Skocz do zawartości

Pytanie - Mazda 6 GJ


adam.galewski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie czy ktoś może jeździ/posiada nową Mazdę 6 i byłby w stanie napisać parę słów komentarza po pokonanych kilometrach?

Rozważam wersję 2.0 165KM - i tak, wiem, że nie jeździ jak turbodołądowane jednostki - np. TSI wink.gif, którego jestem aktualnie użytkownikiem i któremu na długo mówię basta no.gif. Szukam autka dobrze się prowadzącego, dającego jakąś tam frajdę z jazdy i z bezproblemowym silnikiem w długim okresie - po leasingu pewnie wykupię autko z firmy.

Aktualnie w cenie Octavii 2.0 150KM CR mogę kupić taką Mazdę z 5 letnią gwarancją (3+2).

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> mam pytanie czy ktoś może jeździ/posiada nową Mazdę 6 i byłby w stanie napisać parę słów komentarza

> po pokonanych kilometrach?

> Rozważam wersję 2.0 165KM - i tak, wiem, że nie jeździ jak turbodołądowane jednostki - np. TSI ,

> którego jestem aktualnie użytkownikiem i któremu na długo mówię basta . Szukam autka dobrze

> się prowadzącego, dającego jakąś tam frajdę z jazdy i z bezproblemowym silnikiem w długim

> okresie - po leasingu pewnie wykupię autko z firmy.

> Aktualnie w cenie Octavii 2.0 150KM CR mogę kupić taką Mazdę z 5 letnią gwarancją (3+2).

> Pzdr

Mazda nie jedzie. Dużo więcej "frajdy" da Ci silnik Skody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mazda nie jedzie. Dużo więcej "frajdy" da Ci silnik Skody

Chyba sobie jaja robisz !!! Kolega napisał że basta na TSI poza tym jak można porównywać silniki o różnych mocach ??

Jedynie co jeszcze dodam to, że układ kierowniczy i zawieszenie M6 da kolosalnie więcej frajdy z jazdy niż Skoda. O wyposażeniu i wykończeniu na korzyść M6 nie będę wspominał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moment obrotowy na korzyść diesla ot co. Po za tym Mazda jest dużo większa co za tym idzie

> cięższa, gdzie waga Skody się kończy Mazdy zaczyna.

Jeżeli chodzi o wagę, to Octavia 2.0 TDI waży 1345kg, a Mazda 6 2.0 165KM 1300kg. Mocno odchudzona została nowa generacja i przez to też dużo mnie pali - ale osiągi oczywiście bez rewelacji.

Tak jak napisałem w pierwszym poście - zdaję sobie sprawę, że jednostki turbodoładowane będą jeździć szybciej - ale mam takową aktualnie i po 4 latach naprawdę tesknię za bezproblemowością silnika wolnossącego.

Do tego Mazda 6 naprawdę wydaje mi się autem klasę wyższym i stąd też o nią pytanie - bo myslalem, ze roznica cenowa Octavia - Mazda bedzie duuuuza, a tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli chodzi o wagę, to Octavia 2.0 TDI waży 1345kg, a Mazda 6 2.0 165KM 1300kg. Mocno odchudzona

> została nowa generacja i przez to też dużo mnie pali - ale osiągi oczywiście bez rewelacji.

No proszę a na Wiki podali że najcięższa Skoda ma 1255 kg. a najlżejsza Mazda 1300 kg.

Ja mam pierwszą generacje 147 KM na osiągi nie narzekam a mam sekundę dłużej do setki od Skody 2.0 TDI CR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mazda nie jedzie. Dużo więcej "frajdy" da Ci silnik Skody

Przesadzasz. Akurat jak testowałem GJ 2.0 165KM to jeździło mi

się przyjemniej niż swoją GH z 2.0 diesel. Jak w ogóle można pisać,

że silnik diesla daje "frajdę" crazy.gif

GJ 165KM to bardzo sympatyczne i oszczędne auto ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie robię sobie jaj

> Mazda 6 z tym silnikiem po prostu nie jedzie. Wiem bo jechałem.

czy na pewno mowisz o GJ? icon_eek.gif bo moze o GH, to tu bym sie zgodzil ... silniki GH i GJ to zupelnie inne konstrukcje ... juz nie wspominam nawet o wadze jednego i drugiego modelu ...

> O3 150 KM daje dużo wiecej fanu.

chyba nie kwestii zawieszenia ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> mam pytanie czy ktoś może jeździ/posiada nową Mazdę 6 i byłby w stanie napisać parę słów komentarza

> po pokonanych kilometrach?

> Rozważam wersję 2.0 165KM - i tak, wiem, że nie jeździ jak turbodołądowane jednostki - np. TSI ,

> którego jestem aktualnie użytkownikiem i któremu na długo mówię basta . Szukam autka dobrze

> się prowadzącego, dającego jakąś tam frajdę z jazdy i z bezproblemowym silnikiem w długim

> okresie - po leasingu pewnie wykupię autko z firmy.

> Aktualnie w cenie Octavii 2.0 150KM CR mogę kupić taką Mazdę z 5 letnią gwarancją (3+2).

> Pzdr

Pytaj poki co 18000 km i coś juz o GJ moge napisac devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałęm GH i testowałem GJ w wersji na USA (2,5 noPb+AT)

praktycznie wszystko jest na kożyść GJ. Jest większa, lżejsza, cichsza, lepiej wykończona, ładniejsza, spalanie zaskakująco nieskie-mi na odcinku prawie 100km po Kalgary komp pokazywał 7l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja miałęm GH i testowałem GJ w wersji na USA (2,5 noPb+AT)

> praktycznie wszystko jest na kożyść GJ. Jest większa, lżejsza, cichsza, lepiej wykończona,

> ładniejsza, spalanie zaskakująco nieskie-mi na odcinku prawie 100km po Kalgary komp pokazywał

> 7l/100km.

u mnie też 2.5 + AT (przy tym silniku nie ma mozliosci dokupienia w opcji manualu zlosnik.gif) srednie spalanie z 18000 km mam 8,3 l wiec jak na ta pojemność i osiągi BARDZO DOBRZE ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie też 2.5 + AT (przy tym silniku nie ma mozliosci dokupienia w opcji manualu ) srednie

> spalanie z 18000 km mam 8,3 l wiec jak na ta pojemność i osiągi BARDZO DOBRZE

Rewelacja.

Moje 1,8 z manualem po 40 000 km wykazuje śr. spalanie 8,2 ... i raczej "nie jedzie" zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.