Skocz do zawartości

Awaria baterii termostatycznej - da się naprawić?


bizz

Rekomendowane odpowiedzi

Po długotrwałym - około półgodzinnym laniu wody zimnej, bateria termostatyczna nie chce przestawić się na gorącą - pokrętło normalnie płynnie chodzi, temperatura odczuwalnie się zmienia z lodowato zimnej na letnią, ale gorąca nie leci.

Na samej baterii "czuć" gorącą wodę przy samym pokrętle, ale nie jest ona wypuszczana na zewnątrz.

Odkręciłem pokrętło, nic tam ciekawego nie znalazłem oprócz zatopionego w tworzywie metalowego pokrętła.

Co mogło paść i czy da się to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w bateriach termo grohe wystepuje cos takiego jak zestaw naprawczy tych zaworkow sterujacych

> przeplywem wody. wszystko zalezy od firmy. moze wystarczy ja rozkrecic i przeczyscic ?

tyle, że tego mojego badziewia nie da się rozkręcić - ściągasz pokrętło, a w środku mosiężny chyba dynks do nałożenia samego pokrętła, zalany plastikiem. Wygląda na jednorazówkę.

Marki nie znam, nie mogę faktury znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w bateriach termo grohe wystepuje cos takiego jak zestaw naprawczy tych zaworkow sterujacych

> przeplywem wody. wszystko zalezy od firmy. moze wystarczy ja rozkrecic i przeczyscic ?

Spróbuj wlać do środka trochę oleju silikonowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spróbuj wlać do środka trochę oleju silikonowego.

ok, jak nie zadziała kupię nową zwykłą..

wszystkie baterie mają ten sam rozmiar, czy coś powinienem wiedzieć jako laik kompletny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok, jak nie zadziała kupię nową zwykłą..

> wszystkie baterie mają ten sam rozmiar, czy coś powinienem wiedzieć jako laik kompletny?

Zanim polecisz kupic nowa , a tuz po tym jak wylejesz z niej ten olej , wlej tam wode z kwaskiem cytrynowym i zostaw na 2-3h wink.gif

Jak jeszcze nie zalales olejem to w pierwszej kolejnosci zaaplikowalbym wode z kwaskiem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zanim polecisz kupic nowa , a tuz po tym jak wylejesz z niej ten olej , wlej tam wode z kwaskiem

> cytrynowym i zostaw na 2-3h

> Jak jeszcze nie zalales olejem to w pierwszej kolejnosci zaaplikowalbym wode z kwaskiem :-)

Racja.

Najpierw kwas, potem olej.

Jedną baterię tak odratowałem.

Poza tym należy przeprowadzić kalibrację po wszystkim.

Czyli zdjąć gałkę termostatu i zobaczyć, czy w zakresie regulacji da się ustawić sensowną temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.