Skocz do zawartości

Poziom oleju w silniku.


tom111

Rekomendowane odpowiedzi

Zaświeciła mi się czerwona kontrolka z bagnetem oleju i informacja żeby sprawdzić olej. Po całonocnym postoju, na bagnecie widać poziom oleju powyżej połowy wskaźnika, ale po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów zapala się znowu kontrolka i informacja o sprawdzeniu oleju.

Dolewać olej mimo że bagnet pokazuje że jest OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaświeciła mi się czerwona kontrolka z bagnetem oleju i informacja żeby sprawdzić olej. Po

> całonocnym postoju, na bagnecie widać poziom oleju powyżej połowy wskaźnika, ale po

> przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów zapala się znowu kontrolka i informacja o sprawdzeniu

> oleju.

> Dolewać olej mimo że bagnet pokazuje że jest OK?

Temat przerabiany przez Kazu i mnie, dolej i zobacz czy problem ustąpi. Niestety nasze miarki są dość kapryśne i potrafią się rozciągać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Temat przerabiany przez Kazu i mnie, dolej i zobacz czy problem ustąpi. Niestety nasze miarki są

> dość kapryśne i potrafią się rozciągać.

Jutro doleję. Jakby na to spojrzeć z optymistycznej strony, to wypada mi się cieszyć, że przez DPF nie przybywa oleju zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaświeciła mi się czerwona kontrolka z bagnetem oleju i informacja żeby sprawdzić olej. Po

> całonocnym postoju, na bagnecie widać poziom oleju powyżej połowy wskaźnika .

Miałem raz podobną sytuację - poziom był około 1/2 , dolałem na 3/4 i jest spokój .

W JTD trzymałem zawsze poziom w połowie i było OK , ale jak widać MJTD lubi mieć wyżej albo sama miarka jest niewłaściwie wyskalowana hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nigdy nie wiem ile jest oleju, bo miarka zawsze jest zaznaczona w całości. Mam wrażenie jakby w

> trakcie wyciągania bagnet znaczył się olejem.

Mam to samo. Strasznie mnie to wkurza angryfire.gif. Ostatni raz dolewałem w lutym a teraz tydzień temu. Czyli chyba norma spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nigdy nie wiem ile jest oleju, bo miarka zawsze jest zaznaczona w całości.

Wytrzyj najpierw bagnet na całej długości , pomiar to jakaś sekunda a potem wyciągnij płynnym ruchem .

Doświadczalnie stwierdziłem że przy takim sposobie sprawdzania poziom jest najbardziej czytelny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wytrzyj najpierw bagnet na całej długości , pomiar to jakaś sekunda a potem wyciągnij płynnym

> ruchem .

> Doświadczalnie stwierdziłem że przy takim sposobie sprawdzania poziom jest najbardziej czytelny .

i zawsze inny:)

ciekawe jaki inzynierek wymyslil bagnet:)))

Zwykly druk w lanowozie i widac dokladnie a tu cyrki w krecenie, predkosc wyciagania itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i zawsze inny:)

W JTD był zawsze taki sam ,a w MJTD jest zbliżony do poprzedniego wink.gif

> ciekawe jaki inzynierek wymyslil bagnet:)))

Sam pomysł jest super , tylko jak widać z jego realizacją nie zawsze wszystkim wychodzi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W JTD był zawsze taki sam , w MJTD jest zbliżony do poprzedniego

> Sam pomysł jest super , tylko jak widać z jego realizacją nie zawsze wszystkim wychodzi ...

skoro tak banalna czynnosc zawsze daje inny wynik to inzynierek zza biurka temat obmyslil:)

Ze kawalek drutu zly jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to przez parę lat z Cromą nie miałem potrzeby dolewać oleju. Raczej problem mógłby być w drugą stronę, bo wiadomo, dpf. Raz odciągnąłem ze 100-150 ml oleju ale mordęga była straszna. Wydawało mi się, że jest za dużo. Ale z powodu tego bagnetu do dzisiaj nie wiem jaki był realny poziom oleju w silniku. Ponieważ przy zmianie oleju boję się przelania - nigdy nie wiadomo czy mechanik poczekał aż spłynęła całość oleju a i tak coś tam zostanie, daję tylko 5 l oleju, a resztę ok. 250-300 dolewam sam. W misce powinno być 5.4 l w silniku 2.4 jtdm. Jak dotąd żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.