Skocz do zawartości

Cieknie do środka przez drzwi


freepass

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam problem z cieknącymi drzwiami. Podczas deszczu woda wpływa mi przez ogranicznik otwierania do środka drzwi a następnie cieknie na kable od elektrycznych szyb i centralnego zamka. Następnie po kablu cala woda wpływa do wnętrza auta. Czy jest jakiś sprawdzony patent jak można się przed tym zabezpieczyć?

Chodzi mi o ten ogranicznik:

a1761z.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sposób jest - trzeba założyć oryginalne harmonijki łączące drzwi ze słupkiem , w nich schować

> kable. i przestanie cieknąć.

> prot

Nie przeczytałeś postu kolegi. Mu chodzi o to, że woda ogranicznikiem wpływa do wnętrza budy. I ja chyba mam ten sam problem, bo co któryś deszcz mam wodę na podłodze u pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie przeczytałeś postu kolegi. Mu chodzi o to, że woda ogranicznikiem wpływa do wnętrza budy. I ja

> chyba mam ten sam problem, bo co któryś deszcz mam wodę na podłodze u pasażera.

Dokładnie tak. Problemem jest ten ogranicznik. Ogranicznikiem woda wpływa do wnętrza drzwi, a z drzwi po kablach do wnętrza auta (zdjąłem boczek i sprawdzałem w warunkach "symulowanego deszczu" wink.gif). Trze go jakoś uszczelnić tylko nie mam pomysłu jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ograniczniki wykręcić, a otwory zaślepić. Jeżdżę bez tego ustrojstwa x czasu i nie mam z tym

> problemów

taaa i jeden mocniejszy podmucha wiatru, kolega nie opanuje drzwi i skonczy sie albo na wygietych zawiasach i odcisnietym blotniku na drzwiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie tak. Problemem jest ten ogranicznik. Ogranicznikiem woda wpływa do wnętrza drzwi, a z

> drzwi po kablach do wnętrza auta (zdjąłem boczek i sprawdzałem w warunkach "symulowanego

> deszczu" ). Trze go jakoś uszczelnić tylko nie mam pomysłu jak.

Napewno ogranicznikiem cfaniaczek.gif

U mnie ciekło do srodka przy dużych ulewach długo nie mogłem zlokalizowacc o jestgrane okazalo sie że jak deszcz zacinał to leciało po szybie potem na boczek drzwi po blasze do kieszeni drzwi na uszczelke i z uszczelki pod dywanik kierowcy przyczyna nie bylogranicznik tylko peknieta ta folia pomiedzy drzwiami a boczkiem taka przyklejana na taśme dwustronną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yes, nie załapałem smile.gif

ale po przeczytaniu waszych opinii uważam, że hipoteza folii nieszczelnej pod tapicerką jest najbardziej trafna, bo seja mam od 15 lat, woda przez ogranicznik się leje i nic nie wcieka do środka. a czy zmieniałeś coś ostatnio lub zakładałeś okablowanie w tych drzwiach ? bo często przyczyną jest takie poprowadzenie kabli, że wiązka w drzwiach jest wyżej niż w nadwoziu i woda pełznie po przewodach tam gdzie nie powinna - do pojazdu. a ma skapywać na dno drzwi i spływać przez dolne otworki. kable po wejściu do drzwi powinny opadać trochę w dół takim zawijasem, potem można poprowadzić je do góry. ja bym sprawdził jak lecą kable, a nie usuwał ogranicznika smile.gif

prot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable mam ułożone tak jak fabrycznie były, czyli spinkami są poprzypinane tam gdzie powinny być. Natomiast odkręciłem ten ogranicznik drzwi, otwory zakleiłem powertap-em i już nic nie cieknie. Zawiasy mają same w sobie ogranicznik i nie ma możliwości aby drzwi uderzyły w błotnik. Tak więc wszystko jest git smile.gif Prawdopodobnie wiele osób ma ten problem z cieknącymi drzwiami tylko tego nie widzi bo wszystko spływa pod dywaniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kable mam ułożone tak jak fabrycznie były, czyli spinkami są poprzypinane tam gdzie powinny być.

> Natomiast odkręciłem ten ogranicznik drzwi, otwory zakleiłem powertap-em i już nic nie

> cieknie. Zawiasy mają same w sobie ogranicznik i nie ma możliwości aby drzwi uderzyły w

> błotnik. Tak więc wszystko jest git Prawdopodobnie wiele osób ma ten problem z cieknącymi

> drzwiami tylko tego nie widzi bo wszystko spływa pod dywaniki.

to poszukam i wkleje zdjecie mojego wgniecionego blotnika wink.gif Pamietaj ze zawias i drzwi sie poddaja pod naciskiem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.