Skocz do zawartości

No i chyba jednak skończy się na Lagunie.


vronski

Rekomendowane odpowiedzi

eMdzeJ to co prawda kiedyś przewidział, ale dla mnie nadal jest to trochę stresująca sytuacja hehe.gif

Krótko mówiąc: jestem bardzo bliski zakupu używanej LIII Grandtour 2.0 dci w wersji Bose, ale nadal jest szansa mnie zniechęcić lub zachęcić.

Czytałem forum lagunowe i w sumie jestem zaskoczony - tam się pojawiają głównie wątki typu "Czy da się?" a nie "Jak to naprawić". Tym niemniej muszę zapytać: z elektryką w LIII rzeczywiście nic się nie dzieje?

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki rocznik? Przedlift czy juz po?

Jest lista rzeczy w tym aucie, ktore sie popsuja ale sa niekrytyczne

np w przedlifcie przetrze sie fotel przedni przy styku z plastikowa podstawa

moga sie stopic oprawki dziennych

z duza doza prawdopodobienstwa bedzie trzeba wymienic albo naprawic (tania sprawa) zamek drzwi

wiecej wpadek nie slyszalem. Nie sa to rzeczy drogie a i nie padaja w 5 sekund. Daja o sobie znac sporo wczesniej. Oprawki dziennych i fotel sa poprawione w poliftowych. Co do zamka to nie wiem imho nie bo silniczek jest tak samo chinski jak w przedlifcie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tez jestem wlasnie na zakupie laguny III. Czy mozecie mi podpowiedziec na co patrzec podczas zakupu. Jakies wady fabryczne, cos co sie szybko psuje itp. Interesuje mnie diesel 150 km i benzynka 2.0.

Z gory dzieki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z duza doza prawdopodobienstwa bedzie trzeba wymienic albo naprawic (tania sprawa) zamek drzwi

Własnie o tych zamkach chciałem napisać.

W mojej L3ph1 nic się nie działo do około 300kkm, potem ją sprzedałem. W obecnej L3ph2 mam problem z szalejacymi zamkami drzwi przednich.

Możesz kilka słów więcej napisać jak się do tego zabrać? Tzn na czym polega naprawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz kilka słów więcej napisać jak się do tego zabrać? Tzn na czym polega naprawa?

Albo wymieniasz cały zamek i wtedy masz nowe graty i spokój na długi czas albo naprawiasz przez wymianę silniczka. Trzeba kupić używany zamek ale nie od laguny bo sa bardzo drogie ale od clio - zamek wyglada inaczej ale silniczek jest taki sam. Trzeba rozebrać zamek i przełożyć silnik. To w przypadku braku zamykania albo otwierania drzwi. Moze być jeszcze taki przypadek ze zwali sie pstryczek mówiący o tym czy drzwi sa zamknięte czy nie. Tez mozna to wymienić. Generalnie na forum lagunaklub masz manuala i filmiki jak to zdiagnozować.

Robota jest upierdliwa ale kosztuje sporo mniej niż nowy zamek natomiast z racji wymiany na używke moze paść po dniu albo po latach. Ja wymieniłem na nowy bo mam co innego do roboty niż grzebanie przy aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Tez jestem wlasnie na zakupie laguny III. Czy mozecie mi podpowiedziec na co patrzec podczas

> zakupu. Jakies wady fabryczne, cos co sie szybko psuje itp. Interesuje mnie diesel 150 km i

> benzynka 2.0.

> Z gory dzieki

> Pozdrawiam

Przecież masz odpowiedz w tym watku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogólnie nic

Jezdze 2.0 bz z 2007. Pewnie jedna z pierwszych. Juz 7 roczek leci i troche zrobili na gwarancji (zamek drzwi kierowcy, zapiecia pasow z przodu, klapka paliwa zacinala sie na mrozie, stabilizator z przodu, wyciek oleju na polaczeniu silnik-skrzynia) a reszta jezdzi. Jak na razie najbardzie bezproblemowe auto jakim jezdzilem.

Szczerze polecam i to wlasnie w zwyklej benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jezdze 2.0 bz z 2007. Pewnie jedna z pierwszych. Juz 7 roczek leci i troche zrobili na gwarancji

> (zamek drzwi kierowcy, zapiecia pasow z przodu, klapka paliwa zacinala sie na mrozie,

> stabilizator z przodu, wyciek oleju na polaczeniu silnik-skrzynia) a reszta jezdzi. Jak na

> razie najbardzie bezproblemowe auto jakim jezdzilem.

> Szczerze polecam i to wlasnie w zwyklej benzynie.

z klekotem tez sie nic nie dzieje a auto jednak lepiej jedzie. Na zapiecie pasow byla akca serwisowa wiec ciezko tu mowic o awarii.

Jakie objawy tego stablizatora? Bo u mnie cos zaczyna pukac glucho przy przejzdzaniu przez nierownosci. Ale powoli. Jak sie jedzie szybciej to cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z klekotem tez sie nic nie dzieje a auto jednak lepiej jedzie. Na zapiecie pasow byla akca

> serwisowa wiec ciezko tu mowic o awarii.

> Jakie objawy tego stablizatora? Bo u mnie cos zaczyna pukac glucho przy przejzdzaniu przez

> nierownosci. Ale powoli. Jak sie jedzie szybciej to cisza.

Z tym stabilizatorem to wlasnie takie byly objawy. Zrobili na gwarancji bez zadnego szemrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzie jest zamontowana gaśnica? Wygooglałem, że w lewym schowku w bagażniku jest na nią miejsce,

> ale u mnie jest ono zajęte przez czarne coś z napisem Bose

> Z prawej strony też coś jest, ale bez oznaczeń. W każdym razie gaśnicy nie widzę

u mnie jest "zamontowana" w jednym z tych schowkow w bagazniku. Czyli lezy sobie luzem. Z tym, ze ja nie mam auta z PL wiec mocowania na gasnice nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.