Skocz do zawartości

[budowalne] Schody drewno, gres


wodzu

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie wykańczania schodów. Schody wylane z betonu, ograniczone ścianami z dwóch.

Wykończenie będzie z drewna i gresu tzn. stopnie drewno, podstopnie z jednego kawałka gresu.

Przychodzą fachowcy i każdy ma inna wersję:

1. Najpierw kładzie się stopnie a później wkleja pomiędzy stopnie gres.

2. Najpierw położenie gresu a później do czoła stopnie.

Jak powinno być ?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przychodzą fachowcy i każdy ma inna wersję:

> 1. Najpierw kładzie się stopnie a później wkleja pomiędzy stopnie gres.

> 2. Najpierw położenie gresu a później do czoła stopnie.

> Jak powinno być ?

> Pzdr

Tu też przyjdą fachowcy i jedni powiedzą:

1. Nie ten kącik

2. Ten kącik bo będzie spam wątek

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jestem na etapie wykańczania schodów. Schody wylane z betonu, ograniczone ścianami z dwóch.

> Wykończenie będzie z drewna i gresu tzn. stopnie drewno, podstopnie z jednego kawałka gresu.

> Przychodzą fachowcy i każdy ma inna wersję:

> 1. Najpierw kładzie się stopnie a później wkleja pomiędzy stopnie gres.

> 2. Najpierw położenie gresu a później do czoła stopnie.

> Jak powinno być ?

> Pzdr

Obojętnie. Jak bedziez miał połozony gres to myślisz że przyjdzie stolarz i powie że się nie da zrobić stopni? Albo odwrotnie, będziesz miał zrobione stopnie i myślisz że glazurnik powie że się nie da wkleić gresu? zlosnik.gif Mimo wszystko ja bym robił najpierw gres, a potem wykończył wszystko ładnie drewnem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obojętnie. Jak bedziez miał połozony gres to myślisz że przyjdzie stolarz i powie że się nie da

> zrobić stopni? Albo odwrotnie, będziesz miał zrobione stopnie i myślisz że glazurnik powie że

> się nie da wkleić gresu? Mimo wszystko ja bym robił najpierw gres, a potem wykończył

> wszystko ładnie drewnem

IMO najpierw niech stopniami złapie poziomy, a potem gres zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jestem na etapie wykańczania schodów. Schody wylane z betonu, ograniczone ścianami z dwóch.

> Wykończenie będzie z drewna i gresu tzn. stopnie drewno, podstopnie z jednego kawałka gresu.

> Przychodzą fachowcy i każdy ma inna wersję:

> 1. Najpierw kładzie się stopnie a później wkleja pomiędzy stopnie gres.

> 2. Najpierw położenie gresu a później do czoła stopnie.

> Jak powinno być ?

> Pzdr

Fachowcem nie jestem, ale tak na logikę to bym najpierw kładł podstopnice z gresu a potem drewniane stopnie. A dlaczego? Ano dlatego, że:

1) robota z podstopnicami brudniejsza, nie ryzykujesz zniszczenia drewna,

2) do położonych podstopnic stolarz dobierze szerokość stopni i wszędzie będzie identycznie. W robocie na odwrót zbyt dużo zaprawy za podstopnicą i będzie różna grubość,

3) brak ryzyka, że ciężka podstopnica oprze się o drewniany stopień i będzie na niego napierać co z czasem może powodować luz na stopniu i jego skrzypienie lub coś podobnego.

Aha, nie jestem fachowcem, chłopski rozum mi tak doradza smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fachowcem nie jestem, ale tak na logikę to bym najpierw kładł podstopnice z gresu a potem drewniane

> stopnie. A dlaczego? Ano dlatego, że:

> 1) robota z podstopnicami brudniejsza, nie ryzykujesz zniszczenia drewna,

> 2) do położonych podstopnic stolarz dobierze szerokość stopni i wszędzie będzie identycznie. W

> robocie na odwrót zbyt dużo zaprawy za podstopnicą i będzie różna grubość,

> 3) brak ryzyka, że ciężka podstopnica oprze się o drewniany stopień i będzie na niego napierać co z

> czasem może powodować luz na stopniu i jego skrzypienie lub coś podobnego.

> Aha, nie jestem fachowcem, chłopski rozum mi tak doradza

Dobrze po chlopsku gadasz, a ja dodam jeszcze tyle, ze gres sie klei na klej cementowy, a wiec woda, wilgoc, a drewno wilgoci nie lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.