Skocz do zawartości

Suzuki GSX1100F


Grzaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Taka babcia.... grinser006.gif

1988_GSX1100F_blue-gray_750.jpg

1. Olejak ok.gif z dużym przebiegiem w starym moto - wiem, że zależy od stanu, ale bać się czegoś szczególnie?

2. Ciężka to krowa - c.a.270 kg - da się tym dojeżdżać do pracy i omijać auta na mieście? zlosnik.gif Czy to lokomotywa tylko na trasę?

3. Ile to może spalić? sporo czy raczej dużo? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taka babcia....

> 1. Olejak z dużym przebiegiem w starym moto - wiem, że zależy od stanu, ale bać się czegoś

> szczególnie?

U mnie w GSF600 z podpisu silnik ma już ponad 100kkm na pewno, licznik pokazuje coś koło 50kmil, ale było grzebane w środku.

Ostatnie 20kmil to moja zasługa. Silniki, o ile się dba,wymienia olej itd, czyli serwisuje tak jak Suzuki kazało, są nie do zabicia.

Problemem mogą być gaźniki/króćce ssące, sparciałe gumy łączące gaźniki z filtrem i masa innych pierdół, które trzeba będzie obejrzeć/wymienić/poszukać. ASO Suzuki ma chore ceny, ale czasami się inaczej nie da. Polecam ebay.uk.

> 2. Ciężka to krowa - c.a.270 kg - da się tym dojeżdżać do pracy i omijać auta na mieście? Czy to

> lokomotywa tylko na trasę?

Wszystko zależy od stanu zawieszenia/zestrojenia/stanu łożysk główki ramy. Ale powinno dać radę.

> 3. Ile to może spalić? sporo czy raczej dużo?

Liczyłbym się z 8l/100km przy spokojnej i około 10-11l/100km przy "sportowym zacięciu".

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie w GSF600 z podpisu silnik ma już ponad 100kkm na pewno, licznik pokazuje coś koło 50kmil,

> ale było grzebane w środku.

> Ostatnie 20kmil to moja zasługa. Silniki, o ile się dba,wymienia olej itd, czyli serwisuje tak jak

> Suzuki kazało, są nie do zabicia.

> Problemem mogą być gaźniki/króćce ssące, sparciałe gumy łączące gaźniki z filtrem i masa innych

> pierdół, które trzeba będzie obejrzeć/wymienić/poszukać. ASO Suzuki ma chore ceny, ale czasami

> się inaczej nie da. Polecam ebay.uk.

Z tym się liczę - mam przecież jednego dziadka, ale dbany nie stwarza na razie żadnych problemów. ok.gif

> Wszystko zależy od stanu zawieszenia/zestrojenia/stanu łożysk główki ramy. Ale powinno dać radę.

> Liczyłbym się z 8l/100km przy spokojnej i około 10-11l/100km przy "sportowym zacięciu".

> Powodzenia.

A powiesz coś o GSX750? W sumie stara gsx 600 też mi się podoba wink.gif - do weekendowej jazdy (wycieczki max do 150-200km z plecakiem w wieku 10-11 lat) oraz na dojazdy do pracyjak pozwala pogoda, pewnie wystarczy i 600, ale jakoś tak korci mnie właśnie ciężka lokomotywa. Miałem ostatnio propozycję zamiany mojego Zephyra na gsx1100f i gdyby nie to, że był stertą gruzu, to pewnie bym na to poszedł, a jechałem go obejrzeć z mieszanymi uczuciami. Natomiast jak zobaczyłem to trochę przeraziła mnie wielkość tej maszyny i stąd pytania zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależny do czego będziesz wykorzystywał zakup.

Jako weekendowe hobby, brałbym GSX1100F.

GSX750F (jajko jak niektórzy nazywają) to też przyjemne moto, waga w granicach 240kg, tylko nie wiem, czy na sucho, czy po napełnieniu płynami.

Na weekendowe wypady, brałbym "litra" zlosnik.gif

Do miasta wygodniejsza będzie "mniejsza" zabawka, a najlepiej naked zlosnik.gif

Pisałeś o "małym plecaku", więc jazda bez szaleństw, w kapeluszu na 100%, więc biorąc pod uwagę miasto, może warto coś mniejszego niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jeździłem Vmax-em czy Hondą XX po mieście.

Ciężkie duże sprzęty raczej niezbyt do śmigania między autami.

U mnie duże zakorkowane miasto i moto się średnio sprawdzało.

Za to XX w trasę to marzenie.

Teraz mam Supermoto i w miasto jest rewelacja.

Za to w trasę...bez komentarza.Ale w trasę nie śmigam już motocyklem.Więc mi nie przeszkadza.

Coś uniwersalnego to już napisali.Najlepiej lekki naked.

A jak miałem GSX 600F to marzyłem o 1100F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko zależny do czego będziesz wykorzystywał zakup.

> Jako weekendowe hobby, brałbym GSX1100F.

> GSX750F (jajko jak niektórzy nazywają) to też przyjemne moto, waga w granicach 240kg, tylko nie

> wiem, czy na sucho, czy po napełnieniu płynami.

> Na weekendowe wypady, brałbym "litra"

> Do miasta wygodniejsza będzie "mniejsza" zabawka, a najlepiej naked

> Pisałeś o "małym plecaku", więc jazda bez szaleństw, w kapeluszu na 100%, więc biorąc pod uwagę

> miasto, może warto coś mniejszego

Na szaleństwa, schodzenie na kolano itp to ja jestem już za stary grinser006.gif. Moto jeżdżę do pracy, ale korków u mnie specjalnie nie ma. W weekendy ruszamy czasem z synem na jakieś przejażdżki. Nakeda mam w tej chwili ale jest trochę mały gabarytowe- to stary Zephyr a ja mam 186cm wzrostu wink.gif. Zerkam na trochę większe choć z racji budżetu też mocno leciwe sprzety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taka babcia....

> 1. Olejak z dużym przebiegiem w starym moto - wiem, że zależy od stanu, ale bać się czegoś

> szczególnie?

Jak napisano zmieniać olej, sprawdzać luzy zaworowe, robić synchro wszystko zgodnie z serwisówką i będzie jeździł

> 2. Ciężka to krowa - c.a.270 kg - da się tym dojeżdżać do pracy i omijać auta na mieście? Czy to

> lokomotywa tylko na trasę?

Hmm... mówią że GS w wersji Adventure nie nadaje się do miasta... ja śmigam po mieście, w korkach i uważam że spokojnie daje radę tylko potrzeba wyczucia i trochę standardowych umiejętności

> 3. Ile to może spalić? sporo czy raczej dużo?

Tego nie wiem ale na weekendowe jazdy to chyba najmniejszy problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na szaleństwa, schodzenie na kolano itp to ja jestem już za stary . Moto jeżdżę do pracy, ale

> korków u mnie specjalnie nie ma. W weekendy ruszamy czasem z synem na jakieś przejażdżki.

> Nakeda mam w tej chwili ale jest trochę mały gabarytowe- to stary Zephyr a ja mam 186cm

> wzrostu . Zerkam na trochę większe choć z racji budżetu też mocno leciwe sprzety

Hejka wpadnę do |Ciebie i dam Ci sie śmignąć tym moim 1100 230kg na sucho więc w całości około 250-260kg. Między samochodami bajka ok.gif

Wiem wiem że to są różne motocykle ale jednak chodzi tu o masę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hejka wpadnę do |Ciebie i dam Ci sie śmignąć tym moim 1100 230kg na sucho więc w całości około

> 250-260kg. Między samochodami bajka

> Wiem wiem że to są różne motocykle ale jednak chodzi tu o masę

ok.gifZgadamy się, bo ostatnio mało czasowy jestem, ale chętnie obejrzę Twój sprzęt ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja po przeprowadzce w maju to nie mam na nic czasu ale przydałoby się spotkać.

> Może następny weekend?

A może?? A tak na marginesie to słuchasz może bluesa?? Bo w Karniewie w tą niedzielę zagra Soczewa Band

"SOCZEWA BLUES SESSION"

FB_baner_03-1024x395.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.