Skocz do zawartości

Zafira 1.8 125 KM pytanie o części


Pepcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Z dużym prawdopodobieństwem stanę się w najbliższych dniach właścicielem Zafiry z silnikiem 1.8 125 KM

Pytania następujące:

- Rozrząd jakiej firmy polecacie? Z rozrządami bywa różnie, są lepsze, gorsze itp, chcę kupić coś BDB nie koniecznie najtańszego, czego więc szukać ?

- Na jakim oleju ten silnik powinien jeździć ? Wiem, że potrafią żłopać oliwę więc pewnie nie będę inwestował w nic drogiego, ale....

- Jak z zagazowaniem tego silnika, pewnie to motor lubiący LPG, ale nie jestem pewien.

Z Góry Dziękuję za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytania następujące:

> - Rozrząd jakiej firmy polecacie? Z rozrządami bywa różnie, są lepsze, gorsze itp, chcę kupić coś

> BDB nie koniecznie najtańszego, czego więc szukać ?

Pasek conti,nap i roli INA, pompa Hepu

> - Na jakim oleju ten silnik powinien jeździć ? Wiem, że potrafią żłopać oliwę więc pewnie nie będę

> inwestował w nic drogiego, ale....

5w40 i nie bierze nic od wymiany do wymiany, jeździłem na motulu, ale teraz zalałem totala. wymiana co 10000max.

> - Jak z zagazowaniem tego silnika, pewnie to motor lubiący LPG, ale nie jestem pewien.

Silnik bardzo lubi się z gazem, zero problemu.

> Z Góry Dziękuję za wszelkie sugestie.

> Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie.

> Z dużym prawdopodobieństwem stanę się w najbliższych dniach właścicielem Zafiry z silnikiem 1.8 125

> KM

> Pytania następujące:

> - Rozrząd jakiej firmy polecacie? Z rozrządami bywa różnie, są lepsze, gorsze itp, chcę kupić coś

Pasek: Contitech, Dayco, Gates, oryginał GM,

Pompa: wybór jest spory - Hepu, SKF, Dolz, Airtex,

Rolki, napinacz: INA, Ruville

Ja proponuję takie coś:

http://www.opel-sklep.com/pl/p/Rozrzad-1...062-OPEL-GM/373

mam u siebie w XELu+pompa Airtex, od 10kkm żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pasek: Contitech, Dayco, Gates, oryginał GM,

mam Conti i w poprzednim aucie też taki miałem, zero problemów

> Pompa: wybór jest spory - Hepu, SKF, Dolz, Airtex,

w poprzednej astrze miałem DOLZ-a i nie było żadnych problemów

do obecnej astry 1.8 kupiłem też DOLZ i wg mechaników - o czym wspominałem na kąciku Astry wczoraj- winą hałasu z okolic rozrządu jest właśnie pompa (przejechałem na niej mniej jak 1000 km). Propozycja aby zmienić na SKF. Narazie czekam co się będzie dalej działo.

> Rolki, napinacz: INA, Ruville

W obu autach mam/miałem INA i też żadnego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytania następujące:

> - Rozrząd jakiej firmy polecacie? Z rozrządami bywa różnie, są lepsze, gorsze itp, chcę kupić coś

> BDB nie koniecznie najtańszego, czego więc szukać ?

INA

> - Na jakim oleju ten silnik powinien jeździć ? Wiem, że potrafią żłopać oliwę więc pewnie nie będę

> inwestował w nic drogiego, ale....

Nie wiedziałem jakim był zalany wcześniej mój motor więc zdecydowałem się na 10w40 z mobila i zbliżam się małymi krokami do kolejnej wymiany. Oleju ubyło z max do ciut poniżej min. Natomiast zero dolewek między wymianą co mnie bardzo cieszy.

> - Jak z zagazowaniem tego silnika, pewnie to motor lubiący LPG, ale nie jestem pewien.

Mam sekwencje STAG4 i nie ma problemów. Parownik jedynie wcisnęli mi dość słaby. Na bardzo wysokich obrotach ciśnienie mocno spada i przełącza na pare sek na PB. Będę walczył aby wymienili wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie.

> Z dużym prawdopodobieństwem stanę się w najbliższych dniach właścicielem Zafiry z silnikiem 1.8 125

> KM

> Pytania następujące:

> - Rozrząd jakiej firmy polecacie? Z rozrządami bywa różnie, są lepsze, gorsze itp, chcę kupić coś

> BDB nie koniecznie najtańszego, czego więc szukać ?

> - Na jakim oleju ten silnik powinien jeździć ? Wiem, że potrafią żłopać oliwę więc pewnie nie będę

> inwestował w nic drogiego, ale....

> - Jak z zagazowaniem tego silnika, pewnie to motor lubiący LPG, ale nie jestem pewien.

> Z Góry Dziękuję za wszelkie sugestie.

> Pozdrawiam.

Używam takiej Zafirki z silnikim Z18XE zagazowanej i jestem po wymianie:

pasek-Contitech, rolki-INA, pompa-Dolz (koszt 350zł bez roboc.)

olej - Mobile 5w30 3000 XE wymiana co 15kkm z dolewką ok 0,5l na 15k km

Dobrze znosi LPG (wcześniej sugerowłbym lekturę forum w kwestii doboru instalacji LPG i wybór gazownika znającego się na rzeczy).

P.S.

Mając porównanie Astry F i Zafiry 1.8 to muszę przyznać że ef-ka jest prosta w budowie, nie do zajechania i tania w eksploatacji. Zafira to już inna półka, sporo czujników jeszcze więcej możliwych źródeł błędów i awarii oraz wyższe koszta części. Jednak jest to inny komfort jazdy.

p.s.

Moim zdaniem jeżeli chodzi o Astrę G (protoplasty Zafiry) to czas modeli z najlepszymi motorami skonczył sie w 2004 r. kiedy to wyszły ostatnie modele 8V z silnikiem Z16SE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie.

> Z dużym prawdopodobieństwem stanę się w najbliższych dniach właścicielem Zafiry z silnikiem 1.8 125

> KM

Zafira to zło a ten silnik jeszcze gorsze.

Dobrego mechanika i grubego portfela , jako były użytkownik zafiry , życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.