Skocz do zawartości

PZU - warto w ogóle protestować?


ramone

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Niestety, prawdopodobnie zapłacę frycowe związane z zakupem pierwszego auta, a także nieuczciwością agentów ubezpieczeniowych.

Kupiłem używany samochód i nie wiedziałem, że moim obowiązkiem jest rozwiązanie umowy OC. Wczoraj sie dowiedziałem... Rzecznik praw konsumenta powiedziała mi, że takich przypadków jest bardzo dużo i niestety wynikają one z nieuczciwości osób zawierających umowy OC z nabywcami samochodów. No, ale trudno, nie o tym chciałem pisać...

Czy jest w ogóle sens odwoływać się? Wczoraj dowiedziałem się również, że poprzedni właściciel powinien był mi dać swoje OC, a tego nie zrobił. Auto kupowałem w komisie i nie miałem kontaktu osobistego z poprzednim właścicielem. A może w ogóle szkoda czasu? 18-go marca mija ostateczny termin, potem straszą mnie już komornikiem.

Z góry dziękuję za jakąś reakcję,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem używany samochód i nie wiedziałem, że moim obowiązkiem jest

> rozwiązanie umowy OC.

Nic mi o tym nie wiadomo.....Rozwiązanie umowy z ubezpieczalnią leży w interesie poprzedniego właściciela, by nie płacić dłużej haraczu za auto którego już nie posiada. Jeśli umowa nie zostanie rozwiązana, będzie z automatu przedłużona o rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli umowa nie

> zostanie rozwiązana, będzie z automatu przedłużona o rok.

I wlasnie o to chodzi. Ja zawarlem umowe OC z innym ubezpieczycielem (Samopomoc), w PZU sie odnowila, a zobowiazanie przeszlo na mnie.

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli umowa nie

> I wlasnie o to chodzi. Ja zawarlem umowe OC z innym ubezpieczycielem

> (Samopomoc), w PZU sie odnowila, a zobowiazanie przeszlo na

> mnie.

> Przemek

Agent d**a.

Mi zawsze jak zmieniałem TU to wypełniał powiadomienie do starego TU o rezygnacji z kontynuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Agent d**a.

Wiem, jadę dzisiaj babie ustnie nawsadzać, głośno i wyraźnie, tak żeby parę osób słyszało. Tak dla zasady i tak nic nie wskóram. Na jej nieszczęście znakomicie ją pamiętam smile.gif

> Mi zawsze jak zmieniałem TU to wypełniał powiadomienie do starego TU

> o rezygnacji z kontynuacji.

Ech...

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli umowa nie

> I wlasnie o to chodzi. Ja zawarlem umowe OC z innym ubezpieczycielem

> (Samopomoc), w PZU sie odnowila, a zobowiazanie przeszlo na

> mnie.

> Przemek

Teraz masz dwie polisy. zlosnik.gif Wymeldowujesz się z jednej firmy i cześć pieśni, za niewykorzystane miesiące powinni Ci zwrócić - nie licząc miesiąca bieżącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz masz dwie polisy. Wymeldowujesz się z jednej firmy i cześć

> pieśni, za niewykorzystane miesiące powinni Ci zwrócić - nie

> licząc miesiąca bieżącego.

Niestety, rzecz tyczy się okresu pazdziernik2004- wrzesien 2005, tak więc chyba nie da rady już nic zrobić.

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic mi o tym nie wiadomo.....Rozwiązanie umowy z ubezpieczalnią leży

> w interesie poprzedniego właściciela, by nie płacić dłużej

> haraczu za auto którego już nie posiada. Jeśli umowa nie

> zostanie rozwiązana, będzie z automatu przedłużona o rok.

no ostatnio wlasnie sie zmienilo prawo ubezpieczeniowe i nabywca automatycznie przejmuje ubezpieczenie OC - jesli sie w pore nie zorientujesz i nie wypowiesz umowy poprzedniego wlasciciela to bedziesz placil 2x OC - takie prawo ustalili pad.gif

bylo o tym swojego czasu glosno w mediach smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety, rzecz tyczy się okresu pazdziernik2004- wrzesien 2005, tak

> więc chyba nie da rady już nic zrobić.

> Przemek

eeee a ta ustawa to nie zmieniła sie jakoś niedawno ? ...

ja dzwoniłem w podobnej sprawie ... i pani mi ustaliła że (jakoś ok. rok temu) że jeszcze to mnie nie dotyczyło... polisa sie skończyła i wygasła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety, rzecz tyczy się okresu pazdziernik2004- wrzesien 2005, tak więc chyba nie da rady już nic zrobić.

Regulacje obecnie obowiązujące weszły w życie 01/01/2004 (ochrona powyżej 30 dni od daty nabycia auta), zaktualizowane 01/01/2006 (30 + automatyczna kontynuacja umowy na kolejne dwanaście miesięcy) => ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych.

Nie jesteś pierwszy, który znalazł się w takiej sytuacji, powtórzę co rzekłem o godz. 08:16 AM:

Quote:

Najpierw idź do Inspektoratu PZU i pogadaj, tam też trafiają się ludzie


> Przemek

Gordee wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> eeee a ta ustawa to nie zmieniła sie jakoś niedawno ? ...

> ja dzwoniłem w podobnej sprawie ... i pani mi ustaliła że (jakoś ok.

> rok temu) że jeszcze to mnie nie dotyczyło... polisa sie

> skończyła i wygasła

Dokładnie...Jeżeli po roku polisa nie zostanie wznowiona, wygasa. Dalej niczego niemusisz się obawiać, bo ważną polisę jednak masz. Jeśli chodzi o dużą składkę można jednak powalczyć o zwrot (jeśli ją wcześniej uiściłeś oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i złodziejskie prawo.

A jak byś stuknął, to OC pewnie wypłacałyby obydwie firmy, prawdaaaaa ??? zlosnik.gif

Ja dowiedziałem sie, że przy przenosinach do nowego ubezpieczyciela mam UDOWODNIĆ że mam prawo do zniżek, co wiąże się z pobraniem przeze mnie conajmniej jednego dnia urlopu wypoczynkowego i jeżdżenie po całej warszawie ( trzy firmy) i zbieranie kwitków. Musze jeździć do central tych firm, bo żadna agencja mi nie wyda. Niezłe. ponieważ urlop wypoczynkowy przeznaczam w całości na wypoczynek - dałem sobie spokój i zabulę za OC nieco drożej

A generalnie firmy ubezpieczeniowe w tym kraju bym podpalił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.