Skocz do zawartości

Worki brązowe - m.in. na trawę - jakiej firmy?


bizz

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory kupowałem przypadkowe, ale ostatnie mnie dobiły - pół worka trawy i rozciągają się aż do rozerwania.

Macie sprawdzone worki, sklep, sprzedawcę Allegro?

Myślę również nad kompostownikiem - pytanie zasadnicze, czy zawsze musi śmierdzieć? wink.gif

Mam małą działkę, prostokąt 40x23, ale co dwa tygodnie zbieram jakieś 6-7 worków trawy po koszeniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do tej pory kupowałem przypadkowe, ale ostatnie mnie dobiły - pół worka trawy i rozciągają się aż

> do rozerwania.

> Macie sprawdzone worki, sklep, sprzedawcę Allegro?

> Myślę również nad kompostownikiem - pytanie zasadnicze, czy zawsze musi śmierdzieć?

> Mam małą działkę, prostokąt 40x23, ale co dwa tygodnie zbieram jakieś 6-7 worków trawy po

> koszeniu...

Jedz do sklepu budowlanego, kup najmocniejsze jakie maja i nnie wydziwiaj z taka rzecza jak worki z allegro.

PS. Musza byc brazowe, bo to juz moze byc problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedz do sklepu budowlanego, kup najmocniejsze jakie maja i nnie wydziwiaj z taka rzecza jak worki z

> allegro.

> PS. Musza byc brazowe, bo to juz moze byc problem?

Muszą być brązowe, inaczej miasto nie odbierze odpadów.

Wydziwiam, bo worki na Allegro kosztują ok 4.60, a w Casto 8 zł.

Jak biorę np. za 150 zł, to wysyłkę mam gratis. Jak widać oszczędność spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Muszą być brązowe, inaczej miasto nie odbierze odpadów.

> Wydziwiam, bo worki na Allegro kosztują ok 4.60, a w Casto 8 zł.

> Jak biorę np. za 150 zł, to wysyłkę mam gratis. Jak widać oszczędność spora.

No to troche lipa, u mnie zielone odpady biora w jakichkolwiek workach.

Kupuje czarne 120L po 6 czy 7zl za zdaje sie 15szt. w sklepie budowlanym i daja rade (nie napelniam ich najwyzej na maxa, a nie idzie mi tego tyle by sie za duza iloscia rozgladac).

Musisz kupic na probe troche, a potem wziac hurtem.

PS. Ceny Casto nie sa wyznacznikiem, czesto duperelki kosztuja 2,3x tyle co w normalnym skladzie budowlanym (np. tasma malarska).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miasto w cenie wywozu śmieci dostarcza mi worki i zabiera pełne. Do Was cywilizacja nie dotarła?

dostarczało - ale worki były tak fatalnej jakości, że wchodził jeden kosz trawy z małej kosiarki elektrycznej i 120 litrowy wór pękał.

Było dużo skarg, teraz sami kupujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Patrz, a u mnie gmina mi worki dostarcza - za darmo i bez ograniczeń. Producentów mają różnych, tak

> że nie znam ich namiarów. Poza jedną partią worki są mocne, wytrzymują załadowanie ponad 25

> kg.

Mi dostarcza kosz na smieci mokre i zolte worki na suche oraz zielone na szklo.

W worki na trawe musze zaopatrzyc sie sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Segregowanie w workach nazywasz cywilizacją? Dla mnie to średniowiecze Odpady zbiera się w

> pojemnikach w dzisiejszych czasach.

Rozumiem, ze Twoja/Twego ojca firma, w ramach kontraktu z UM czy UG podstawia kazdemu mieszkancowi po kilka pojemnikow hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dostarczało - ale worki były tak fatalnej jakości, że wchodził jeden kosz trawy z małej kosiarki

> elektrycznej i 120 litrowy wór pękał.

> Było dużo skarg, teraz sami kupujemy.

Patrz, u mnie po wygraniu przetargu operator też raz dostarczył cienkie rwące się worki. I też była masa skarg. Ale to operator dostał po łapach od gminy i teraz dostarcza worki dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I gdzie trzymasz te 5 pojemników?

Ja np. mialbym gdzie trzymac 5 pojemnikow, ale max 240L, zwazywszy ze od czerwca co miesiac (co tyle odbieraja mi zielenine i ponoc w ramach oplaty 34zl czesciej sie nie da) wywalam 10-12 workow 120L (nawet jezeli sa niepelne) to i tak bez workow sie nie obejdzie.

Nie mam tez odpowiedniego samochodu zeby kosze wywozic samemu (z workami od biedy dam se rade).

Ciekawe jakie ceny kolega Jerzy sypnal na przetargu na wywoz smieci, ze oplaca mu sie tyle koszy podstawiac skoro u mnie sie nie oplaca hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe jakie ceny kolega Jerzy sypnal na przetargu na wywoz smieci, ze oplaca mu sie tyle koszy

> podstawiac skoro u mnie sie nie oplaca

Zazwyczaj nie bierzemy udziału w przetargach w których trzeba dostarczać pojemniki bo tak jak napisałeś to się nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do tej pory kupowałem przypadkowe, ale ostatnie mnie dobiły - pół worka trawy i rozciągają się aż

> do rozerwania.

> Macie sprawdzone worki, sklep, sprzedawcę Allegro?

> Myślę również nad kompostownikiem - pytanie zasadnicze, czy zawsze musi śmierdzieć?

> Mam małą działkę, prostokąt 40x23, ale co dwa tygodnie zbieram jakieś 6-7 worków trawy po

> koszeniu...

Też kupowałem jak Ty, al;e od kilku lat kupuję tylko w biedronce niebieskie chyb a 200 czy 220 czy 240L

normalna cena to jakies 14zł za 10szt , ale co jkais czas mają promocje i przeceniają na 7zł wtedy kupuję zazwyczaj tego tyle ile jest wyłożone (narazie mam zapas na kolejny rok)

nawet jak atoi cała zimę pełny liści mokry ciężki na wiosne to i tak się nie rozerwie przy podnoszeniu.

polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko kompostownik. Po zimie cała hałda trawy znika w oka mgnieniu. Nam też dostarczyli pojemnik

> ale wywożą go raz na miesiąc i nic do niego nie wrzucam.

ok, zrobić samemu czy kupić? kupne wydają się małe, znowu samemu - z czego, drewno, pustaki? Pustaków mam kilkadziesiąt po budowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok, zrobić samemu czy kupić? kupne wydają się małe, znowu samemu - z czego, drewno, pustaki?

> Pustaków mam kilkadziesiąt po budowie...

Ja wykopałem dołek gdzieś na dwa szpadle wszystko zascieliłem folia grubą budowlaną i już. wszystkie resztki tam trafiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dostarczało - ale worki były tak fatalnej jakości, że wchodził jeden kosz trawy z małej kosiarki

> elektrycznej i 120 litrowy wór pękał.

> Było dużo skarg, teraz sami kupujemy.

U nas ten problem się rozwiązał w ten sposób że ustawialiśmy worek w miejscu skąd miał być zabierany i wtedy wsypywałem do niego trawę mniej więcej do 2/3 pojemności. Jak je odbierali i się targały to bardzo szybko nauczyli się zamawiać dużo mocniejsze worki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.