Skocz do zawartości

Dla Twardzieli - test Dodge Ram 1500


Florydzialski

Rekomendowane odpowiedzi

> W sprawie jazdy - wrażenia z I-75/I-85 w centrum. Wszyscy jadą 70 MPH, ja tym Ram'em - tylko ja i

> jedna maleńka torba podróżna = zero obciążenia. Na każdym większym wyboju samochód zmieniał

> kierunek na tyle ze zeby zostać na pasie potrzebna była spora kontra kierownicą. Bez szybkiej

> i zdecydowanej kontry wjeżdżamy na cudzy pas, co w dużym ruchu konczy sie minimum trabieniem.

> Moze jakby był bardziej obciążony to by mniej skakał?

Znowu przeasadzasz.

Skakanie po pasach to ja też mam, ale jak jadę powyżej 80 km/h i to po dziurawej drodze.

Wtedy masz wrażenie, że pikapa nosi na boki - i tak się dzieje. Ale tylko pustym.

Jak zapakuję ponad tonę na pakę, to jedzie jak po sznureczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oraz dla rolnika, który mieszka na zadupiu, gdzie 10km od domu są tylko wertepy a odśnieżają po 3

> dobach po odcięciu od świata... Tylko lift i dobre gumy trzeba

Mój BigHorn jest podniesiony fabrycznie o ileś tam cali... wysoki jak cholera.

A co do śniegu, to wystarczy, ze mam 100 m prywatnej drogi ze sporym nachyleniem w dół do drogi lokalnej. Oczywiście, odśnieżanie potrzebne tylko mnie, nie sąsiadom...

RAM pięknie odśnieża, jeżdząc w górę i dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "Napęd na 4 koła z blokadą wszelkich mechanizmów różnicowych i reduktorem.."

> Blokada w fabrycznym aucie?

Chociaż użycie słowa "wszystkich" sugeruje coś więcej, to chodzi pewnie po prostu o blokadę centralnego mechanizmu różnicowego, mechanizmy różnicowe w przedniej i tylnej osi raczej nie mają blokad mechanicznych fabrycznie. Z tyłu jest chyba mechanizm różnicowy o zwiększonym tarciu, ale nie wiem, czy w każdej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystarczą boczne ulice w Chicago albo wąskie osiedlówki o 5 rano.

> Zeszłej zimy było w Chicago tyle śniegu ,że ulice których nie odśnieżali na bieżąco były tak

> zawalone ,że osobówki nie miały szans na wyjazd.

> HanYs

U mnie to jest norma. Jedna noc opadów z wiatrem i ... dziękujemy cywilizacji, kontaktu nie przewidziano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chociaż użycie słowa "wszystkich" sugeruje coś więcej, to chodzi pewnie po prostu o blokadę

> centralnego mechanizmu różnicowego, mechanizmy różnicowe w przedniej i tylnej osi raczej nie

> mają blokad mechanicznych fabrycznie. Z tyłu jest chyba mechanizm różnicowy o zwiększonym

> tarciu, ale nie wiem, czy w każdej wersji.

Centralny mechanizm różnicowy w pick-upie? Tez pierwsze slysze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można np. tak, jak sobie to chociażby wyobraziła Toyota w Hiluxie - bez centralnego mechanizmu

> różnicowego. Do pewnych zastosowań to wystarcza - OZI był zadowolony

W sumie to ma to sens. Jak 4x4 potrzebujesz do poruszania sie w trudnym terenie to mechanizm różnicowy jest zbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sumie to ma to sens. Jak 4x4 potrzebujesz do poruszania sie w trudnym terenie to mechanizm

> różnicowy jest zbędny.

Tylko potem przyjeżdża ekipa elektromonterów defenderem i starem (zwyżką).

Star zakopuje się u mnie przed domem (zima) a oni pytają czy mam traktor.

Mówię - po wała Wam traktor jak macie defendera na takich przecudownych oponach, że tego stara wyrwie w 2 sekundy?

A oni... no bo wie Pan, tu napędy nie działają...

A czemuż to?

Bo kiedyś ktoś od nas wyjechał ze spiętymi na asfalt i się pourywało. Szefostwo nam naprawiło ale na stałe wyłączyli i nie wolno już używać 4x4 (nawet w zimie i śniegu)...

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA gdzie ja żyję? pad.gif

A co do L200 (ktoś pisał wyżej) to nie każdy ma takie bajery. Jest napęd super select ale tylko w "lepszych" wersjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.