Skocz do zawartości

ryski po polerce???


todamian

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Mam takie pytanie.

Samochód miał malowane doły drzwi, i przepolerowane dwa boki (nie wiem czy to od tego czy poprostu tak sie złozyło).

Po polerce było przewoskowane którymś woskiem COLLINITE.

Po tygodniu czy dwóch po umyciu na myjni bezdotykowej w słońcu widać takie dziwne ryski smugi ale tylko po jednej stronie samochodu , nie da sie tego domyć.

W domu znalazłem takie coś i dopiero po zastosowaniu tego ładnie sie błyszczy i nic nie widać.

Jednak po tygodniu jak złapało troche brudu/ czy wosk jak sie starł/ znów to widze.

Co to moze być i jak to usunąć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz na myśli hologramy ?

> coś takiego ?

nie, brdziej takie smugi wzdłużne, kolor szary/mysi a na nim tak jakby takie smugi mleczne, pod słońce widać, takei drobniutkie podłużne ryski

i co najciekawsze po tym cleaner wax schodzi to i jest ładnie

złości mnie to bo przed tymi zabiegami wystarczyła myjka bezdotykowa i lakier naprawde lśnił, a teraz nie mam zamiaru po każdym myciu woskować, i nie wiem czy to wina polerki czy czego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie, brdziej takie smugi wzdłużne, kolor szary/mysi a na nim tak jakby takie smugi mleczne, pod

> słońce widać, takei drobniutkie podłużne ryski

> i co najciekawsze po tym cleaner wax schodzi to i jest ładnie

> złości mnie to bo przed tymi zabiegami wystarczyła myjka bezdotykowa i lakier naprawde lśnił, a

> teraz nie mam zamiaru po każdym myciu woskować, i nie wiem czy to wina polerki czy czego

ktoś zrobił "polerke"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ktoś zrobił "polerke"

Dokładnie. Zrobiona "polerka" jest po prostu źle od strony technicznej. Trzeba poprawić wykończenie lakieru... To co widzisz na lakierze to tzw. hologramy- ślady w jaki sposób była prowadzona maszyna polerska.

Mam wchodzić szczegóły jakiej gąbki, pasty polerskiej i obrotów maszyny użyć, aby to usunąć? Czy nie masz o tym pojęcia i tak odstawisz auto do speców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie. Zrobiona "polerka" jest po prostu źle od strony technicznej. Trzeba poprawić wykończenie

> lakieru... To co widzisz na lakierze to tzw. hologramy- ślady w jaki sposób była prowadzona

> maszyna polerska.

> Mam wchodzić szczegóły jakiej gąbki, pasty polerskiej i obrotów maszyny użyć, aby to usunąć? Czy

> nie masz o tym pojęcia i tak odstawisz auto do speców?

polerki nie mam,

recznie to usunę czyms?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie

> Ręcznei mógłbyś próbować ale po jednym elemencie będziesz miał dość a i efekt może być mizerny.

> Musi to zrobić ktoś maszyną polerską innej metody nie ma.

ale takie ryski po polerce maskowały by sie na troche takim woskiem co napisałem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale takie ryski po polerce maskowały by sie na troche takim woskiem co napisałem??

inaczej- pasta którą polerował mechanicznie lakier ma tzw wypełniacze czyli najczęściej sikilkonopodobne substancje - one rewelacyjne maskują wszelkie niedoskonałości ale do...p ierwszego mycia. Dlatego poważny detalingowiec przemywa taki element IPA po to aby odtłuścić i ocenić rzeczywisty efekt.

W Twoim przypadku te wypełniacze wraz z woskiem spłynęły po pierwszym umyciu aktywną piana.

Owszem tym woskiem zamaskujesz ale jak pisze- parę myc efekt wróci- trzeba to porządnie dopolerowac i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podłacze sie pod temat polerki. Co do usunięcie rys na pastelowym czarnym lakierze? Dodam ze

> mequairs ulitimate compound nie daje rady...

mechaniczna polerka i tyle w temacie- efekt ręcznej pracy oprócz rąk do kostek będzie mizerny czymkolwiek- no chyba że chcesz zamaskowac na 1-2 mycia waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podłacze sie pod temat polerki. Co do usunięcie rys na pastelowym czarnym lakierze? Dodam ze

> mequairs ulitimate compound nie daje rady...

Albo robiłeś ręcznie albo za delikatnie albo zły pad niewiem.gif

UC naprawdę dużo potrafi w kwestii korekty lakieru, oczywiście nie zastąpi kompletnej korekty z conajmniej 3 past i 3 padów, ale dla "lajkonika" to i tak będzie super hiper.

Możesz dać fotki lakieru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale takie ryski po polerce maskowały by sie na troche takim woskiem co napisałem??

nie - nie żydź, tylko oddaj auto do kogoś kto się zna na polerowaniu lakieru. bo na razie to oddałeś lakiernikowi artyście, co jak niestety wielu lakierników pojęcia o polerowaniu lakieru na mikre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.