Skocz do zawartości

Sprzęgło - wpadnięty pedał wyciek płynu hamulcowego.


kondrat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dziś mnie zaskoczył Stilon, wcisnąłem sprzęgło i pedał został w podłodze.

Wcześniej jedyne objawy jakie zauważyłem to:

1 przy wyższej temperaturze otoczenia i po przejechaniu kilkudziesięciu km ciężej wbijało się bieg, ale nigdy nie było zgrzytów.

2 Przy cofaniu na pół sprzęgle dość szrpało. Ale jak całkiem puściłem sprzęgło jechał poprawnie.

Po chwili postoju zauważyłem jak ucieka płyn hamulcowy.

Co mnie czeka ? Puściło jakieś uszczelnienie czy to coś kosztowniejszego?

Na liczniku 175kkm

Pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Dziś mnie zaskoczył Stilon, wcisnąłem sprzęgło i pedał został w podłodze.

> Wcześniej jedyne objawy jakie zauważyłem to:

> 1 przy wyższej temperaturze otoczenia i po przejechaniu kilkudziesięciu km ciężej wbijało się bieg,

> ale nigdy nie było zgrzytów.

> 2 Przy cofaniu na pół sprzęgle dość szrpało. Ale jak całkiem puściłem sprzęgło jechał poprawnie.

> Po chwili postoju zauważyłem jak ucieka płyn hamulcowy.

> Co mnie czeka ? Puściło jakieś uszczelnienie czy to coś kosztowniejszego?

> Na liczniku 175kkm

> Pozdrawiam

> Konrad

Pierwsze co zrób to odpowietrz sprzęgło. Jeśli wycieka Ci płyn to mogła puścić zawleczka odpowietrznika, pęknąć przewód idący do wysprzęglika, puścić sam wysprzęglik. Jest jeszcze opcja, że pompka sprzęgła zrobiła papa. Jeśli to wysprzęglik to trzeba zrzucać skrzynię a przy Twoim przebiegu to już najlepiej wszystko wymienić, sprzęgło, wysprzęglik, dwumasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kosztowna informację napisales. Zobaczymy co u mnie wyjdzie. Dziś odprowadzam go do mechanika i czekam na diagnozę.

> Miałem niedawno identyczną sytuację. Wysprzęglik powiedział papa. Wymieniłem od razu sprzęgło i

> dwumas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na szczęście stało się na miejscu. Dzień wcześniej zjechałem z gór:) Postraszysz ile Cię wyniosła ta zabawa z wymianą sprzegłą itd?

> Kwestia jeszcze czy daleko od domu Cię to spotkało. Mi ok 220km od domu więc doszedł koszt lawety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz samemu zdiagnozowac..jezeli wysprzeglik wew skrzyni to wyciek bedzie miedzy skrzynia a silnikiem...jezeli masz zewn to szukaj go na skrzyni...jezeli pompa to albo bedzie wyciek tuz pod pedalem albo wogole gdyz tloczysko moglo sie wyrobic i nie bedzie pompowac plynu tylko puszczec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisałeś bardziej dobrze. Wyciek był na zewnątrz skrzyni, rozleciał się stary silownik.

Na szczęście na razie skończyło sie na wymianie słownika sprzegla co kosztowało z robotą 180. Stary był caly z tworzywa, nowy jest metalowy TRW:-)

> Mozesz samemu zdiagnozowac..jezeli wysprzeglik wew skrzyni to wyciek bedzie miedzy skrzynia a

> silnikiem...jezeli masz zewn to szukaj go na skrzyni...jezeli pompa to albo bedzie wyciek tuz

> pod pedalem albo wogole gdyz tloczysko moglo sie wyrobic i nie bedzie pompowac plynu tylko

> puszczec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.