Skocz do zawartości

No to pojeżdzone :-)


hor

Rekomendowane odpowiedzi

No i pojeździłęm aż 5 dni ;-)

Dzisiaj jadąc do pracy przestało działć radio, padł wyswietlcz z godziną i datą, zamki zwariowały, tyka cały czas przy bezpiecznikach :-)

Zamki cały czas się otwieraja i zamykają, nie zamyka się klapa z tyłu ani wlew. Po zapaleniu świateł gaśnie wyświetlacz kilometrów i umarły wszystkie podswietlenia.

Armagedon !

Macie na to jakieś rozwiązanie? Słyszałem że może to być najprawdopodobnie wina BSI przy skrzynce z bezpiecznikami.

Akumulator nowy 3 dniowy.

Ratujcie bo zwariuje!

A mówili że francuskie płąta figle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jej szukać ?? Przewód, kabel z z klemy minusowej trzyma się znakomicie, przytwierdzony do karoserii jeśli o nim mowa. Jest jakieś miejsce gdzie jeszcze mozna szukać masy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A gdzie jej szukać ?? Przewód, kabel z z klemy minusowej trzyma się znakomicie, przytwierdzony do

> karoserii jeśli o nim mowa. Jest jakieś miejsce gdzie jeszcze mozna szukać masy ??

W moim przypadku masa, wplywala na odpalanie a tak naprawde nie odpalanie silnika...

Sprawdz mase na polaczeniu silnika i budy. Plaska miedzianka plecionka. Jest szara od patyny. Nie wiem jak w Megane ale w Clio z silnikiem benzynowym jest z lewej strony akumulatora, troszkę wyzej niz wachacze. Wymienilem na przewod i jest ok. Warto sprawdzic.

Przepraszam za brak pl znakow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego co czytam i rozumuje to brakiem masy objawialo by sie złym odpalaniem problemem z kręceniem

Pali od jak szalony, jeżdżę nim normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ech, masa na ECU i BSI

Patrzyłem po obu masach wszystko jest ok.

Nie zostaje mi nic innego jak wstawić do fachowców od 7 boleści.

Pewnie za jeden kabelek z 500 mnie skasują ale życie :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i pojeździłęm aż 5 dni ;-)

> Dzisiaj jadąc do pracy przestało działć radio, padł wyswietlcz z godziną i datą, zamki zwariowały,

> tyka cały czas przy bezpiecznikach :-)

> Zamki cały czas się otwieraja i zamykają, nie zamyka się klapa z tyłu ani wlew. Po zapaleniu

> świateł gaśnie wyświetlacz kilometrów i umarły wszystkie podswietlenia.

> Armagedon !

> Macie na to jakieś rozwiązanie? Słyszałem że może to być najprawdopodobnie wina BSI przy skrzynce z

> bezpiecznikami.

> Akumulator nowy 3 dniowy.

> Ratujcie bo zwariuje!

> A mówili że francuskie płąta figle :-)

Może to byc moduł komfortu w BSI... zimne luty lub wilgoć, ewentualnie zdycha... Ale tu bez wycieczki do kumatego elektryka elektronika sie ie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ile dałeś?

> będę sprzedawał swojego i chciałbym mieć jakieś porównanie do realnych cen..

Zapłaciłem równe 6 tyś.

Jedyne w co zainwestowałem to żarówki do podświetlenia, opony do wymiany i olej trzeba wymienić ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.