPM

Meguiars G220 - 2500 - 6000 OPM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to jest orbitalna (Dual Action) i tego typu maszyny mają przeważnie prędkości od 2500 - 6000

> oscylacji na minutę.

> Oscylacja sprawia, że nie przypalisz lakieru jak zwykłą obrotową polerą.

> Uznawane za dobre sprzęty:

> PORTER-CABLE 7424XP - 2500 - 6800 OPM

> Ultimate Detailing Machine - 2500 - 6000 OPM

> Meguiars G220 - 2500 - 6000 OPM

kompletnie nie zwróciłem uwagi że to orbitalka, człowiek cały czas się uczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.