Skocz do zawartości

BRC Sequent24 filtry


ochkarol

Rekomendowane odpowiedzi

Już rok po gwarancji i około 45000km od ostatniego przeglądu, więc pomyślałem, że pora filtry wymienić.

Szkoda chyba wydawać 150zł w serwisie jak zapewne to nie jest za bardzo skomplikowane i nie za drogie.

Pomożecie znaleźć odpowiednie filtry?

Wiem tyle, że faza lotna i ciekła. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już rok po gwarancji i około 45000km od ostatniego przeglądu, więc pomyślałem, że pora filtry

> wymienić.

> Szkoda chyba wydawać 150zł w serwisie jak zapewne to nie jest za bardzo skomplikowane i nie za

> drogie.

> Pomożecie znaleźć odpowiednie filtry?

> Wiem tyle, że faza lotna i ciekła.

musisz znac nazwe obudowy filtra fazy lotnej i model elektrozaworu to przy pomocy allegro kupisz to co Ci trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już rok po gwarancji i około 45000km od ostatniego przeglądu,

Niezły refleks.

> więc pomyślałem, że pora filtry

> wymienić.

> Szkoda chyba wydawać 150zł w serwisie jak zapewne to nie jest za bardzo skomplikowane i nie za

> drogie.

> Pomożecie znaleźć odpowiednie filtry?

> Wiem tyle, że faza lotna i ciekła.

U mnie jest taka faz ciekła a taka faza lotna.

Ze względu na przebieg, radzę wymianę kompletu uszczelnień, musisz dopytać się sprzedawców o uszczelki do fazy lotnej.

Nie zdziw się, jeśli po takim przebiegu, obudowa filtra fazy lotnej będzie zaspawana. Metoda na to jest taka, że bierzesz filtr na stół, pręt w imadło, zdejmujesz pierścień zegera z obudowy i walisz na przestrzał w pręt.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedz wydaj 150 i ucz się następnie zrob sam

> U mnie jest taka faz ciekła a taka faza lotna.

> Ze względu na przebieg, radzę wymianę kompletu uszczelnień, musisz dopytać się sprzedawców o

> uszczelki do fazy lotnej.

> Nie zdziw się, jeśli po takim przebiegu, obudowa filtra fazy lotnej będzie zaspawana. Metoda na to

> jest taka, że bierzesz filtr na stół, pręt w imadło, zdejmujesz pierścień zegera z obudowy i

> walisz na przestrzał w pręt.

> Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydawaj 150 zł, nie warto. Nie spotkałem ani jednego warsztatu, który zrobiłby to porządnie tzn np przy wymianie wkładu fazy ciekłej oczyścił magnesik.

Co do zakupów to do siebie kupuję

faza lotna

faza ciekła

Tak jak bas pisał potrzebujesz szczypce do pierścieni segera wewnętrznych. Ja zaopatrzyłem się też w piankę do testowania nieszczelności (na fazie ciekłej).

Żeby nie było za łatwo, zarówno faza ciekła jak i lotna na przestrzeni czasu posiada różne wkłady. Faza ciekła nowa posiada "nóżki", a faza lotna nowa ma ślepy jeden z końców. Moje linki są do nowych filtrów. Zakładałem lpg w 2010, więc skoro założyłeś później to na 99% również masz nowe wersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jedz wydaj 150 i ucz się następnie zrob sam

Chyba nie do mnie odpowiadasz bo zrobiłem właśnie tak jak napisałeś. W tym roku nie płaciłem 140zł za serwis, sam kupiłem filterki.

Problem polega na tym, że trzeba wiedzieć co się ma i kupić przez internet bo wszystkie hurtownie z filtrami, działają do 16tej a ja pracuję do 16tej.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo w starej obudowie było zaślepione z jednej strony, prawdopodobnie filtr nowego typu, będzie

> pasował do starej obudowy.

Pasuje. ok.gif

Zresztą ZTCW te "nowe" to po prostu zamienniki (dopuszczone przez Czakram i sprzedawane w ich hurtowniach). Włoskie filtry (chyba, bo dawno nie kupowałem) wciaż są "przelotowe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.