Skocz do zawartości

Od czego ten silnik?


Grzaniec

Rekomendowane odpowiedzi

> allegro

> ktoś rozpozna, co to za silnik? Zapewne jakiś chińczyk, ale interesuje mnie dokładne oznaczenie

> albo marka motoroweru...

To jest silnik 139 FMB 48 cm3. ok 3 KM (6 KM w wersji odblokowanej). hehe.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest silnik 139 FMB 48 cm3. ok 3 KM (6 KM w wersji odblokowanej).

Hmmm...wszędzie piszą, że 139 FMB ma 110 ccm...pokaż mnie takiego 48ccm zlosnik.gif. Właśnie składam kolejną motorynkę, może bym wyrzeźnił takie cudo jak w aukcji zlosnik.gif...rozrusznik, 4-suw...no bajer ok.gifok.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmmm...wszędzie piszą, że 139 FMB ma 110 ccm...pokaż mnie takiego 48ccm . Właśnie składam kolejną

> motorynkę, może bym wyrzeźnił takie cudo jak w aukcji ...rozrusznik, 4-suw...no bajer

No weź wpysk.gif 139 FMB to 48 cm3 hehe.gif 147 FMB to 72 cm3, 152 FMB to 110 cm3 a 154 FMB to 125 cm3 cfaniaczek.gifzlosnik.gif Tu masz potwierdzenie silniki palacz.gifgrinser006.gif I mje sjem tó nje ópjeraś wpysk.gifhehe.gifzlosnik.gifgrinser006.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmmm

Czytaj uważniej hehe.gifwpysk.gifwpysk.gifwpysk.gifwpysk.gif

"Kompletny silnik 4T o pojemności 110 ccm z manualną skrzynią, czterobiegowy. Wizualnie nie różniący się od oryginalnej 50 montowanej w motorowerach. Rozruch elektryczny lub nożny. Zalany olejem 10W40, przygotowany do montażu.

Silnik pasuje m.in. : Zipp Pro50, Zipp Pro50 GT, Zipp Xrace, Romet RR50, Romet RS50, Router WS50, Zipp Naken, Barton Fighter i wiele innych motorowerów z silnikiem 139FMB ".

zlosnik.gif20.GIFok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czytaj uważniej

> "Kompletny silnik 4T o pojemności 110 ccm z manualną skrzynią, czterobiegowy. Wizualnie nie

> różniący się od oryginalnej 50 montowanej w motorowerach. Rozruch elektryczny lub nożny.

> Zalany olejem 10W40, przygotowany do montażu.

> Silnik pasuje m.in. : Zipp Pro50, Zipp Pro50 GT, Zipp Xrace, Romet RR50, Romet RS50, Router WS50,

> Zipp Naken, Barton Fighter i wiele innych motorowerów z silnikiem 139FMB ".

No dobra....ale nigdzie nie mogę znaleźć oferty na 50 hehe.gif

Trzeba kupić cały motorower, żeby wejść w posiadanie takiego silnika hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra....ale nigdzie nie mogę znaleźć oferty na 50

> Trzeba kupić cały motorower, żeby wejść w posiadanie takiego silnika

Nie. Są dostępne od Bartona Fightera 50, Rogera/Jolly/Łosia, Torosa El Classico, Routera WS 50, GB Street i kupy innych sprzętów. Uwaga na skrzynie biegów - bywają półautomaty 3+R (brak dźwogni sprzęgła na prawym karterze) oraz w układzie N-1-2-3-4 zamiast 1-N-2-3-4, ale były montowane tylko w kilku wynalazkach Kingwaya i którejś z marek marketowych.

Na forach poszzcególnych motorowerów (np. gbstreet.p2a.pl) można je tanio wyrwać nowe lub prawie nowe od ludzi, ktorzy zmienili na 110.

Jest również na allegro jeden gość, który bezwstydnie sprzedaje głównie Bartony Fightery 50 z włożonymi silnikami 110 gotowe do rejestracji jako 50 (nówki, faktura na sprzęta i osobna na zmianę pojemności, więc d. ma chronioną, bo OBT na zmianę pojemności i typu pojazdu to obowiązek kupującego). Jeden mail i masz od niego silnik za okolo 550-600 złotych, nie śmigany.

Kupiłem właśnie od niego i zamontowałem w Ogarze 200. Zrobiłem z tą jednostką masę kilometrów, to najlepszy tuning dowolnego z rodzimych motorowerów na potrzeby codziennej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.