Skocz do zawartości

Obudowa rozrządu ASTRA F 1.4 98r


Buli22

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pękniętą plastikową obudowe rozrządu.W związku z powyższym są też wycieki oleju.Uszkodzenie wydaje sie niemożliwe i nieopłącalne do naprawy.Mam w związku z tym pytanie do Was.Czy w tym silniku występuje jeden rodzaj takiej osłony?Bo musze to koniecznie kupić i wymienić.Będe wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wyciek jest konkretny,obudowa jest pęknieta

Ładne zdjęcie zrobiłem wink.gif

Szukaj "obudowa wałka rozrządu", bo jak piszesz obudowa rozrządu to wszyscy myślą o tej plastikowej osłonie co chroni pasek i koła.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale pasuje też od C16NZ z eFki jak wynika z EPC.

A czy C16NZ nie ma jakoś inaczej z aparatem zapłonowym, czy różni się tylko wałkiem rozrządu?

Do autora tematu obudowy możesz szukać na allegro pasują od właśnie C16NZ, X14NZ, C14NZ.

Moim zdaniem jeżeli obudowa wałka rozrządu zostanie wymieniona to spokojnie można chałupniczą robotą, na patencie nareperować tą co teraz masz.

Edyta:

Takie coś znalazłem KLIK , więc nie wiem czy jest sens to wymieniać jedynie dorobić z jakiś płaskowników aluminiowych otwory pod mocowanie przynitować do reszty obudowy i cieszyć się jazdą.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> osłona paska-widać dziure

no to tak jak kolega wyżej napisał, sama obudowa paska nie jest tutaj głównym sprawcą wycieku

Wymień uszczelniacz na wałku rorządu bo po tym wygląda jakby go niemal tam nie było

pasuje też wymienić pasek rozrządu bo jest na pewno zaoliwiony i nie wiadomo ile po tym pojeździ jeszcze no i trzeba jakoś usunąć z rolki i napinacza olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij uważnie wink.gif. Widać dziurę w obudowie wałka rozrządu. Urwane ucho do którego mocowana jest obudowa paska.

Przynajmniej tak to wygląda na moje oko.

Standard, jak się blokuje koło pasowe o to ucho. Jest tam taki karb, że nawet nie trzeba się mocno zaprzeć i się odłamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zerknij uważnie . Widać dziurę w obudowie wałka rozrządu. Urwane ucho do którego mocowana jest

> obudowa paska.

> Przynajmniej tak to wygląda na moje oko.

> Standard, jak się blokuje koło pasowe o to ucho. Jest tam taki karb, że nawet nie trzeba się mocno

> zaprzeć i się odłamie.

Widzę, że tam coś jest nie tak ale ponieważ nie widziałem tego silnika na żywo, to nie wypowiadałem się o tej nieprawidłowości żeby nie namieszać.

Myślałem, że jak nikt nic o tym nie napisał to znaczy, że tak ma być wink.gif

Jeżeli to jest faktycznie dziura to na moje oko jest do DZIUUUURA shocked.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ładne zdjęcie zrobiłem

> Szukaj "obudowa wałka rozrządu", bo jak piszesz obudowa rozrządu to wszyscy myślą o tej plastikowej

> osłonie co chroni pasek i koła.

> PZDR VEN

To twoja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.