Skocz do zawartości

czy pauza w ciagu dnia moze miec 10h?


Antoine

Rekomendowane odpowiedzi

> Czy przerwe w ciagu dnia trwającą 10h mozna zaliczyc jako przerwe (karta w tAcho) w 15h dniu pracy

> czy koniecznie musi byc juz kolejny dzien pracy z 9h przerwa?

możesz jakoś jaśniej napisać o co Ci chodzi...bo czytam, czytam i nie wiem, czy pytasz o tak oczywistą rzecz, czy ja po prostu nie kumam jaka tu jest zagwozdka spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> możesz jakoś jaśniej napisać o co Ci chodzi...bo czytam, czytam i nie wiem, czy pytasz o tak

> oczywistą rzecz, czy ja po prostu nie kumam jaka tu jest zagwozdka

Wyjechalem o 10.00, 30min jazdy, 10h30min pauzy, 20 min jazdy, czy moze to byc jedna doba czy juz trzeba traktowac jako 2? Jako 2 mi nie pasuje bo sie nie zmieszcze w 6 dniach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OT ale IMO to tak samo jak z dzieloną przerwą, czyli stojąc 1h na pauzie zalicza mi się ona

> bezwzględnie jako 45min, czy mogę potraktować jako 15, później dokręcić 30 i będzie ok.

> Ile osób tyle odpowiedzi.

to jest tylko kwestia sprawdzenia jak tacho zareaguje, bo na tarczce to bez problemu. pamiętam jak o tym rozmawialiśmy tu kiedyś i mam wrażenie, że jakoś po tej rozmowie coś takiego mi się zdarzyło i tacho wyzerowało się po tej drugiej pauzie. w przepisach jest napisane, że "nie mniej niż"...także wg mnie w teorii jest to jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy przerwe w ciagu dnia trwającą 10h mozna zaliczyc jako przerwe (karta w tAcho) w 15h dniu pracy

> czy koniecznie musi byc juz kolejny dzien pracy z 9h przerwa?

pauza wykonana w pojeździe do tego nieprzystosowanym jest niezaliczona . Tak bym opisał wydruk . łózka brak więc chyba jasne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dzień na tacho konczyłeś czy nie? Bo ja jak nie konczylem to liczyłem hako 1 dzień

hehe.gif czyli jednak nie zrozumiałem o co Antkowi chodziło spineyes.gif

Ale z tym, co napisałeś, zgadzam się z Toba w pełni. Tj. jeśli idzie o to, że gdzieś tam w środku dnia miałeś pauzę ponad 9 godzin i potem jeszcze coś porobiłeś i idzieś spać przed upłynięciem łącznie 15 godzin, to śmiało ten dzień liczysz sobie jako jeden. to nie jest tak, że jak zrobiłeś pauzę powyżej 9 godzin to automatycznie kończy Ci ona dobę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.